Teenage Mutant Ninja Turtles: Fall of the Foot Clan

ODPOWIEDZ
Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Teenage Mutant Ninja Turtles: Fall of the Foot Clan

Post autor: Gimiak » 2007-04-15, 12:01

Teenage Mutant Ninja Turtles: Fall of the Foot Clan
Wszelkie komentarze beda mile widziane. :)

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Teenage Mutant Ninja Turtles: Fall of the Foot Clan

Post autor: Inlagd sill » 2007-04-15, 14:39

Kod: Zaznacz cały

Grafika:    6  	
Dzwiek:     6
Grywalnosc: 6
Szatanska ocena... a gra taka sobie, jakos nic mnie od niej nie odpycha, ale i nic mnie do niej nie zacheca, wiec po prostu szkoda by mi bylo na nia czasu.

Ciekawe czy i jak przyjmie sie ten sposob komentowania tekstow z Retro Age. Jakos tak dziwnie umieszczony jest ten temat (w ogole caly dzial news), bo niby u samej gory, ale cos mi w nim nie pasuje.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Teenage Mutant Ninja Turtles: Fall of the Foot Clan

Post autor: setezer » 2007-04-15, 14:57

W nowosciach jak kliknie sie na obrazek, to wyskakuje "Strona pojawi sie niedlugo". Adres w tekscie dziala.

O grze sie nie wypowiem, ale o samej recenzji:
Reporterka kanalu 3 - April O'Neil - zostala uprowadzona przez czlonkow klanu Stopy (Foot Clan). Naszym zadaniem jest uratowanie April i rozprawienie sie z porywaczami.
W drugim zdaniu April mozna zastapic "jest uratowanie jej"
Shurikeny rzucane sa podczas kleczenia.
Nie jestem pewien czy takie pisanie jest w porzadku, przeciez nie sa rzucane caly czas. "Shurikenami mozna rzucac podczas kleczenia" albo "Mozliwe rzucanie nimi jest tylko podczas kleczenia".
Bardzo istotnym elementem, ktory co jakis czas pojawia sie podczas naszej wedrowki sa kawalki pizzy. Pizza w grze TMNT jest lekarstwem, ktore regeneruje nam pasek energii. Gdy energia spadnie do zera, nasza postac zostaje schwytana przez wroga i nie bedziemy mogli juz nia grac.
Powtorzenie "Pizza" i "Energia".
tla zroznicowane. W niektore tla wygladaja jakby im czegos brakowalo,
Powtorzenia "Tla" oraz poczatek drugiego zdania, to "W" jest niepotrzebne.
w tle muzyka, ktora zmienia sie wraz z kazda zmiana planszy.
Nie lepiej: "w tle muzyka, ktore jest inna dla kazdej planszy"?

Ogolnie recenzja jest przygotowana dobrze, ww. "usterki" nie sa wielkim problemem. Zauwazylem tez pewne braki w przecinkach (ale pewnie mi sie wydaje).

Pozdrawiam.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Teenage Mutant Ninja Turtles: Fall of the Foot Clan

Post autor: Gimiak » 2007-04-15, 15:14

No ciekawe, zerkne na to pozniej i poprawie. Co do oceny to wahalem sie pomiedzy 5 a 6. No gra nie jest zla, jezeli by brac pod uwage tytuly, ktore pojawily sie do 1990 roku.

Zawsze problemem jest ocena gry dlatego postanowilem, ze rozwazam ocene porownujac do gier, ktore ukazaly sie do danego roku, a nie dalej. Czemu? Dobrym przykladem moglby byc SML, ktorego porownac mozna by do SML2: 6GC. Roznice sa znaczne. Nie wiem co o tym sadzicie, ale chetnie poczytam w jaki sposob wy oceniacie gry.

