Super Princess Peach

ODPOWIEDZ
Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Super Princess Peach

Post autor: Gimiak » 2007-05-11, 09:42

Po dosc dlugim braku aktualizacji retroage.net wraca na wlasciwy tor. W dzisiejszym dniu umieszczona zostala recenzja gry Super Princess Peach na konsole Nintendo DS napisana przez Inlagd silla. Zapraszam do zapoznania sie z przygotowanym materialem.
W niedlugim czasie pojawia sie kolejne recenzje Axi0mata, Adama Gilmore aka Damjen666 oraz SoberPL, ktore czekaja juz jakis czas w kolejce. W weekend powroce do pracy nad artykulem o pirackich grach na konsole Game Boy i Game Boy Color.
Obrazek

Przeczytaj recenzje gry Super Princess Peach na NDS.


Mam pytanie do wszystkich:
- co sadzicie o tym aby wstawiac w postach aktualizacyjnych sondy z ocena recenzji? Moze ma ktos pomysl na skale ? ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Super Princess Peach

Post autor: Axi0maT » 2007-05-11, 10:08

Oczywiscie skala standardowo - od 1 do 10. Nie bedziemy chyba sie rozdrabniac na takie elementy jak poprawnosc skladniowa, jakosc zdjec itd... Ogolna ocena recenzji w zupelnosci wystarczy... Pomysl jak najbardziej godny uwagi.

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Super Princess Peach

Post autor: setezer » 2007-05-11, 12:07

Wedlug mnie zupelnie zbedny, nikt z nas nie jest krytykiem literatury, zatem ocenianie (i to w skali 1-10) nie bedzie miarodajne. Jezeli juz, to "Tekst byl mi pomocny/nie byly", jak to czasem jest w roznych serwisach.


Ocenianie pracy innych moze byc dla nich motywujace lub "podcinajace skrzydla". Ktos moze spocznie na laurach, ktos sie zalamie, nie wiem. Ewentualnie skala - Wspanialy material, sredni i slaby. Bardziej rozdrabniac sie nie ma sensu.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Super Princess Peach

Post autor: Inlagd sill » 2007-05-11, 12:16

Pomysl oceniania nie jest najlepszy, bo:

1) Jak napisal Setezer wystarczy napisac, czy tekst jest pomocny lub nie (i wg. mnie tylko taka zero-jedynkowa skala ma w tym przypadku sens).

2) Sam widzac taka (wielostopniowa) skale pomyslalbym najpierw, ze ktos sie mnie pyta o ocene gry, a nie recenzji. Natomiast widzac "artykul byl pomocny / artykul nie byl pomocny" sprawa jest jasna.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Super Princess Peach

Post autor: setezer » 2007-05-12, 09:38

Co do samej recenzji Super Princess Peach:

Bardzo obszerny i dobrze przygotowany material. Widac, ze poswieciles sporo czasu na przygotowanie tego tekstu. Przeczytalem za jednym razem i bardzo mi sie podoba. Nie bede wytykal jakichs drobnych wpadek i powtorzen - i tak nikt tego nie poprawia. Wystarczy, ze powiem, iz jest ich bardzo malo.

Wlasciwie powtorzenia nie sa bledem, ale wtedy plynnosc i estetyka tekstu siada wedlug mnie.

"Warto jednak w tym miejscu zadac sobie pytanie jaka inna oprawe moglaby miec gra z Peach w roli glownej? Gra w swojej konwencji jest konsekwentna, spojna i nie pozostawia niedosytu.
Jesli ktos szuka znakomitej gry platformowej, a w negatywny sposob sugeruje sie oprawa"

ODPOWIEDZ