Pytanie do wszystkich

Wszystkie tematy dotyczace forum
Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Pytanie do wszystkich

Post autor: Gimiak » 2006-11-08, 00:04

Mam pytanie do wszystkich odwiedzajacych moj serwis, czemu sie logujecie/rejestrujecie na forum i nic nie piszecie? Co?

Rozumiem, ze moze nie byc z kim sie poklocic lub nie byc ciekawego tematu ale... gadac mi tu! :evil:

Awatar użytkownika
Blackie
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 887
Rejestracja: 2006-02-06, 12:36

Re: Pytanie do wszystkich

Post autor: Blackie » 2006-11-08, 08:30

No, po Twoim poscie z PEWNOSCIA wszyscy zaczna nagle pisac ; )
He only went so far as the subconscious.

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Pytanie do wszystkich

Post autor: Morden » 2006-11-08, 09:05

*rozgladam sie* Hmm... To chyba nie do mnie ... *ide na sniadanie*
Obrazek

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pytanie do wszystkich

Post autor: Gimiak » 2006-11-08, 10:55

Blackie pisze:No, po Twoim poscie z PEWNOSCIA wszyscy zaczna nagle pisac ; )
Chodzi mi po prostu o to, ze jaki jest sens rejestrowania sie na forum, na ktorym sie nie udziela dana osoba. (oprocz reklamy stroby www)

"Prawie' mi to nie przeszkadza, tyle ze smiesznym jest to, ze na forum zapisanych jest bodajze 104 osoby z czego aktywnych/logujacych jest kilku. Dziwne nie?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Pytanie do wszystkich

Post autor: Axi0maT » 2006-11-08, 11:00

Gimiak pisze: "Prawie' mi to nie przeszkadza, tyle ze smiesznym jest to, ze na forum zapisanych jest bodajze 104 osoby z czego aktywnych/logujacych jest kilku. Dziwne nie?
Moze wydajemy im sie zbyt elokwentni ;) i w ten sposob ich tlamsimy... boja sie cokolwiek napisac zebysmy czasem sobie nie wyrobili o nich fatalnego wizerunku juz na starcie :roll:

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pytanie do wszystkich

Post autor: Gimiak » 2006-11-08, 11:04

Hm... no mozesz miec racje, dorzucilbym takze lenistwo 'bo trzeba sie zalogowac i cos napisac'.

Oldschoolowy dziad
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 228
Rejestracja: 2006-06-19, 18:33

Re: Pytanie do wszystkich

Post autor: Oldschoolowy dziad » 2006-11-08, 14:18

Narzekasz Gimiak - na EMU-NES zarejestrowanych jest 370 osob, z czego odejmujemy 50 bo to bot'y (mniej wiecej, zalozmy ze tyle). Stale piszacych jest jakies juz nawet powiedzmy 30 osob. Tyle, ze nie jest to w pelni analogiczne - 'u nas' sie rejestruja, co to jest wymagane do pisania postow na calym forum, a wiec i w obleganym "Szukam gry"...
Ale i tak ze 100 jest biernych, co czasem tylko przegladaja forum.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Pytanie do wszystkich

Post autor: Inlagd sill » 2006-11-08, 15:21

Moj pomysl: usuwac po tygodniu (miesiacu?) konta bez zadnych postow. Sprawdzalem i jest ich mnostwo, w tym wiekszosc z jednym jedynym zalogowaniem (po rejestracji). Przeciez nie zalezy Ci na liczbie fikcyjnych uzytkownikow, a moze kilka mniej smialych osob zacznie aktywniej brac udzial na forum. Wszystkim wiec wyjdzie to na zdrowie.

Ktos widzie negatywne strony takiego rozwiazania?

Moze po tym poscie niepiszacy chociaz zaprotestuja? :wink:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Pytanie do wszystkich

Post autor: froger3 » 2006-11-08, 15:26

1) mozna zrobic tak jak mowi Inlagd Sill.
2) mozna usunac konta ktorych userzy nie zalogowal isie przez ostatni miesiac.

