Przenośna Sega Mega Drive

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Przenośna Sega Mega Drive

Post autor: mrSin » 2010-04-29, 08:15

Nie mogłem się powstrzymać... Jestem ciekaw jak działa ów wynalazek:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1019873189

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Przenośna Sega Mega Drive

Post autor: emde » 2010-04-29, 08:34

Cena widać spadła do całkiem niezłej kwoty. Z tego co słyszałem, dostępne są już nowe wersje tego typu urządzenia (oczywiście też na licencji segi) z wbudowanym slotem na cartridge od SMD! Cena podobno wynosi 70$, czyli jednak trochę więcej od twojego urządzonka, ale chyba warto. Ogólnie b.fajny zakup, bo i gry dobre, szkoda że tylko 20 tytułów, ale i tak na pewno miło spędzisz z konsolką czas :grin:

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8540
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Przenośna Sega Mega Drive

Post autor: Axi0maT » 2010-04-29, 08:34

mrSin pisze:Nie mogłem się powstrzymać... Jestem ciekaw jak działa ów wynalazek:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1019873189
Sam juz sie pare razy na to czailem, ale jakos nie mam zamiaru dac za tego kota w worku wiecej niz 40pln, wiec poki co - jeszcze nie kupilem. Daj znac jak juz przetestujesz bo mnie tez intryguje ten gadzet.
emde pisze: Z tego co słyszałem, dostępne są już nowe wersje tego typu urządzenia (oczywiście też na licencji segi) z wbudowanym slotem na cartridge od SMD! Cena podobno wynosi 70$, czyli jednak trochę więcej od twojego urządzonka, ale chyba warto.
O to taki moze byc ciekawy. Spora biblioteka starych gier no i konsolka wyglada na mniejsza i poreczniejsza od "klocka" Nomada by Sega.

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Przenośna Sega Mega Drive

Post autor: mrSin » 2010-04-29, 08:42

emde pisze:Z tego co słyszałem, dostępne są już nowe wersje tego typu urządzenia (oczywiście też na licencji segi) z wbudowanym slotem na cartridge od SMD!
Też obiło mi się to o uszy, jeśli okaże się, że zakupiona konsolka cechuje się dobrą jakością wykonania i sensowną emulacją to możliwe, że zainwestuję w następcę.

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Przenośna Sega Mega Drive

Post autor: ping » 2010-04-30, 22:20

mrSin pisze:
emde pisze:Z tego co słyszałem, dostępne są już nowe wersje tego typu urządzenia (oczywiście też na licencji segi) z wbudowanym slotem na cartridge od SMD!
Też obiło mi się to o uszy, jeśli okaże się, że zakupiona konsolka cechuje się dobrą jakością wykonania i sensowną emulacją to możliwe, że zainwestuję w następcę.
nazwa sprzętu/link? :) chętnie bym sprawdził takiego pseudo nomada w akcji.
Obrazek

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Przenośna Sega Mega Drive

Post autor: emde » 2010-04-30, 22:28

Zobacz ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=l8mYSvJkAjM

Zabawka prezentuje się naprawdę ciekawie. Z tego co wiem jeden z uzytkowników tego forum, a konkretniej niejaki snejk posiada ów gadżet, więc fajnie jakby podzielił się jakimiś osobistymi wrażeniami.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8540
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Przenośna Sega Mega Drive

Post autor: Axi0maT » 2010-05-01, 06:52

emde pisze:Zobacz ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=l8mYSvJkAjM

Zabawka prezentuje się naprawdę ciekawie
Ten Gen Mobile wyglada fenomenalnie. Jakos obrazu naprawde swietna, rozmiary bardzo male... i nie wyglada to na jakas chinska tandete, ktora rozpadnie sie po kilku grach. Interesuje mnie kompatybilnosc z grami na kartridzach. Ciekawe ile z nich rusza na tym urzadzeniu i czy jest problem z blokadami regionalnymi.

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Przenośna Sega Mega Drive

Post autor: emde » 2010-05-01, 09:29

Wyczytałem, że GenMobile ma problemy z niektórymi grami od EA i tytułami takimi jak Super Street Fighter II, Virtua Racing. Z tego co wyczytałem, sporą wadą jest też jakość dźwięku (pitch inny niż oryginalnie w grach).

ping
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1551
Rejestracja: 2009-08-29, 12:00

Re: Przenośna Sega Mega Drive

Post autor: ping » 2010-05-01, 09:48

Sorry za ciągnięcie offtopu, ale sprzęt wygląda naprawdę zachęcająco :) zwłaszcza że jest licencjonowany.
tutaj krzyczą 45 dolarów, nie wiem czy ślą do Polski i ile to kosztuje:
http://stoneagegamer.com/genmobile.aspx
ale oznacza to jedno - u hurtowników musi być jeszcze taniej.
Kilka niedziałających gier można ścierpieć wszak chyba każdy z nas kto ma carty do mega drive, ma też konsolkę stacjonarną. Mam tylko wrażenie że kolory są jakieś takie wyprane po podłączeniu do TV.
Obrazek

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Przenośna Sega Mega Drive

Post autor: emde » 2010-05-01, 10:07

Nawet, jeżeli po podłączeniu do tv obraz źle wygląda, to chyba nie ma się co martwić - gra na dużym ekranie raczej mija się z celem, od tego mamy przecież standardowe Mega Drive'y.

