Zmiany, zmiany...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
3bik_z
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-05, 21:03

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: 3bik_z » 2010-08-05, 20:59

Argument, że wiele osób używa rss jest dla mnie dość sensowny. A co przemawia na niekorzyść?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Axi0maT » 2010-08-06, 04:58

3bik_z pisze:Argument, że wiele osób używa rss jest dla mnie dość sensowny. A co przemawia na niekorzyść?
Jesli jeszcze nie zauwazyles to staramy sie utrzymac tempo 1 material dziennie (czasem niestety sie to nie udaje). Po co wiec komu tu RSS? Nie jestesmy jakims portalem ktory zawala strone glowna swiezymi materialami jak np. Polygamia. Jak nie przeczytasz tego co sie pojawilo dzis to wejdziesz jutro i w najgorszym przypadku przeczytasz dwa materialy. Jesli juz to RSS moze nam co najwyzej zaszkodzic (cytujac sam siebie):
Za sprawa RSS ludzie wchodza na stronke tylko wtedy kiedy pojawia sie na niej cos dla nich interesujacego -> zmniejszony ruch na stronce -> generujemy mniejszy ruch w necie -> lecimy w dol z PR i Alexa -> w wyszukiwarkach spadamy na dalsze pozycje.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Axi0maT » 2010-08-13, 08:21

ramzes64 pisze:te posrtacie obok retroage logo/napisu - wydaje mi sie ze jest przy nich biala linia czasem, jakby zle byly wyciete, albo mozna by rozmycie na okolo dac, aby nie bylo kantow / albo na krawedziach zrobic BLURem - pociagnac wzdluz - wtedy nie bedzie widac przejscia (no chyba ze tak mialo byc)
Dzieki uprzejmosci Kiziora postacie zostaly poprawione i teraz sa juz bez tych obwodek. Wkrotce dorzucimy kolejna porcje postaci wiec nie zdziwcie sie jak pojawia sie nowe twarze w banerze :)

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: tbxx » 2010-11-08, 14:09

3bik_z pisze:Czy jest możliwość dodania kanału RSS do retroage? bo jak wchodzi jakaś recka/artykuł to miło byłoby mieć to na czytniku
Tak drogi kolego, jest to jak najbardziej możliwe... możliwa jest już nawet subskrypcja kanału RSS retroage.net - wystarczy kliknąć na ikonkę RSS na pasku adresowym.
Adres bezpośredni kanału do wklepania w czytniku:

http://www.retroage.net/index.php?optio ... usoma&id=1

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Ukukuki » 2010-11-08, 16:53

Może jakaś krótka wzmianka na stronie z tej okazji?
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Axi0maT » 2010-11-08, 18:42

Ukukuki pisze:Może jakaś krótka wzmianka na stronie z tej okazji?
Mowisz, masz :) (dzieki za przypomnienie.. jakos nie pomyslelismy o tym zeby na glownej poinformowac ludzi :angel: )

Awatar użytkownika
equimanthorn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2007-01-05, 14:20
Lokalizacja: Taiwan
Kontakt:

Co się stało z RA?

Post autor: equimanthorn » 2010-11-28, 21:21

Dziś przypomniałem sobie o stronie Retro Age, gdyż w tle atakuje mnie muzyka z Franko, więc wspomnienia naszły. A gdzie szukać informacji, ciekawostek, recenzji i innego szajsu jak nie na RA? Wchodząc na RA (na Operze, co ważne) zaatakowało mnie prze-paskudne logo udające stereoskopie. O co chodzi? Od kiedy retro znaczy brzydkie? Szata graficzna strony jest tak samo ważna jak zawartość merytoryczna (pierw oczy jedzą), więc coś mnie ruszyło - dlaczego, czemu RA jest aż tak brzydkie?! Kolejną rzeczą która wręcz mnie odrzuciła jest jakaś ramka z fejsbuka (opera, na FF mam zablokowany cały FB), która mówi mi o tym, że... nie, nic mi nie mówi, jeno jacyś ludzie lubią to, czy tamto. Więc znów pytam - o co chodzi? Czy Retro Age potrzebuje popularności na siłę? I to tak dziwacznymi sposobami.

