mega drive nagłośnienie

ODPOWIEDZ
snejk
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 21
Rejestracja: 2010-04-17, 13:34
Kontakt:

mega drive nagłośnienie

Post autor: snejk » 2010-08-23, 21:13

witam po długiej przerwie ;)

ostatnio wpadł mi w ręce komplet starych głośników PC (2 głośniki). Wziąłem go tak na zapas - jak zawsze myśląc, że na pewno kiedyś się przyda :D nie trwało długo zanim wpadłem na na prawdę genialny pomysł - dlaczego nie zrobic z tych głośniczków jakiegoś "super-star-hi-fi" nagłośnienia do mojej segusi? Rezultat po podłączeniu do modelu SMD 1 przez wyjście słuchawkowe przeszedł moje najśmielsze oczekiwania (głośniki zamontowałem na ścianie do której przylega sofa na której siedzę podczas grania). Nawet na tak gównianych głośnikach setki razy wzrasta przyjemnośc z grania w takie tytuły jak the adventures of batman and robin czy comix zone. niestety problem polega na tym, że na codzień używam modelu SMD 2 + Sega Mega CD 2, które to darzę wielkim sentymentem, a tam nie ma wyjcia na słuchawki :( SMCD 2 posiada jakieś dodatkowe wyjścia audio, ale kompletnie się tym nie orientuję (chyba pod wzmacniacz?). czy jeśli zrobiłbym nagłośnienie przez te porty to funkcjonowałoby to tylko przy odpalonej SMCD? a może są jakieś inne sposoby/mody na zrobienie dodatkowego nagłośnienia w tym modelu?

serdecznie dziękuję za wszelkei sugestie!

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: mega drive nagłośnienie

Post autor: Ukukuki » 2010-08-24, 07:26

W TV nie masz wejścia słuchawkowego? Ja tak gram na wszystkich konsolach.
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: mega drive nagłośnienie

Post autor: Axi0maT » 2010-08-24, 07:45

Mozna przerobic wyjscie z SMD na 3x Chinche, wtedy podpinasz czerwona i biala chinche pod przejscioweczke na mini jacka i juz jestes w domu :)

snejk
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 21
Rejestracja: 2010-04-17, 13:34
Kontakt:

Re: mega drive nagłośnienie

Post autor: snejk » 2010-08-24, 10:47

Ukukuki; cały myk polega na tym żeby jednocześnie grały głośniki i telewizor :P
ale odkryłem dużo lepszy pomysł zamiast lipnych głośniczków od PC'ta - wyjścia RSA od segi mega cd 2 dają mi także dzwięk kiedy addon CD jest nieaktywny, a więc przy używaniu KARTRIDŻY!! :D testowałem przez wieżę i głośniki 2x50W i jakościowo dosłownie wgniata w fotel. Dźięk jest krystalicznie czysty. Teraz muszę tylko kupić sobie dobry wzmacniacz i głośniki :D

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: mega drive nagłośnienie

Post autor: Ukukuki » 2010-08-24, 11:16

W TV to przeważnie montowane są słabe pierdziawki które mają 15W góra. Nawet dzisiaj w plazmach i LCD montowane są takie głośniki ze wzmacniaczami o słabej charakterystyce pracy. Dlatego nie ma sensu zagłuszać tych głośników tylko je całkowicie wyłączyć aby dźwięk był jeszcze lepszy :smile:
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: mega drive nagłośnienie

Post autor: Axi0maT » 2010-08-24, 11:29

Ukukuki pisze:Dlatego nie ma sensu zagłuszać tych głośników tylko je całkowicie wyłączyć aby dźwięk był jeszcze lepszy :smile:
Prawde mowi - dac mu piwa!

ODPOWIEDZ