Classic Controler - który wybrać?

ODPOWIEDZ
yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Classic Controler - który wybrać?

Post autor: yrkill » 2011-08-25, 20:12

Mam problem — postanowiłem w końcu kupić klasyczny kontroler do Wii, ale nie bardzo wiem, którą opcję wybrać. Oczywiście rozważam opcje podróbek z dX (oryginalnych nawet nie widziałem, a znając politykę Ninny, boję się nawet pomyśleć ile takowe kosztują). No i zastanawiam się między tym, a tym. Jako, że głównie i tak gram w pojedynkę, to rozważałem też zakup jednego takiego, jednego takiego — drugi bowiem zawsze się przyda, jak wpadną znajomi. Znajdą się tu użytkownicy tego sprzętu? Jakieś plusy, minusy, opinie, porady? :)

PS.
Ktoś się orientuje, czy TO jest ten sam kontroler tylko w opakowaniu?
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Classic Controler - który wybrać?

Post autor: emet96 » 2011-08-25, 20:38

Moim zdaniem powinieneś wziąć oryginalny, ponieważ swego czsu miałem różne jazdy z nieoryginalnymi padami do ps2. Aż w końcu kupiłem oryginałą i nie było żadnych problemów. Pozatym te nieorginalne PRAWDOPODOBNIE nie będąkompatybilne z niektórymi grami itp. No i awaryjność tego sprzętu też wchodzi w grę ;). A co do wybory to ja bym wybrał wersję PRO (ten z "chwytami" jak to ja nazywam :P). Sorki za chaotyczność :D.

A chyba oryginały kosztują mniej więcej tak:

classic zwykły: http://allegro.pl/nowe-wii-classic-cont ... 94765.html

Classic PRO: http://allegro.pl/nowosc-wii-classic-co ... 96611.html
/PSX/N64/X360/

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Classic Controler - który wybrać?

Post autor: yrkill » 2011-08-25, 21:18

emet96 pisze:classic zwykły: http://allegro.pl/nowe-wi...1788494765.html
Nie sądzę, aby to był oryginalny. Jak na moje oko, to te same pady, które są na dX, tylko z marżą.

Akcesoria do konsol sony, a do nintendo, to zupelnie inna sprawa. Wiadomo, ze do sony robią buble, ale akcesoria do sprzętów Nintendo są już niemal idealne (patrz: ekrany do DSa)
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Classic Controler - który wybrać?

Post autor: Axi0maT » 2011-08-26, 06:11

@yrkill - kup oryginalny Classic Pro - najlepiej z jakas gra. Moze Xenoblade?

@emet96 - oba do podrobki. Na allegro na chwile obecna nie ma oryginalnych Classic Controllerow, ani zwyklych ani pro... co lepsze Wiii Remote'ow tez nie widze. Zostalismy zalani przez tania chinszczyzne :angry:

Tak wyglada oryginal:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/4 ... AA300_.jpg

Mozna kupic np. tutaj:
http://www.amazon.com/Wii-Classic-Contr ... 244&sr=1-2

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Classic Controler - który wybrać?

Post autor: ramzes64 » 2011-08-26, 07:07

idz do EURO AGD RTV i tam zobacz po ile mają - tam powinni miec z legalnego zrodla = oryginal.

sam mam Nunchuka z DealExtreme i nie dziala, co chwila rozlacza - postanowielm dlatego kupic drugiego w sklepie - aby miec pewnosc - i dziala jak nalezy.

na Allegro jest pelno chinszczyzny i trudno rozroznic. Mozesz kupowac - powinien dzialac, ale jest tez duzy % ze przestanie dzialac jak nalezy.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Classic Controler - który wybrać?

Post autor: Antari » 2011-08-26, 09:31

A czy Classic Controller Pro sprzedawany w USA (bo z stąd pochodzi wersja, którą podlinkowałeś Axi0mat) będzie działał na europejskiej konsoli (PAL)?

http://www.thehut.com/games/consoles/of ... ffil=BUYAT

Najtaniej w UK na chwilę obecną.

PS. Może i pewniej kupić kontroler w sklepie, ale w moim MM, zwykły Classic Controller to wydatek rzędu 200 zł. O pro nie ma nawet co marzyć...

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Classic Controler - który wybrać?