Odnośnie laya, loga, top bannera - mogę pomóc. Tu, tu i tu można obadać jak się rozumiemy z photoshopem. Jeśli zaistnieje chęć, potrzeba pomocy z mej strony - proszę bardzo.

Przy okazji - dzięki żeście mi konta nie skasowali :-)

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Baieros » 2010-11-28, 21:50


Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Dred » 2010-11-28, 21:51

Nie żeby coś, ale mi się podoba nowe logo. :)

Awatar użytkownika
equimanthorn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2007-01-05, 14:20
Lokalizacja: Taiwan
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: equimanthorn » 2010-11-28, 22:15

Cieszę się, że są odpowiednie tematy na RA, także to że komuś się podoba odpowiednio brzydki top, ale nie w tym rzecz. Panowie, przeczytajcie jeszcze raz co napisałem w pierwszym poście, a unikniemy nieporozumień.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Baieros » 2010-11-28, 22:34

Odesłałem do tematów, w których o tym dyskusja była, po prostu nie widzę sensu w zakładaniu nowego. Jeśli coś Tobie się nie podoba nie znaczy od razu, że jest brzydkie więc możesz tam przejrzeć innych zdanie na ten temat. Co do FB nie jestem fanem, ale marketing to marketing każda strona bez odwiedzających umrze, a w im szerszym gronie dzieli się swoją pasją tym lepiej. Jest to darmowa skuteczna reklama i pokazuję, że retro może żyć z dzisiejszym nowoczesnym światem w zgodzie ;) Co do Franko też się kiedyś zagrywałem...

Awatar użytkownika
quit
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 549
Rejestracja: 2010-08-23, 19:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: quit » 2010-11-28, 22:34

Co chciałbyś abym CI napisał?
Jest taka szata graficzna, większości się podoba, nie jest może super total awesome, ale powiedzmy ja sam bym lepiej nie zrobił, bo moje umiejętności ograniczają się do robienia screenshota jeżeli chodzi o grafikę.
Jeżeli chodzi o fb - w czym problem? Nie wysyłamy przez FB reklam, natomiast jest to wygodny sposób na informowanie co się dzieje na stronie, masz stronę w "Lubię To!" więc masz aktualizację i informację co się dzieje na stronie, jeden klik, jesteś w niusie na retroage.net i wszystko. Nie jest to lamerskie, nie jest to nasza-klasa, a genialne medium bo w social media leży moc. No i co najważniejsze - potrzeba jest popularności, potrzeba żeby jednak nie 10 osób wypowiadało się na forum, a więcej, żeby nowy temat nie powstawał 2 razy na tydzień, a 2 razy na dzień. W jakiś sposób trzeba dostrzec do odbiorców, bo stety-niestety retroage.net to nie polygamia, czy niezgrani gdzie informuje się na głównej stronie 10 niusami na dzień co się dzieję w świecie gier...bo Retro niusów jako takich nie posiada, więc nie można w taki sposób "uzależniać" od siebie użytkowników. Dlatego chciałbym więcej życia, a nie 3ech ech userów i totalny underground, bo zamiast żywego site'u powstała by martwa encyklopedia.

Awatar użytkownika
equimanthorn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2007-01-05, 14:20
Lokalizacja: Taiwan
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: equimanthorn » 2010-11-28, 22:50

Zatem kwestia FB wydaje się być zamknięta, bo widać "większość" mówi jednym głosem. Ok, nie moja broszka. Ale jeśli chodzi kwestię wizualną i mojego - jeśli zajdzie potrzeba - wsparcia, to sprawa jest aktualna, bo nie urażając w żaden sposób nikogo - w obecnej formie RA odstrasza.