Aha, posty w tym temacie nie beda sie przesuwac. Sa ustawione tutaj na stale wg daty dodania.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Teenage Mutant Ninja Turtles: Fall of the Foot Clan

Post autor: soberpl » 2007-04-15, 19:37

Hmm pomijajac fakt, ze tez chcialem te gre opisac to wydaje mi sie, ze ocena jest zbyt niska. Jak dla mnie gra zasluguje na 7-7,5 co najmniej. Osobiscie bardzo lubie te czesc i wspominam ja bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Teenage Mutant Ninja Turtles: Fall of the Foot Clan

Post autor: Mejs » 2007-04-15, 19:53

Gimiak pisze:No ciekawe, zerkne na to pozniej i poprawie. Co do oceny to wahalem sie pomiedzy 5 a 6. No gra nie jest zla, jezeli by brac pod uwage tytuly, ktore pojawily sie do 1990 roku.

Zawsze problemem jest ocena gry dlatego postanowilem, ze rozwazam ocene porownujac do gier, ktore ukazaly sie do danego roku, a nie dalej. Czemu? Dobrym przykladem moglby byc SML, ktorego porownac mozna by do SML2: 6GC. Roznice sa znaczne. Nie wiem co o tym sadzicie, ale chetnie poczytam w jaki sposob wy oceniacie gry.
System troche bezsensu, gra zasluguje w swietle wszystkich dostepnych gier na powiedzmy 4 ale Ty biorac pod uwage rok wydania dajesz jej wiecej powiedzmy 6. Nastepnie recenzujesz gre ktora zostala wydana w ostatnim roku zycia konsoli, w porownaniu z wszystkimi grami gra jest warta 7 ale biorac pod uwage fakt ze zostala wydana bardzo pozno mozna bylo wyciagnac wiecej i obnizasz do 5.

I w tym momencie kiedy zobacze oceny 5 i 6 to wezme ta z wyzsza ocena, chociaz tak naprawde jest gorsza. Bo recenzja ma przyciagnac lub przestec przed kupnem, nie wazne jak wypadla w danym roku, wazne jak wypadla na tle wszystkich innych gier wydanych.

Takie moje zdanie.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Teenage Mutant Ninja Turtles: Fall of the Foot Clan

Post autor: Axi0maT » 2007-04-16, 06:32

Mejs ma oczywiscie racje. Bez wzgledu na date wydania gry, powinny byc one opisywane na jednakowym poziomie dla jednej platformy. Rodzi sie oczywiscie problem zwiazany z konsolami gdzie pojawily sie upgrade, np. N64 + Expansion PAk. Jak opisywac w takiej sytuacji gry ktore pojawily sie w momencie kiedy jeszcze tego rozszerzenia nie bylo? ... I analogicznie co zrobic kiedy opisuje gre na XBOX360 ktora wyszla w zeszlym miesiacu, a za pol roku pojawia sie "dopalka" do iksa i w tym moencie gry zaczna dosc znacznie odbiegac jakoscia od tego co bylo dotychczas.... Zmienic oceny na nizsze we wszystkich opisanych grach? ... Oczywiscie taka sytuacja dotyczy tylko nowych platform, bo w starych na ktore juz nic nie wychodzi sytuacja jest jasna.

Wracajac do zolwi to moim zdaniem oceny po 6 sa jak najbardziej ok (no moze za grafike podciagnalbym jeszcze do 7 ale nic wiecej). Gra jest najzwyklejszym przecietniakiem i nie mozna sugerowac sie tym ze ktos ma sentyment do niej i dlatego wystawia jej np. 9.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Teenage Mutant Ninja Turtles: Fall of the Foot Clan

Post autor: Gimiak » 2007-04-16, 07:20

Moze macie racje. Czlowiek nie napotkalby sie z takim problemem gdy nie pisze recenzji.
IMO 6 to dobra ocena za ta gra, jest masa gorszych.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Teenage Mutant Ninja Turtles: Fall of the Foot Clan

Post autor: Gimiak » 2007-04-16, 09:38

Set: Poprawilem to co nalezalo poprawic. Dzieki, ze w ogole ktos to czyta. ;)

ODPOWIEDZ