Neon Genesis Evangelion

ODPOWIEDZ
Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Neon Genesis Evangelion

Post autor: Gimiak » 2007-05-12, 18:00

Dzisiejsza aktualizacja zwieksza dzial gier na N64 o kolejna recenzje, ktora napisana zostala przez Adama Gilmore. Zapraszam do zapoznania sie z przygotowanym przez niego materialem dotyczacym gry Neon Genesis Evangelion.
Obrazek

Przeczytaj recenzje gry Neon Genesis Evangelion na N64.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Neon Genesis Evangelion

Post autor: Inlagd sill » 2007-05-12, 19:39

Nie moge przekonac sie do skrotow w rodzaju "m/a" (mimo ich uzytecznosci), ale i tak duzy plus za uzycie nieskroconego "manga/anime" za pierwszym razem. Co do samej recenzji, to chetnie poczytalbym wiecej o samym przebiegu gry (wiecej przykladow z gry wzietych).

Fajna okladka instrukcji (w ogole kolekcjonersko atrakcyjny kasek).
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Neon Genesis Evangelion

Post autor: ashka » 2007-05-13, 10:17

Kazdy kto kiedys widzial Neon Genesis Evangelion z pewnoscia zauwazy ze w grze wystepuje cos co bylo charakterystyczne dla anime czyli ... rozdzierajace, pelne bolu wrzaski. I choc dla niektorych moze wydac sie to dziwaczne czy nawet odpychajace to zdecydowanie sprawia, ze gra ta jest jedna z najlepszych adaptacji Neon Genesis Evangelion na konsole.
:mrgreen: Czy to wrzaski decyduja o sukcesie przeniesienia anime do gry? Jesli to naprawde jedna z lepszych adaptacji NGE to moje jakis kontr przyklad by wstawic?

Ogolnie to mi ta recenzja zupelnie nie podeszla, czesciowo z powodow podanych juz przez Inlagd Sill'a (niewiele o samej grze i wrazeniach, m/a), czesciowo z powodu roznych innych dziwnych fragmentow, np. w calosci wykonana w stylu m/a (?) albo Abstrahujac od sympatii i antypatii graczy do m/a, styl ten w niektorych grach po prostu musi byc uzyty, dotyczy to przede wszystkim tytulow opartych na serialach czy pelnometrazowych filmach anime – takich wlasnie jak Neon Genesis Evangelion.. (que?)

Moze by te recenzje dalo sie rozbudowac / doszlifowac?

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Neon Genesis Evangelion

Post autor: Damjen » 2007-05-13, 12:21

Jesli chodzi o "wrzaski" to mialem na mysli ze bez tego gra sporo by stracila (dla hardcore'owych fanow oczywiscie) - inni pewnie woleliby zeby ich nie bylo.
Rozbudowanie/doszlifowanie - na to nie bardzo mam czas bo zbliza sie sesja...
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Neon Genesis Evangelion

Post autor: soberpl » 2007-05-13, 12:39

Jak dla mnie recenzja jest w porzadku, byc moze faktycznie odrobine wiecej przydaloby sie wspomniec odnosnie samej rozgrywki, ale uwazam, ze najwazniejsze informacje zostaly umieszczone. Razi mnie jednak brak przecinkow przed spojnikami a, czy, ze.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Neon Genesis Evangelion

Post autor: Gimiak » 2007-05-13, 13:55

soberpl pisze:Jak dla mnie recenzja jest w porzadku, byc moze faktycznie odrobine wiecej przydaloby sie wspomniec odnosnie samej rozgrywki, ale uwazam, ze najwazniejsze informacje zostaly umieszczone. Razi mnie jednak brak przecinkow przed spojnikami a, czy, ze.
Slyszalem, ze Gimiak mial sie tym zajac. ;)

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Neon Genesis Evangelion

Post autor: soberpl » 2007-05-13, 16:29

Gimiak pisze:
soberpl pisze:Jak dla mnie recenzja jest w porzadku, byc moze faktycznie odrobine wiecej przydaloby sie wspomniec odnosnie samej rozgrywki, ale uwazam, ze najwazniejsze informacje zostaly umieszczone. Razi mnie jednak brak przecinkow przed spojnikami a, czy, ze.
Slyszalem, ze Gimiak mial sie tym zajac. ;)
To ciekawe, gdzie sie podzial :P

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Neon Genesis Evangelion

Post autor: Axi0maT » 2007-05-14, 06:45

Hmmm mi ta gra kompletnie nie przypadla do gustu... Prawde powiedziawszy to nigdy nie slyszalem o zadnych evangelionach i innych tego typu rzeczach.. Postanowilem wiec czym predzej zobaczyc jak to wyglada... Ja wiem ze ktos moze kochac manga/anime a inni nienawidziec... ale brakuje tu chyba chlodnej oceny gry. Graficznie - fakt.. swietnie to wyglada... choc ja bym dal chyba 9 (10 rezerwuje dla gier totalnie szokujacych graficznie). Dzwiek... no powiedzmy - jak ktos cos takiego lubi to 10 - powiedzmy niech bedzie.... ale ta grywalnosc to jest przegiecie! nie wiem czy dalbym tam 1 lub 2. Rozumiem ze to jest jak to nazwal Adam "Interaktywne Anime" i grania tam nie za wiele bo przez wiekszosc "gry" po prostu oglada sie animacje i oglada japonskie znaczki... ale jak juz dojdzie do samej walki... to po prostu porazka - gra jest tak flegmatyczna ze grac w to nie idzie. Jak dla mnie jedno wielkie BLEAH - gra warta zobaczenia tylko i wylacznie dlatego ze ma ciekawie zrealizowana grafike.

PS: Aha - ten obrazek w newsach wyglada jak sadzone jajko :twisted:

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Neon Genesis Evangelion

Post autor: Damjen » 2007-05-14, 10:01

Dlatego tez napisalem ,ze to zdecydowanie nie jest gra dla wszystkich i hitem samym w sobie na szeroka skale nigdy nie byla. Co do grywalnosci to mniemam, ze opierasz sie na ocenie po przetestowaniu gry na emu - tu musze powiedziec, ze grajac na N64 i sterujac padem mozna lepiej (wyraznie lepiej) wczuc sie w kontrole...i nie ma juz takiego wrazenia jakby sunely na siebie dwa slimaki :)
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Neon Genesis Evangelion

Post autor: Axi0maT » 2007-05-14, 10:14

Taaaa.... zerknalem na ta gierke na emu... Fatalnie wygladaly te slimaczki... Mimo ze jak mowisz granie na konsoli znacznie sie rozni to jednak napewno nie przewiduje zaopatrzyc sie w evangeliona w najblizszym czasie... po tym co zobaczylem to pewnie bedzie to jedna z ostatnich gier ktore dolacza do mojej kolekcji bo manga/anime (tfu) to po prostu nie znosze :x

ODPOWIEDZ