Brak dźwięku po podpieciu do Tv

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Brak dźwięku po podpieciu do Tv

Post autor: ZiQ » 2009-01-31, 18:02

ostatnimi czasy dokupiliśmy sobie dwie konsole coby uzupełnić naszą kolekcję.

Sega Megadrive 1
Atari 2006 junior

I w obu mamy ten sam problem po podpięciu którejś z konsol do Tv za pomocą kabla antenowego nie ma dźwięku tylko jakieś beznadziejne szumy! Przy Megadrive to jeszcze nie taki problem bo ma wyjście audio i można głośniki podpiąć ale atari... niestety brak fonii odbiera 70% przyjemności grania...

Co może być przyczyną? Szukałem jakichś przejściówek z antenowego na euro, albo czegoś podobnego bo wstępnie wymyśliliśmy że skoro Tv jest na stereo, a wyjście antenowe jest mono to to może być jakaś przyczyna ale wątpię, kable na pewno nie są przerwane i telewizor też na 100% jest sprawny bo inne konsole na nim działają.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Brak dźwięku po podpieciu do Tv

Post autor: tbxx » 2009-01-31, 18:46

Sprawdz czy w menu TV tam gdzie dostrajasz się na sygnał z konsoli nie ma opcji dekodowania dzwięku (SC1/SC2/SC3)

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: Brak dźwięku po podpieciu do Tv

Post autor: ZiQ » 2009-01-31, 19:22

a jak nie mam pilota do telewizora ?
-na pewno dobrą odpowiedzią jest to sobie kup! ale jest guzik od strojenia automatycznego w panelu tv, pozostaje pytanie czy on sam testuje wszystkie możliwe dekodowania sygnału, czy bierze pierwsze lepsze z brzegu, czy może telewizor jest za stary i nic nie dekoduje... choć chyba atari jest jego bardziej pradziadkiem niż wnuczkiem.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Brak dźwięku po podpieciu do Tv

Post autor: tbxx » 2009-01-31, 19:34

Nie wiem jaki masz Tv ale każdy nowy Panasonic z jakim miałem do czynienia ( a widziałem ich dużo) po automatycznym strojeniu wymagał przestawienia dzwięku na SC2

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: Brak dźwięku po podpieciu do Tv

Post autor: ZiQ » 2009-01-31, 19:45

Mam jakiegoś starego SONY, dzięki za pomoc to może być rozwiązanie, postaram się kupić jakiś uniwersalny pilot, albo z komórki zrobić na symbianie

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Brak dźwięku po podpieciu do Tv

Post autor: Axi0maT » 2009-02-01, 09:01

Kiedys mialem identyczny problem zarowno z Atari 2600 jak i Sega Mega Drive II (3 razy). Dzwiek znikl i po prostu nie moglem nic wykombinowac. Pewnego dnia pojawil sie znow... sam, znikad :???: Nie wiem czym to bylo spowodowane i nigdy nie udalo mi sie teo rozgryzc, ale bylo to na tyle irytujace ze Sege przerobilem na wyjscie Euro, a Atari poki co dziala.

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: Brak dźwięku po podpieciu do Tv

Post autor: ZiQ » 2009-02-01, 11:41

w jakim senesie przerobiłeś sege ? przelutowałeś kabel w jakiś magiczny sposób, czy może coś w samej konsoli da się zrobić ?
-Mamy teraz sesje i jest mało czasu ale byliśmy dzisiaj w Kauflandzie i jeszcze jakimiś centrum handlowym - pilotów nie mają! a moja komórka ma tylko bluetooth...
same przeszkody, wiatr w oczy! Jutro kupie uniwersalny pilot w Saturnie albo Media dam znać czy pomogło!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Brak dźwięku po podpieciu do Tv

Post autor: Axi0maT » 2009-02-01, 13:41

ZiQ pisze:w jakim senesie przerobiłeś sege ? przelutowałeś kabel w jakiś magiczny sposób, czy może coś w samej konsoli da się zrobić ?
Przylutowujesz kabelki na sztywniaka do plyty w odpowiednim miejscu... Kiedys jak w koncu obrobie sie z materialem do Segi Mega Drive to zrobie na retroage tutoriala na ten temat, bo jakosc obrazu i dzwieku jest nieporownywalnie lepsza niz na tym co oferuje nam Sega w standardzie.

