Mordoklepki na Wii

ODPOWIEDZ
Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Mordoklepki na Wii

Post autor: Hayabusa » 2011-10-22, 11:32

Może nie tyle przymierzam się do zakupu Wii, co sumuję wszystkie wady i zalety tejże konsoli. Z racji, że wcześniej nie śledziłem tytułów, które wychodziły na tę platformę, teraz jestem w kropce bo na Allegro nie widzę zbyt wielu bijatyk :( Już wiem, że nie pogram sobie w żadnego nowego Street Fightera, ani Mortala... czy poza Tatsunoko vs Capcom i Guilty Gear'em znajdę jakieś inne naparzanki na Nintendo?

Ewentualnie może ktoś zarzuci innymi, ciekawymi zaletami lub propozycjami gier na Wii, które miałyby mnie przekonać do zakupu tej konsoli ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Mordoklepki na Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-10-22, 13:45

Mordoklepki to akurat nie jest mocny punkt Wii.

Przede wszystkim na pierwszy rzut idzie Super Smash Bros Brawl - nie kazdy lubi wiec musialbys zobaczyc czy Cie to kreci. Bardoz podobna gra do Brawla jest tez TMNT Smash-Up.

Castlevania Judgment - fajna grafa, calkiem mila dla ucha muzyczka, ale grywalnosc bliska zeru, wiec nie polecam.

Mortal Kombat Armageddon - czyli niejako podsumowanie poprzednich dwoch czesci - Deception i Deadly Alliance... Niby oceniany calkiem niezle, ale to juz nie jest ten stary dobry Mortal Kombat co kiedys - oczywiscie sterowanie tylko padem od GameCube, bo kontrolery do Wii sie kompletnie nie nadaja.

Samurai Shodown Anthology - dobre oceny zgarna, sam nie gralem i jeszcze nie mam, ale serie bardzo lubie wiec mysle ze tytul wart polecenia.

KoF Collection Orochi - jak wyzej tyle ze z King of Fighter.

Do tego masz wspomniane przez ciebie Tatsunoko vs. Capcom, Guilty Gear XX Accent Core Plus, Guilty Gear Accent Core.

Jak widac nie ma tu najwazniejszych mordobic Soul Calibur, Tekken, Virtua Fighter i Mortal Kombat (nowego). Jesli bijayki sa dla ciebie priorytetem to kupuj wszystko tylko nie Wii :)

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Mordoklepki na Wii

Post autor: Hayabusa » 2011-10-22, 15:25

Rzeczywiście Wii cienko stoi z tymi bijatykami... Mortal Armageddon jest słabiutki, mam go na PS2. Samurai Shodown mam już prawie całą serię, najlepsze odsłony KoF też... więc nie pocieszają mnie te tytuły :<
Super Smash Bros Brawl wygląda świetnie i jak najbardziej odpowiada mi ten typ gier, podobne wrażenie zrobiły na mnie Mario Kart, Galaxy i Zelda... :undecided:
W tym momencie największym konkurentem dla Wii będzie PS3 i najświeższe odsłony mordobić, które są naprawdę udanymi grami, do tego Castlevania: Lord of Shadow i kilka innych tytułów. Muszę poważnie przemyśleć temat, oczywiście dalsze opinie są mile widziane :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Mordoklepki na Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-10-22, 15:30

Kup uzywane Wii - za 250 spokojnie sie zmiescisz. Nie spodoba ci sie to sprzedasz... proste :)

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Mordoklepki na Wii

Post autor: Hayabusa » 2011-10-22, 15:33

Jeśli rzeczywiście jest tak, jak pisałeś i Wii jest mało awaryjną konsolą, to chyba tak właśnie zrobię. Dzięki za rady :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Mordoklepki na Wii

Post autor: Axi0maT » 2011-10-22, 16:16

Wii da sie uszkodzic praktycznie tylko przez kombinowanie z cIOSami (czyli wgrywaniem na lewo softu nie od Nintendo). Kiedys cos tam Blackie wspominal ze mu glosno wentylator chodzil, ale inne przypadlosci raczej nie dotycza tej konsoli. Chyba ze ktos gra na piratach to laser mozna jeszcze zajechac.

Kupujac Wii musisz zadac sobie pytanie czego oczekujesz po tej konsoli. Gier w HD nie uswiadczysz, ale sa inne swietne pozycje. W zasadzie wyroznilbym 3 grupy ludzi korzystajacych z tej konsoli:

fani Nintendo - graja w Zeldy, Metroidy, Mariany i wszystko co od Nintendo.

casuale - wszystkie popierdolki ktorych jest zatrzesienie

ostatnia grupe nazwalbym poszukiwaczami pozycji niszowych do ktorych ja sie zaliczam. Szukam innowacji, nowych ciekawych rozwiazan - Wii jest kopalnia takich tytulow. Niestety czesto ciezko znalezc o nich cos wiecej niz wpis na jakiejs liscie ze dany tytul wyszedl. Jak sie jednak okazuje w zalewie syfu jest bardzo duzo intrygujacych gierek.

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Mordoklepki na Wii

Post autor: Antari » 2011-10-28, 22:13

Nie należy zapominać o Naruto Shippuden: Clash of Ninja Revolution 3. Seria bardzo ładnie rozwinęła się na Wii - to całkiem dobrze zbalansowana i techniczna bijatyka w odróżnieniu do tragicznej serii Ultimate Ninja Storm na PS3/X360. Najlepsza bijatyka w uniwersum Naruciaka tej generacji, przynajmniej na razie.

http://www.youtube.com/watch?v=1Qph-zjZnUQ

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Mordoklepki na Wii

Post autor: bono » 2011-10-29, 08:53

Jest tez dragon ball tenkaichi 3 jedna z najlepszych czesci

ODPOWIEDZ