konsole z US w Polsce

Atari Jaguar, NEC PC Engine, SNK Neo Geo i inne
frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

konsole z US w Polsce

Post autor: frabi » 2012-03-11, 08:56

Czy macie jakieś doświadczenia z uruchamianiem bardzo starych amerykańskich konsol w polskich warunkach ?
Bo poluje na zabytki - Magnavox Oddysey, Atari Pong (te ukazały się chyba tylko w US) i pierwsze Atari 2600 "Heavy Sixer" (to ma wersję PAL, ale łatwiej znaleźć NTSC).
Problemów jest kilka. Z tego co widzę na filmikach w necie, w US mają inną wtyczkę do TV, ale to chyba nie będzie problem przerobić.
Zasilanie - dla najstarszych konsol działających na bateriach to nie problem, dla nowszych pewnie można kupić transformator, ale słyszałem że te najtańsze sprawdzają się kiepsko.
No i najważniejsze - dostrojenie TV i sam odbiór. Z tego co udało mi się dowiedzieć na innym forum, powinno to działać tylko obraz byłby czarno-biały. Dla Magnavox i Pong to nie problem :wink: :) dla Atari też bo i tak służyłoby głównie jako eksponat, grać będę na juniorze (ale żeby być zadowolonym z nabytku, raz przynajmniej nawet w BW zagrać muszę :grin: ).
Macie jakieś praktyczne doświadczenia ? Może ktoś nawet na jakiejś nowszej konsoli w NTSC może potwierdzić że polski TV odbierze sygnał po złączy antenowym, w BW ?

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: konsole z US w Polsce

Post autor: Damjen » 2012-03-12, 19:31

Nie wiem jak jest z nowszymi konsolami NTSC ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że mój SNES NTSC i Famicom nijak nie chce pojawić się na TV na wejściu antenowym. Jedyne co udało mi się uzyskać to mocno śnieżący obraz ledwo z zarysami jakichś obrazów, dźwięku natomiast nigdy nie uzyskałem. Sprawdzałem różne kable RF, głowica mojego TV też nie jest mała więc sądzę, że gdyby było to możliwe to już by się udało.
Byłem zmuszony do modyfikacji Famicoma na AV (na szczęście udało się) dlatego też temu wyjściu RF powiedziałem 'spadówa' :P SNES ma wyjście na AV więc nie było problemu.
No ale tak jak napisałem - są to stare konsole, nie wiem jak by było z nowszymi...
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: konsole z US w Polsce

Post autor: kanarekkk » 2012-03-12, 20:41

Jak podlaczalem nesa ntsc u to mialem czarno bialy obraz przez rf. Na starym telewizorze nawet przez av mialem czarno bialy :P Teraz jak znajde chwile to moge nesa do lcd podlaczyc przez rf, to opisze wrazenia :D
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: konsole z US w Polsce

Post autor: Baieros » 2012-03-12, 22:35

Czarno biały był tylko dlatego, że Twój TV nie działa w NTSC. Ale faktycznie z tym dźwiękiem coś jest, że nie da się go złapać.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: konsole z US w Polsce

Post autor: kanarekkk » 2012-03-12, 22:43

Baieros, po czasie mi to powiedzial wujek, elektronik amator ;) W sumie w obecnym tv jak nie mam dzwieku z kablowki, to w ustawieniach kanalow mam jakiekies bg, dk,itp. Jak poprzestawiam, to dzwiek lapie ;p Sprawdze to z nesem, mysle, ze dam rade w czwartek.
Obrazek

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: konsole z US w Polsce

Post autor: Kwaśny » 2012-03-12, 23:44

A jeśli ktoś ma konsolę w PALu ze zdjętą blokadą regionalną to odpali gry NTSC bez problemu, nie? Bo to się tyczy tylko konsoli (hardware'u) a nie, że tak powiem, oprogramowania (gier).
 Pokaż
Obrazek

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: konsole z US w Polsce

Post autor: Damjen » 2012-03-13, 06:40

Kwaśny, tu mogę wypowiedzieć się na temat trzech konsol, które są w moim posiadaniu i są przerobione - mianowicie GC, PS2 i PSX. Wszystkie pierwotnie były PAL, teraz są multiregion. GC i PS2 odpalają wszystko, niezależnie od regionu i dają kolorowy obraz w PALu (specjalnie ustawiłem system PAL gdy odpalałem np. Ibarę i kolor był, gdy ustawiałem NTSC to go nie było pomimo, że gra jest w systemie NTSC-J). Inaczej ma się sprawa w przypadku PSX - ta, pomimo że przerobiona, to odpala mi gry z USA i Japonii w czerni i bieli (poprzez kabel AV) niezależnie od tego jaki system ustawię na swoim TV. Zmusiła mnie więc do zakupu konwertera, który zapewnił mi kolor w tych grach. Oczywiście, łatwiej jest odpalić te gry na PS2 gdzie nie trzeba żadnych konwerterów (w świetle tego co napisałem powyżej) ale też nie wszystkie gry, które mam można odpalić na PS2.
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: konsole z US w Polsce

Post autor: kolo » 2012-03-13, 07:12

PSX oprócz modchipa do poprawnego wyświetlania obrazu wymaga też dolutowania kabelka i/lub kabla RGB. Ale temat jest o czymś innym.