@Quit

Za odpowiednią kasę (na rzecz wybranej przeze mnie fundacji charytatywnej) zrobię Ci layout dla sklepu. Jeśli Cie to interesuje - PW.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Axi0maT » 2010-11-29, 07:37

Dobrze ze taka dyskusja sie pojawila, chociaz moderatorow prosilbym raczej o polaczenie do tematu "zmiany, zmiany" - tam tocza sie debaty na ten temat.

equimanthorn - milo ze sobie o nas przypomniales, to znaczy ze retroage jest potrzebne bo oprocz stalej grupy osob sa tez tacy ktorzy wracaja tu po pewnym czasie. Odnosnie twoich pytan juz spiesze z wyjasnieniami.

Na poczatek o FB, bo tu sprawa jest szybka. Facebook to najlepszy i najwiekszy portal spolecznosciowy na swiecie. Niemal kazda strona/blog, bez wyjatku ma tez swoja stronke na FB. Jak wynika z dotychczasowych 3 tygodniowych doswiadczen - milosnicy retro (w tym rowniez ty) jakos niespecjalnie interesuja sie takimi portalami spolecznosciowymi, stad taka a nie inna liczba osob "lubiacych". Po statystykach retroage wiadomo ze liczba retrograczy, ktora nas odwiedza i jednoczesnie uzywa facebooka jest po prostu znikoma (a moze po prostu nie lubia nas ;) ). Niemniej warto miec LikeBoxa na stronie z przyczyn podanych przez quita. Nie ma szans aby uleglo to zmianie. Rozwijamy sie, a nie uwsteczniamy i kazda reklama jak najbardziej jest potrzebna serwisowi retroage - w tym glownie ta darmowa, a taka jest wlasnie FB. Jedyne co moze sie zmienic w tej kwestii to polozenie/ksztalt panela FB na stronie - obecny niespecjalnie sie komponuje i wydaje sie wcisniety na sile.

Odnosnie reszty zmian - a wiec layout i grafika. Po pierwsze nie rozumiem dlaczego ludzie mowia ze to logo udaje stereoskopie (3D). Juz wielokrotnie tlumaczylem - chodzi o obraz ze starego TV z rozjezdzajacymi sie kolorami. Jest jak najbardziej retro mim zdaniem i nie tylko moim. Byly swego czasu dyskusje na temat nowego wygladu strony i okazalo sie ze jednak sporej czesci ludzi sie podobala, a tym ktorym sie nie podobalo to spodobalo sie po pewnym czasie (czyt. przywykli). Z calym szacunkiem, ale zawsze tak bylo ze nieobecni glosu nie maja - wiec sila rzeczy nie uwzglednilismy cie w tym "glosowaniu". Reszta wyglada tak jak wyglada - lepiej nie potrafimy. Przypominam ze to nasze hobby, a nie praca zawodowa. Retroage zawsze bylo tworem od fanow dla fanow i nic sie w tej kwestii nie zmienilo. Strone nie tworzy tylko redakcja ale tez osoby luzno zwiazane z serwisem (i to oni wlasnie ostatnio sa glownym motorem napedowym retroage) - za to im dziekuje w tym miejscu. Wracajac do sedna kazdy daje to co potrafi. Zawodowych grafikow chwilowo brak. Oczywiscie - byly inne propozycje wygladu strony (m.in. abrasante rzucil swoj pomysl na forum), ale retroage oprocz tego ze musi jakos wygladac to musi miec jeszcze ten klimat retro... a tego w innych pomyslach brakowalo. Jest tak jak jest - wielokrotnie dawalismy info ze przydalaby sie osoba od wygladu strony, ale odzewu nie bylo. Jesli wiec equimanthorn tworzysz grafike i mozesz pomoc to jak najbardziej zapraszamy do wspolpracy, ale od razu zaznaczam ze musi byc to utrzymane w odpowiedniej retro-stylistyce.

Awatar użytkownika
equimanthorn
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2007-01-05, 14:20
Lokalizacja: Taiwan
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: equimanthorn » 2010-12-04, 19:46

Wip

http://www.speedyshare.com/files/25528180/retroage.7z

Prosto, czysto, schludnie. Tzn. tak mi się wydaje ;-)

ODPOWIEDZ