Post autor: yrkill » 2011-08-26, 09:50

Axi0maT pisze:@yrkill - kup oryginalny Classic Pro - najlepiej z jakas gra. Moze Xenoblade?
Grę chcę kupić, głównie dla niej kontroler. Ale Wii, to jedyna konsola jaką mam białą (czekałem na PS3, ale się poza Japonią nie doczekałem :|), no i nie wyobrażam sobie zbrukać jej jakimś innym kolorem :D

Te zamienniki z dX aż takie straszne? Classic Controller kosztuje około 22zł — to cena, którą mogę dać za pada do... nie wiem, Xenoblade i Zeldy: OotT? Kirby'ego z N64? Pad z N64 sie dla mnie w ogóle nie nadaje do użytku, głównie stąd takie kroki.

A komentarze o tych zamiennikach czytałem raczej pochlebne, więc spróbuję. Z tym, że nadal nie wiem, czy PRO czy nie?
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Classic Controler - który wybrać?

Post autor: Axi0maT » 2011-08-26, 10:02

@Antari - jak to w pyrzpadku Nitnendo bywa - akcesoria sa w 100% zgodne z konsolami bez wzgledu na region konsoli.

@yrkill - nawet niech ci nie przyjdzie do glowy zwykly Classic - tylko i wylacznie PRO sie licza - duzo wygodniejsze. Odnosnie shitu z dX - no chinszczyzna.... chinszczyzna... chcesz, mozesz sprobowac, moze jakos da radie sie przemeczyc na tych kilku gierkach do ktorych planujesz zakup. Ale jak sie ma co chwile rozlaczac jak ten Nunchuck ramzesa, to o kant dupe taka zabawe w sumie. Nie mowie ze kazdy produkt od chinczykow jest zly, ale jesli ja mialbym kupowac podrobke, wkurwiac sie i pozniej i tak kupic oryginal... no to bym sie porzadnie zastanowil przed zakupem ;) Ale moze ty akurat trafisz dobrego i sprawnego - jakbys zdecydowal sie na chinczyka to koniecznie podziel sie spostrzezeniami.

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Classic Controler - który wybrać?

Post autor: yrkill » 2011-08-26, 10:17

Axi0maT pisze: jakbys zdecydowal sie na chinczyka to koniecznie podziel sie spostrzezeniami.
Zdecydowałem się. Najwyżej, jeśli będzie bardzo tragiczny, dokupię jeszcze jeden — tym razem oryginalny :)
Axi0maT pisze:nawet niech ci nie przyjdzie do glowy zwykly Classic - tylko i wylacznie PRO sie licza - duzo wygodniejsze.
No wlasnie zapytalem. Bo po dluzszym obcowaniu z padem SNESowym jestem TAK pozytywnie zaskoczony, że wyidealizowałem sobie pady od N.
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Classic Controler - który wybrać?

Post autor: chrno » 2011-08-27, 07:38

Nie wiem jak wy szukacie, ale ja po wejściu na allegro od razu znalazłem "Oryginalny" Classic Controller"


Classic Controller


I to nie jest do końca tak że tylko wersja Pro jest taka zajebista, do takiego Xenoblade'a naprawdę nie ma takiej zbytnio różnicy bo ZL i ZR używa się bardzo sporadycznie(gorzej jakbyś chciał grac w Monster Hunter Tri, tam wygoda przede wszystkim).

Na twoim miejscu bym poczekał, ostatnio widziałem na pęczki używane Classic Controllery Pro na allegro(oryginalne) po jakieś 50/60zł, więc śpieszyć się nie ma po co(zresztą trochę pojechałeś z tylko białymi wersjami, bo w polsce w ogóle bardzo rzadko były białe modele wersji Pro) jak chcesz zaoszczędzić i mieć pewniaka to kup sobie bundle'a Monster Hunter Tri, Xenoblade lub GoldenEye'a.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Classic Controler - który wybrać?

Post autor: Axi0maT » 2011-08-28, 07:22

chrno pisze:Nie wiem jak wy szukacie, ale ja po wejściu na allegro od razu znalazłem "Oryginalny" Classic Controller"


Classic Controller
Mi on nie wyglada na oryginal... ale moge sie mylic.

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Classic Controler - który wybrać?

Post autor: chrno » 2011-08-29, 09:52

To jest oryginał, tak samo wcześniej i chyba do teraz sprzedają z taką wkładką oryg. kabel Component, nie porównuj pudełek z Classiców a i wygląd pudełek akcesoriów na każdym kontynencie się różni więc ukazywanie pudełka z Amazon.com lekko się mija z celem.


Classic Controller Pro

Takie Classici Pro znajdziesz u nas w sklepach i na allegro, tak czy siak polecam ci dorwać bundle'a z padem, wychodzi taniej i masz pewniaka że to oryginał, twój wybór ;]

ODPOWIEDZ