Proponuję wydzielić osobny topic dotyczący Genmobile'a
i przenieść stąd posty go dotyczące (moderatorzy, do dzieła! :) ) - najlepiej w dziale SMD! Zeszliśmy na offtop, a tymczasem jest jeszcze chyba trochę do powiedzenia na ten temat.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8540
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Przenośna Sega Mega Drive

Post autor: Axi0maT » 2010-05-01, 12:42

emde pisze:GenMobile ma problemy z niektórymi grami od EA i tytułami takimi jak Super Street Fighter II, Virtua Racing.
Czyli nie jest az tak zle. Nawet jakby to bylo z 5% tytulow to faktycznie jak slusznie zauwazyl ping mozna je przeciez ograc w domu na Sega Mega Drive, a ten Gen Mobile doskonale bedzie sie sprawowal w podrozy czy w wypadach na lono natury.
ping pisze:tutaj krzyczą 45 dolarów, nie wiem czy ślą do Polski i ile to kosztuje:
Cena juz w miare dobra jak za nowiutki sprzet. Znalazlem jednak informacje na temat tego ze ten Gen Mobile to tak naprawde przenosna wersja Gen Core:
http://cgi.ebay.com/Sega-Genesis-Gen-Co ... 518e3116fe

Zaskakujace jest ilu najrozniejszych klonow doczekala sie klasyczna Sega Mega Drive. Inne starsze konsole nie ciesza sie taka popularnoscia jesli chodzi o wznowienia.

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Przenośna Sega Mega Drive

Post autor: mrSin » 2010-05-01, 14:52

Bardzo intrygujący sprzęt i wielce bym się ucieszył gdyby ozdobił moją kolekcję konsol, jeśli ktoś skusi się na zakup to chętnie podłączyłbym się pod zamówienie.

snejk
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 21
Rejestracja: 2010-04-17, 13:34
Kontakt:

Re: Przenośna Sega Mega Drive

Post autor: snejk » 2010-05-03, 19:37

więc tak - faktycznie posiadam genmobile'a od paru miesięcy

http://www.youtube.com/watch?v=AL4yYsJPpOA

(filmik mojego autorstwa)

jestem zadowolony. Gdybym miał przedstawić swoje wrażenia/opinie to:

1. jakość wykonania pachnie chińską tandetą (plastik w miare w porządku, szybka pod którą jest ekranik ma czasem jakieś luzy - raz na parę dni użytkowania trzeba ją popchnąć do środka jakiś 1 mm. krzyżak to 2 kawałki plastiki - w niektórych grach makabrycznie niewygodne - naciśniesz mocniej dół a postać pójdzie w prawy dolny skos bo kierunek "dół" i "prawy" to jeden kawałek plastikiu, największą bolączką jest fakt, że guziki x,y,z jakoś słabo reagują (być może jest to wada tylko mojego modelu - nie wiem). Napis Sega Genesis to tylko nalepka :(
2. dźwięk jest faktycznie słaby - w niektórych grach jest lepiej, w innych gorzej. w umk3 jest spoko, ale w comix zone jest jedno wielkie żempolenie. najlepiej używać dobrych słuchawek).
3. bateria trzyma baaaaaaardzo długo. żebym nie skłamał chyba 6 godzin.
4. ekran tft - obraz nie jest dokładnie przeskalowany. widoczne zniekształcenia (mniejsze lub większe w zależności od gry)
5. kompatybilność - sprawdziłem ponad 25 tytułów. konsolka nie posiada blokady regionalnej (patrz. filmik). nie chodzi tylko sonic 3 & knuckles, ale już sonic 2 & knuckles jak najbardziej. podobno nie odpali tylko virtua racing (czip svp). nie mam Street Fightera ale podobno działa - zresztą są jakieś filmiki na youtubie.
6. 20 wbudowanych gier to w większości gówna jakich mało, ale można wyłuskać parę fajnych.
7. obraz po podłączeniu do tv 60 Hz jest idealny, dźwięk duuużo lepszy niż przez głośnik, lub słuchawki, ale niektóre dźwięki brzmią inaczej niż na orygnalnej MD)

Reasumując:
Wolałbym Nomada ale nie dam za niego 700-1000 zł. Jak na nasze polskie realia jestem zadowolony z genmobile i 200 PLN jakie na niego wydałem - codziennie gdy budzi się kolejny parszywy dzień, i kiedy każdy w tramwaju zastanawia się czy inni pasażerowie tak samo jak on nienawidzą miejsca docelowego swojej podróży, w drodze do pracy gram sobie w ultimate mortal kombat 3 ;)


PS
jest też druga przenośna wersja mega drive o nazwie Retrogen (trochę tańsza, większy ekran, brak wbudowanych gier (oficjalnych), podobno jeszcze gorszy krzyżak i.... spore problemy z kompatybilnością (bugi w grach, lub nieodpalanie gier w ogóle)

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Przenośna Sega Mega Drive

Post autor: mrSin » 2010-05-10, 07:45

W piątek dotarła do mnie paczuszka - nie jest źle ale jeszcze z krótko grałem aby się na ten temat wypowiadać, coś czuję, że w niedługim czasie pojawi się recenzja :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8540
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Przenośna Sega Mega Drive

Post autor: Axi0maT » 2010-05-10, 10:33

mrSin pisze:coś czuję, że w niedługim czasie pojawi się recenzja :)
Hmmm... jakby byla taka konkretna, z fotkami itd... to do serwisu moznaby to wrzucic :angel:

ODPOWIEDZ