Dreamcast i kabel RGB/EURO/SCART

ODPOWIEDZ
siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 335
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Dreamcast i kabel RGB/EURO/SCART

Post autor: siudym » 2007-11-02, 13:11

Mam problema... Kupilem kabel RGB do DC, marka nieznana, jest czarny. Podlaczylem go i niestety jestem strasznie rozczarowany, jakos marna, kabel ma takze kostke AV/AUDIO, wiec sprawdzilem podlaczajac takze kabel "CHINCH" - zmiany miedzy AV/RGB sa kosmetyczne. Rozumiem, ze kabelek nie jest oryginalny, jednak posiadam wiele TANICH jak barszcz kabli RGB do XBOX'a oraz PS2 i tam jakosc miedzy AV a RGB jest KOSMICZNA.... Tutaj niestety nawet dluga sie gapiac nie widze roznicy, jest wprawdzie mniej zaklocen oraz niby lepsze nieco kolorki, jednak to wszystko delikatna kosmetyka..

Czy RGB w Dreamcascie jest w rzeczywistosci takie slabe w stosunku do typowego AV?

Senshu
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 470
Rejestracja: 2005-12-20, 23:11

Re: Dreamcast i kabel RGB/EURO/SCART

Post autor: Senshu » 2007-11-02, 15:49

Nie jest, bo u mnie na oryginalnym kablu byl piekny obraz, szczegolnie w grach 2D to widac. najlepsza alternatywa dla DC to VGA. Siudym, masz przeciez monitor 21" wiec idealny obraz bedziesz mial !

Awatar użytkownika
Burning Ranger LOL
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 9
Rejestracja: 2009-02-06, 13:34
Lokalizacja: why not japan!?
Kontakt:

rgb

Post autor: Burning Ranger LOL » 2009-02-07, 13:57

jesteś lolem i tyle, do gier na kable rgb w 60Hz musisz na obraziie gry zaaplikować patcha rgb-fix , w necie jest jedna stronka z nimi, a nawet dwie, ale znowu nie wiem czy mogę to umieścić tu...

a przez kabel s-video w 60Hz czyli gry NTSC USA i JPN jest kolor, więc polecam to wyjście tyle, że s-video osobno nie możesz podłąćzyć tylko przez zestawik do podłączenia dc do monitora- on ma potrzebne wejścia i wyjścia i kable..będziesz mógł nawet podłączyć z niej do wzmacniacza i mieć ładniejszy dźwięk niż z tv
zwie się np. vga-box ale różne firmy go stworzyły, więc niekoniecznie zawsze tak musi się zwać i rzadki jest!!
AH
LOL!
AH,
GOOD
LOL!!
VERY
GOOD
LOL!!!

qjaw
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 85
Rejestracja: 2011-02-02, 20:46

Re: Dreamcast i kabel RGB/EURO/SCART

Post autor: qjaw » 2012-03-17, 07:17

Odświeżam temat.

W najbliższym czasie chce nabyć Dreamcasta.
I zastanawiam się czym najlepiej go podłączyć do LCD. Podobno można to zrobić na 4 sposoby: RF, EURO, SVIDEO i VGA(D_SUB). Przyznam że najchetniej bym wykorzytsał właśnie VGA lub SVIDEO. Czy ktoś może mi podsunać jak to wygląda w praktyce ... Jaki kabel jest osiągalny? Jakie rozwiązanie jest warte zachodu?
Pozddrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dreamcast i kabel RGB/EURO/SCART

Post autor: Ukukuki » 2012-03-17, 09:37

VGA Box na DC kosztuje w granicach 100 zł, czasami uda się taniej upolować. Można też samemu zrobić. Jakość jest na pewno najlepsza na VGA ale gry na DC wyglądają dobrze nawet na zwykłym kablu jeśli TV jest dobry. Ogromnym plusem VGA jest możliwość podpięcia pod monitor lub TV LCD.
Famicom!

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Dreamcast i kabel RGB/EURO/SCART

Post autor: frodo666 » 2012-07-16, 00:44

W nawiązaniu do podłączenia Dreamcasta do ekranu pokażę Wam jak sprawa wygląda w przypadku podłączenia konsoli do laptopa przez kartę telewizyjną:

http://youtu.be/qxdmcYNzYV8

Filmik nakręciłem na potrzeby aukcji, ale przyda się tutaj jako ciekawostka. DC'k podłączony do laptopa przez kabel AV pod tuner na chipie Philipsa pod port PCMCIA. To wszystko działa na programie Fly2000, który pomimo prostoty zostawia w tyle znacznie bardziej zaawansowane aplikacje.
Jak widać na filmiku jakość daje radę (znacznie lepiej to wygląda niż w przypadku konsol N, Sony i M$ co niewątpliwie świadczy o jakości złącza zastosowanego przez Segę). Reakcja na wciskanie przycisków pada jest natychmiastowa, a płynność obrazu maleje tak rzadko, że można to wybaczyć. Ogólnie granie na DC na laptopie daje radę ^_^

Dla zainteresowanych laptop to leciwy IBM ThinkPad Z61p na Windowsie 7 (C2D T7200, 4GB RAM, ATI FireGL v5200), a karta PCMCIA to Medion 7134 ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dreamcast i kabel RGB/EURO/SCART

Post autor: Axi0maT » 2012-07-16, 18:28

frodo666 pisze:To wszystko działa na programie Fly2000, który pomimo prostoty zostawia w tyle znacznie bardziej zaawansowane aplikacje.
Wyprobuj DScaler - pewnie w ogole nie bedzie sie przycinalo (chociaz duzo zalezy tez od karty TV tak na prawde i wersji portu USB).

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Dreamcast i kabel RGB/EURO/SCART

Post autor: frodo666 » 2012-07-16, 19:49

Znam Dscalera. Testowałem kilka programów do przechwytywania obrazu z AV na w/w konfiguracji na tym moim tunerze i mogę zrobić mały ranking:

1. Fly2000 - 0 problemów, nieznaczne przycinki, radziecka myśl technologiczna jednak jest najbardziej uniwersalna :) Stare PCMCIA, nowy OS, egzotyczna grafika, rozdzielczość matrycy Full HD i program bije konkurencję na łeb.
2. Chris-TV - również nie ma z nim problemów, ale jakość obrazu jest minimalnie gorsza niż w muszce, ale denerwują mnie aplikacje, które chcą mi dodatkowo wciskać megabajty różnego rodzaju sponsorowanego syfu.
3. DScaler - jakość obrazu poniżej oczekiwanej i nie umie wykorzystać sterowników D3D mojej kart graficznej pod Win7, natomiast na laptopie mojej mamy (IBM ThinPad T43) na WinXP działa super.
4. VLC - Obraz spoko, dźwięk spoko tylko, że jest mały problem, a mianowicie nie idzie u mnie ustawić kolorów - tylko czarno-biała wizja.
Obrazek

ODPOWIEDZ