VECTORMAN 2 z Genesis na Mega Drive

ODPOWIEDZ
Konto usunięte

VECTORMAN 2 z Genesis na Mega Drive

Post autor: Konto usunięte » 2008-09-05, 17:55

Czy ktos z was wie czy gra VECTORMAN 2 ktora jest przeznaczona do amerykanskiej konsoli SEGA Genesis uruchomi sie na SEGA Mega Drive bez przejsciowki?

desperation

Re: VECTORMAN 2 z Genesis na Mega Drive

Post autor: desperation » 2008-09-06, 20:03

Hmm gierka ma blokade regionalna wiec nie odpalisz jej na Mega Drive, musisz miec przejsciowke, albo przerobic sobie konsolke :)

Konto usunięte

Re: VECTORMAN 2 z Genesis na Mega Drive

Post autor: Konto usunięte » 2008-09-10, 06:40

Jak sie ta przejsciowka tak naprawde nazywa?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: VECTORMAN 2 z Genesis na Mega Drive

Post autor: Axi0maT » 2008-09-10, 08:37

Polecam przerobienie konsoli na uniwersalne PAL/NTSC. Jest proste jak drut i do tego zaoszczedzisz co najmniej 30pln. :grin:

Konto usunięte

Re: VECTORMAN 2 z Genesis na Mega Drive

Post autor: Konto usunięte » 2008-09-12, 05:45

Ale to wiaze sie z zastosowaniem przelacznika a ja nie chce wystajacych przewodow z konsoli.
Chyba, ze da sie to zrobic tak azeby konsola automatycznie przelaczala sie miedzy PAL a NTSC?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: VECTORMAN 2 z Genesis na Mega Drive

Post autor: Axi0maT » 2008-09-12, 06:16

hpoznanski pisze:Ale to wiaze sie z zastosowaniem przelacznika a ja nie chce wystajacych przewodow z konsoli.
Ale ty jestes kaprysny. Ja to przerobilem nawet wyjscie AV zeby nie bylo tego spieprzonego antenowego. Polecam rowniez ta przerobke na EURO - obraz co najmniej o dwie klasy lepszy, a o dzwieku nie ma nawet co wspominac - w koncu prawdziwe stereo (przypominam ze na standardowym kablu uzyskasz tylko mono). Wszystko to wiaze sie z wystajacymi kabelkami, ale mysle ze i tak warto. Jakby co to zawsze mozna porobic z tylu konsoli odpowiednie super "porty" - ale komu sie chce w to bawic?
hpoznanski pisze:Chyba, ze da sie to zrobic tak azeby konsola automatycznie przelaczala sie miedzy PAL a NTSC?
Bez przelacznika nie da rady - albo PAL albo NTSC.

Konto usunięte

Re: VECTORMAN 2 z Genesis na Mega Drive

Post autor: Konto usunięte » 2008-09-12, 09:00

Ale ja mam SEGA Mega Drive II i kabel RGB. Tak wiec z jakosci RGB sie takze ciesze.

Ale dzwiek to jest znieksztalcony. Czy ty tez tak masz?
Axi0maT pisze:Polecam rowniez ta przerobke na EURO - obraz co najmniej o dwie klasy lepszy, a o dzwieku nie ma nawet co wspominac - w koncu prawdziwe stereo (przypominam ze na standardowym kablu uzyskasz tylko mono)
A skad wziales stereo w SEGA Mega Drive skoro w niej stereo jest tylko na wyjsciu sluchawkowym?
Ostatnio zmieniony 2008-09-12, 11:53 przez Konto usunięte, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: VECTORMAN 2 z Genesis na Mega Drive

Post autor: Axi0maT » 2008-09-12, 10:14

hpoznanski pisze:Ale ja mam SEGA Mega Drive II i kabel RGB. Tak wiec z jakosci RGB sie takze ciesze.
Szczerze powiedziawszy to nawet nie wiedzialem ze taki jest :angel:
Ale dzwiek to jest znieksztalcony. Czy ty tez tak masz?
Wszystko jest ok. Dzwiek jest jak najbardziej poprawny.
A skad wziales stereo w SEGA Mega Drive skoro w niej stereo jest tylko na wyjsciu sluchawkowym? Jedyna opcja to podlaczenie sie pod uklad YM2612 ale z zastosowaniem wzmacniacza operacyjnego.
Az tak w to nie wnikalem. Modyfikacje robilem z jakiejs tam stronki z przerobkami do roznych konsolek, ale widzialem ze np. na pantherze tez jest tutorial jak to zrobic:
http://www.panthergames.ys.pl/readartic ... cle_id=140

Konto usunięte

Re: VECTORMAN 2 z Genesis na Mega Drive

Post autor: Konto usunięte » 2008-09-12, 10:41

Axi0maT pisze:
hpoznanski pisze:Ale ja mam SEGA Mega Drive II i kabel RGB. Tak wiec z jakosci RGB sie takze ciesze.
Szczerze powiedziawszy to nawet nie wiedzialem ze taki jest :angel:
W instrukcji obslugi jest pokazany - wersja na Francje. A, ze we Francji jest SECAM a konsol Mega Drive chyba nie bylo w wersji SECAM to kabel musi byc RGB. Ale ja i tak nie znalazlem takiego - zrobilem sobie swoj kabel RGB i nawet z wtykiem Mini-DIN 9 :smile:
Nieprawda jest wiec, ze ten wtyk nie jest do dostania.
Axi0maT pisze:
hpoznanski pisze:]A skad wziales stereo w SEGA Mega Drive skoro w niej stereo jest tylko na wyjsciu sluchawkowym?
Az tak w to nie wnikalem. Modyfikacje robilem z jakiejs tam stronki z przerobkami do roznych konsolek, ale widzialem ze np. na pantherze tez jest tutorial jak to zrobic:
http://www.panthergames.ys.pl/readartic ... cle_id=140
Hmm... Ja tam nie widze opisu jak zrobic stereo na wyjsciu DIN w konsoli SEGA.
Ostatnio zmieniony 2008-09-12, 11:51 przez Konto usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: VECTORMAN 2 z Genesis na Mega Drive