Jeśli twój TV jest kompatybilny z sygnałem NTSC to przez AV pójdzie ci wszystko pięknie, natomiast prawdziwe schody pojawiają się kiedy masz tylko antenówkę (w ogóle z antenówkami zawsze był cyrk), niestety jako że nie mam żadnego sprzętu NTSC przez antenówkę to ci dużo więcej nie pomogę.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: konsole z US w Polsce

Post autor: kanarekkk » 2012-03-13, 07:26

Nes pal tez odpala mi gry w kolorze po przerobce. Z gier, ktore odpalalem, na pewno zelda II ma przeklamania w intro, i ruchomy pasek na gorze ekranu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: konsole z US w Polsce

Post autor: Dred » 2012-03-13, 14:34

Nes pal tez odpala mi gry w kolorze po przerobce. Z gier, ktore odpalalem, na pewno zelda II ma przeklamania w intro, i ruchomy pasek na gorze ekranu.
Oczywiście, że odpala, bo jedyne, co zmodyfikowałeś w konsoli to chip odpowiadający za zabezpieczenia, nie za wyświetlanie obrazu.

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: konsole z US w Polsce

Post autor: frabi » 2012-03-14, 06:58

AdamGilmore pisze:Nie wiem jak jest z nowszymi konsolami NTSC ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że mój SNES NTSC i Famicom nijak nie chce pojawić się na TV na wejściu antenowym. Jedyne co udało mi się uzyskać to mocno śnieżący obraz ledwo z zarysami jakichś obrazów, dźwięku natomiast nigdy nie uzyskałem.
No właśnie tego się najbardziej obawiam - że nie da się TV dostroić do obrazu, dźwięk nie problem, Magnavox Oddysey i tak będzie nadal generować piękną oryginalną ciszę :). No ale z drugiej strony kanarekkkowi się udało uzyskać czarnobiały obraz, a z tego co czytałem, problemu z dostrojeniem sprzętu us do tv polskiego nie powinno być problemu (gorzej w drugą stronę, bo w us nie mają płynnego strojenia tylko sztywne kanały). Komuś jeszcze udało się uzyskać normalny obraz przez RF obraz na polskim TV (dźwięk i kolor bez znaczenia) ?

A jak z zasilaniem, czy ktoś testował transformatory ? Na allegro za grosze można kupić takie do 45w, chyba konsolka więcej nie pobiera ?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: konsole z US w Polsce

Post autor: Axi0maT » 2012-03-14, 07:05

A jak z zasilaniem, czy kto� testowa� transformatory ? Na allegro za grosze mo�na kupi� takie do 45w, chyba konsolka wi�cej nie pobiera ?
Zalezy jaka. Zazwyczaj na naklejce na spodzie konsoli jest podane ile zasysa. Ja mam 2 transformatory po 50W kazdy i procz konsolek najnowszej generacji to chyba wszystkie dadza rade odpalic. Cena ok 20-25pln za sztuke - nie bralem byle badziewia "za piataka".

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: konsole z US w Polsce

Post autor: kanarekkk » 2012-03-14, 07:32

frabi, jak jeszcze w pieluchy robilem, to ciotka wyjechala do Kanady i wlasnie z tamtad obdarowala cala rodzine nesami. Babcia do niej latala czesto, to troche sprzetu nazwozila, i kupila tam taki transformatorek, ze dzialaly na tym sprzety agd nawet. Mysle, ze to kwestia poszukania w specjalistycznym sklepie, a znajdziesz o wiekszej mocy nawet. Ja do konsoli uzywalem uniwersalnego, ze zmiennym napieciem i polaryzacja ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: konsole z US w Polsce

Post autor: PapaHerbal » 2012-03-14, 09:37

frabi pisze:Komuś jeszcze udało się uzyskać normalny obraz przez RF obraz na polskim TV (dźwięk i kolor bez znaczenia) ?
Nie wiem co masz na myśli pisząc "na polskim TV" (pewnie chodzi o PAL), ale tak jak pisałem na PW; obraz- wporzo, w kolorze, dźwięku brak (jedynie szum).
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: konsole z US w Polsce

Post autor: Baieros » 2012-03-14, 10:26

Ja mam transformator do 45W właśnie w elektroniku kupiony i 3DO hula na nim super, Sony alfa ładuje się też pięknie i jeszcze parę sprzętów również nie ma problemu. Nie brałem najtańszego tylko środkowy :P

ODPOWIEDZ