Problemu nie zniknie ale znikna martwe konta.
C odo ruchu to moze przyjdzie zima i ludzi przywieje, a tak to reklama, reklama i jeszcze raz rekalma. Z innej beczki: pomyslcie sobie co by bylo jak by byly 3 osobne fora:))

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Pytanie do wszystkich

Post autor: soberpl » 2006-11-08, 15:35

To moze za napisanie posta bedzie jakas nagroda pieniezna :lol: wtedy mialbys najbardziej oblegane forum w PL :evil: Jestem za kasowanie kont ,ktore nie wykazaly zadnej aktywnosci przez 3 miesiace :wink:

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Pytanie do wszystkich

Post autor: Morden » 2006-11-08, 16:07

chcialem napisac o trzech miesiacach, ale Soberpl mnie wyreczyl. 2 ~ 3 miesiace to mozna byc w rozjazdach nawet, wiec zrozumiem jesli ktos nie loguje sie przez tyle. Wiecej niz 3 miechy to juz porzucenie forum. Do tego ilosc postow.
Obrazek

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Pytanie do wszystkich

Post autor: Inlagd sill » 2006-11-08, 17:19

Moze byc jeszcze jeden powod (i jednoczesnie drugi moj pomysl na poprawe sytuacji): cale forum mozna przegladac bedac niezalogowanym, a zalogowanie sie potrzebne jest "jedynie" do napisania posta. Nic dziwnego tak duza czesc uzytkownikow po rejestracji juz sie wiecej nawet nie loguje (kazdy to moze sprawdzic w panelu Uzytkownicy). A to wymaga wtedy dodtakowego zalogowania zeby pisac posty. Jesli forum byloby dostepne do przegladania tylko po uprzednim zalogowaniu (co wg. osob badajacych zachowania ludzi w sieci jest duzo mniej uciazliwe niz logowanie sie dopiero jesli chce sie zabrac glos), to i logowan byloby wiecej i odpowiedzi przychodzilyby wtedy latwiej.

Mam nadzieje, ze nie namieszalem.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pytanie do wszystkich

Post autor: Gimiak » 2006-11-08, 17:42

Z kasacja do dosyc ciekawy ale i drastyczny pomysl.. zobacze co z tym fantem zrobic.

Co do twojej propozycji to moze niech wypowiedza sie osoby, ktore sie loguja lub/i nie jak dla nich bylo by wygodniej.
Zatem sa dwie opcje do wyboru:
1. forum pozostaje takie jak teraz, posty beda widoczne, wszyscy moga czytac ale tylko zalogowaniu moga odpowiadac,
2. forum bedzie dostepne tylko po zalogowaniu.

Nie ma opcji posredniej. Prosze o konkretne wskazanie cyfry. :)

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Pytanie do wszystkich

Post autor: Inlagd sill » 2006-11-08, 18:00

Zalogowanie wymagane zeby przegladac (czyli 2). A poza tym usuwac widma, ktore nie napisaly ani jednego postu. To oddzieli grupe uzytkownikow piszacych i czytelnikow forum od pozostalych kont-widm, ktore jako nieuzywane mozna bedzie przeciez bez wyrzutow usunac.

Nie chodzi o utrudnianie nikomu dostepu, tylko o ulatwienie i zachecenie osob tylko czytajacych forum do pisania odpowiedzi. Piszacym uzytkownikom taka zmiana nie powinna robic chyba zadnej roznicy, bo przeciez i tak sie loguja. :wink:
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Oldschoolowy dziad
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 228
Rejestracja: 2006-06-19, 18:33

Re: Pytanie do wszystkich

Post autor: Oldschoolowy dziad » 2006-11-08, 19:27

Ja zawsze przed zarejestrowaniem sie na forum przegladam tematy, czy bede mial sie gdzie wypowiedziec. Fora, ktore aby przejrzec musze sie zarejestrowac, odstraszaja mnie. Przeciez jak nie wiem, czy bede mial gdzie pisac, to po co mam sie fatygowac? Pewnie i tak nie bede mial w czym sie wypowiedziec. Nowi ludzie, nowe poglady, nowa tematyka przewodnia, ktora nie zawsze mnie interesuje (rzeczy mozna przedstawiac roznie i rozne moga byc podejscia do pisania ze strony piszacych uzytkownikow).

Ja jednej liczby nie wskaze, jestem pomiedzy.

ODPOWIEDZ