Post autor: Axi0maT » 2008-09-12, 11:20

hpoznanski pisze:Nieprawda jest wiec, ze ten wtyk nie jest do dostania.
Pewnie ze mozna znalezc, ale wymaga to sporo zachodu. Kabelek drogi a do tego trudny do znalezienia. Dlatego lepiej od razu zrobic sobie normalne wyjscie 3xCHINCH
hpoznanski pisze: Hmm... Ja tam nie widze opisu jak zrobic stereo na wyjsciu DIN w konsoli SEGA.
Ja nie napisalem ze tam jest opis jak to zrobic na DINa. Lutujesz kabelki i ordynarnie wyprowadzasz sobie na zewnatrz 3xCHINCH (zolty, bialy i czerwony). Bez zbednego cudowania masz w ten sposob wyjscie takie jak 90% konsol na rynku.

Konto usunięte

Re: VECTORMAN 2 z Genesis na Mega Drive

Post autor: Konto usunięte » 2008-09-12, 11:46

Axi0maT pisze:
hpoznanski pisze:Nieprawda jest wiec, ze ten wtyk nie jest do dostania.
Pewnie ze mozna znalezc, ale wymaga to sporo zachodu. Kabelek drogi a do tego trudny do znalezienia. Dlatego lepiej od razu zrobic sobie normalne wyjscie 3xCHINCH
Wtyczka Mini DIN-9 byla tania. Ale znalazlem ja tylko w jednym sklepie.
Axi0maT pisze:
hpoznanski pisze: Hmm... Ja tam nie widze opisu jak zrobic stereo na wyjsciu DIN w konsoli SEGA.
Ja nie napisalem ze tam jest opis jak to zrobic na DINa. Lutujesz kabelki i ordynarnie wyprowadzasz sobie na zewnatrz 3xCHINCH (zolty, bialy i czerwony). Bez zbednego cudowania masz w ten sposob wyjscie takie jak 90% konsol na rynku.
Zle sie wyrazilem. Chodzilo mi o to, ze nie znalazlem pod tym adresem opisu zrobienia stereo w konsoli SEGA Mega Drive. Chyba, ze masz Mega Drive II to wtedy tak.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: VECTORMAN 2 z Genesis na Mega Drive

Post autor: Axi0maT » 2008-09-12, 12:04

hpoznanski pisze:Zle sie wyrazilem. Chodzilo mi o to, ze nie znalazlem pod tym adresem opisu zrobienia stereo w konsoli SEGA Mega Drive. Chyba, ze masz Mega Drive II to wtedy tak.
A ja myslalem ze od samego poczatku caly czas mowa o Mega Drive II. W przypadku jedynki wystarczyloby chyba pociagnac dzwiek ze zlacza sluchawkowego i bedziesz mial stereo - no problem.

Konto usunięte

Re: VECTORMAN 2 z Genesis na Mega Drive

Post autor: Konto usunięte » 2008-09-15, 16:48

Wtedy podłączyłbyś się do wzmacniacza który jest dopasowany do słuchawek. Jakość nie będzie taka sama jak na wyjściu DIN. Chociaż podłączyłem się kiedyś pod to gniazdo i dźwięk jest nawet w porządku.

I jeszcze jedno. Zdobyłem grę Vectorman 2 w wersji na konsolę GENESIS. Gra nie dość, że się uruchamia na mojej konsoli SEGA Mega Drive II to jeszcze działa z właściwą prędkością, co potwierdzają dokonane przeze mnie pomiary czasu :). Tak więc nie potrzebna jest ani przejściówka ani przerabianie konsoli w przypadku tej gry.

Gwoździu
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 53
Rejestracja: 2011-03-10, 10:50
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: VECTORMAN 2 z Genesis na Mega Drive

Post autor: Gwoździu » 2011-03-10, 11:03

hpoznanski pisze:Wtedy podłączyłbyś się do wzmacniacza który jest dopasowany do słuchawek. Jakość nie będzie taka sama jak na wyjściu DIN. Chociaż podłączyłem się kiedyś pod to gniazdo i dźwięk jest nawet w porządku.

I jeszcze jedno. Zdobyłem grę Vectorman 2 w wersji na konsolę GENESIS. Gra nie dość, że się uruchamia na mojej konsoli SEGA Mega Drive II to jeszcze działa z właściwą prędkością, co potwierdzają dokonane przeze mnie pomiary czasu :). Tak więc nie potrzebna jest ani przejściówka ani przerabianie konsoli w przypadku tej gry.
To, że gra działa, to prawda, ale na konsoli PAL (50Hz) nie działa "z właściwą prędkością" bo mowa tu o NTSC (60Hz) więc to nie możliwe.

Konto usunięte

Re: VECTORMAN 2 z Genesis na Mega Drive

Post autor: Konto usunięte » 2011-04-25, 19:07

Możliwe. Porównałem z czasem zmierzonym na emulatorze Gens przy ustawionym kraju: Europe i USA.
Prędkość zależy od konsoli. Tak samo jest z grami na NES z USA, które zakupiłem rok temu.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