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: Brak dźwięku po podpieciu do Tv

Post autor: ZiQ » 2009-02-02, 16:55

-Zrób, zrób tylko jak możesz postaraj się napisać to w miarę zrozumiale tak żeby ktoś kto nie studiował elektrotechniki był w stanie to zrobić!

-Problem rozwiązany dźwięk zagościł w moim Atari i Sedze ! TBXX miał racje kupiłem dzisiaj pilocik uniwersalny za całe 25 zł, przełączyłem na BG i wszystko zajebiście gra &"] możemy się delektować wspaniałymi brzmieniami z 3 mono kanałów &"D

- Przy okazji warto by się było przedstawić - tak sobie myślę, wkraczając na forum.
Axi0maT - widzieliśmy się kiedyś, mianowicie na pierwszym dniu otwarcia wystawy w opolu. Może kojarzysz naszą grupkę ja To ten wysoki w różowej koszuli i fioletowej bluzie, moja dziewczyna w niebieskiej koszulce w ghosty z pacmana i jeszcze Pluta i Rexu, wszyscy Was serdecznie pozdrawiamy forumowicze RetroAge.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Brak dźwięku po podpieciu do Tv

Post autor: Axi0maT » 2009-02-02, 18:46

ZiQ pisze:-Zrób, zrób tylko jak możesz postaraj się napisać to w miarę zrozumiale tak żeby ktoś kto nie studiował elektrotechniki był w stanie to zrobić!
Bedzie latwo, bo to jest naprawde proscizna. Ktos kto mial przynajmniej raz w zyciu lutownice w reku poradzi sobie bez problemu.
ZiQ pisze:Axi0maT - widzieliśmy się kiedyś, mianowicie na pierwszym dniu otwarcia wystawy w opolu. Może kojarzysz naszą grupkę ja To ten wysoki w różowej koszuli i fioletowej bluzie, moja dziewczyna w niebieskiej koszulce w ghosty z pacmana i jeszcze Pluta i Rexu, wszyscy Was serdecznie pozdrawiamy forumowicze RetroAge.
Doskonale was kojarze. Byliscie dosc charakterystyczna grupa odwiedzajacych wlasnie ze wzgledu na wyrazne zainteresowanie retro... Podsluchalem co nieco kilka waszych wypowiedzi :P Ciesze sie ze jeszcze o nas pamietacie i odwiedzacie. Pozdrawiamy i zapraszamy do wymiany pogladow i doswiadczen.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Brak dźwięku po podpieciu do Tv

Post autor: Ukukuki » 2009-02-02, 22:58

Axi0maT pisze: Kiedys jak w koncu obrobie sie z materialem do Segi Mega Drive
Jaki to materiał opis historii konsoli czy coś więcej :wink: , pytam z ciekawości :angel: .

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Brak dźwięku po podpieciu do Tv

Post autor: Axi0maT » 2009-02-03, 06:46

Ukukuki pisze:aki to materiał opis historii konsoli czy coś więcej :wink: , pytam z ciekawości :angel: .
Obie Segi Mega Drive, pady, joye, action replay i ok 80 gier... Czesc juz obrobiona, ale poki co nie udalo mi sie zrobic dobrych fotek konsolki Sega Mega Drive II - ma paskudny plastik odbijajacy otoczenie i nijak nie moge sobie z tym poradzic :angry:

Jesli ktos chcialby pomoc to zapraszamy do wspolpracy. Przydaloby sie zeby ktos naprawde z dusza opisal historie konsoli. Co do specyfikacji technicznych to ja moge sie tym zajac.

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: Brak dźwięku po podpieciu do Tv

Post autor: ZiQ » 2009-02-04, 15:10

Ktoś kto naprawdę z duszą ? hmm moja Ania mówi że wstępnie mogła by się tym zająć jednak dopiero po 17 bo wtedy kończymy sesje. Masz jakieś materiały czy ma korzystac z google i wiki ?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Brak dźwięku po podpieciu do Tv

Post autor: Axi0maT » 2009-02-04, 16:48

ZiQ pisze:Ktoś kto naprawdę z duszą ? hmm moja Ania mówi że wstępnie mogła by się tym zająć jednak dopiero po 17 bo wtedy kończymy sesje. Masz jakieś materiały czy ma korzystac z google i wiki ?
Napisalem PW z wszystkimi niezbednymi informacjami :)

ODPOWIEDZ