Dreamcast

Awatar użytkownika
Zelas12
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 231
Rejestracja: 2011-02-06, 09:41
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Dreamcast

Post autor: Zelas12 » 2012-02-02, 00:45

Panowie interesują mnie wady i zalety?
Mam zamiar kupić słucham opini?!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dreamcast

Post autor: Axi0maT » 2012-02-02, 06:36

Zalety:
- istne morze gier Arcade... jak to bylo? "Salon gier w twoim domu"? Czy jakos tak...
- sprzet mimo swojego wieku wciaz zyje i wciaz na niego wychodza nowe gry
- Shenmue (chyba nic wiecej nie trzeba dodawac... nie? :D )

Wady
- dziala bardzo glosno
- brak drugiej galki na padzie
- problem z dostepnoscia gier (przynajmniej w Polsce)
- ceny gier

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Dreamcast

Post autor: Kurt » 2012-02-02, 07:38

Ceny gier nie są jakieś mega wysokie. Niektóre pozycje jak Shenmue owszem, ale większość gier jest dostępna po przystępnej cenie. Zgodzę się, że brak drugiej gałki może być uznany za jakąś drobną wadę, ale to, że działa bardzo głośno jest przesadzone. Owszem, słychać jak działa, lecz nie przesadzajmy już :)

Dreamcast oferuje masę gier arcade. Ma to swoje wady jak i zalety, wady są takie, że pograsz, pograsz i może się znudzić, zaletą jest relaks jaki można uzyskać grając w te gry.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dreamcast

Post autor: Axi0maT » 2012-02-02, 08:06

Kurt pisze:to, �e dzia�a bardzo g�o�no jest przesadzone. Owszem, s�ycha� jak dzia�a, lecz nie przesadzajmy ju� :)
No fakt.. xboxa nie przebija... ale i tak jest to jedna z najglosniejszych konsol wg mnie.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dreamcast

Post autor: Ukukuki » 2012-02-02, 08:24

Mi działa tak samo głośno jak GC. Zresztą jak się gra to przecież konsoli kompletnie nie słychać, żadnej. Kupuj nie ma ładniejszej konsoli, bardzo dobrze się prezentuje, ślicznotka:P Gry mega większość gier bardzo dobra no i nie są drogie oprócz rzadkich gier. Dostępność popularnych gier bardzo dobra. Do tego ciągle wychodzą nowe gry na to :smile: Najlepsza konsola SEGI! Jak lubisz arcade to się zakochasz:P Świetna scena i co ważne ciągle nie jest to trup :smile: Niepowtarzalny klimat i moja pierwsza konsola :grin:
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dreamcast

Post autor: Axi0maT » 2012-02-02, 09:00

Ukukuki pisze:Mi dzia�a tak samo g�o�no jak GC. Zreszt� jak si� gra to przecie� konsoli kompletnie nie s�ycha�, �adnej. Kupuj nie ma �adniejszej konsoli, bardzo dobrze si� prezentuje, �licznotka:P
1. Albo masz walnietego GameCube, albo wszystkie DC na ktorych gralem mialy cos nie tak skoro dzialaly tak glosno
2. To nie wiem jak glosno masz ustawione glosniki, ale u mnie jak sobie nad ranem chce pograc to taki xbox czy dc to w ogole nie wchodzi w gre, bo zaglusza dzwiek plynacy z glosnikow (a wiadomo ze nei moze byc za glosno zeby nie pobudzic wspoldomownikow).
3. W porownaniu do xboxa czy ps2 (a to przeciez ta sama generacja), to ceny sa wyraznie wyzsze.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dreamcast

Post autor: Ukukuki » 2012-02-02, 09:06

1.Możliwe strasznie zakurzony był, przeczyściłem ale poprawy nie widzę może wiatrak siada albo się przegrzewa i na większych obrotach chodzi. Co jest pod radiatorem nie sprawdzałem, wymienię pastę i zobaczę czy coś da.
2. W nocy gram na dobrych słuchawkach żeby nie przeszkadzać domownikom.
3. Na DC jest mało śrutów może dlatego takie wrażenie.
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dreamcast

Post autor: Axi0maT » 2012-02-02, 09:12

2. W nocy gram na dobrych s�uchawkach �eby nie przeszkadza� domownikom.
Hehehe, w sluchawkach to bys nawet traktora przejezdzajacego po pokoju nie uslyszal :P

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dreamcast

Post autor: Ukukuki » 2012-02-02, 09:15

Oj tam oj tam :grin: Czemu tak nie robisz, wygoda i wszystko dobrze słychać. Tak na przyciszonych głośnikach to masakra przecież jest:P
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dreamcast

Post autor: Axi0maT » 2012-02-02, 09:23

1. Sluchawki trzeba kupic
2. wszystko mam podlaczone za TV, musialbym tam za kazdym razem grzebac zeby je podlaczyc
3. Sluchawki niszcza sluch

Tak czy siak, na przyciszonych glosnikach mozna spokojnie pograc na GC, Wii i konsolach w ktorych nosnikiem jest kartridz. Z Saturnem i PSX mozna polemizowac.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dreamcast

Post autor: Ukukuki » 2012-02-02, 09:26

Kupujesz słuchawki wpinasz je w wejście słuchawkowe i tyle roboty :smile: A tam niszczą, życie też jest niezdrowe, alkohol :grin: Samo granie też do zdrowego hobby nie należy:P Z mojej strony koniec bo mały burdel tu robimy:P
Famicom!

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Dreamcast

Post autor: Baieros » 2012-02-02, 09:27

DC głośno ładuje z płyty poza tym jego praca jest OK. Dla mnie to jednak tak jakby do mnie mówił ;)
Konsola faktycznie jest piękna, designerko najlepsza konsola Segi.
Pady jednym pasują innym nie, trzeba chwycić sobie, jak lubiłeś 3D kontroler z Saturna to polubisz i pada od DC.
Gry robią spore wrażenie, oprawa faktycznie jak w Arcade. Jest trochę tanich tytułów, ale te dobre to taka średnia półeczka cenowa, porównując do PS2 czy Xa to faktycznie różnica jest.

Wady?
średnio podoba mi się pistolet :D a klawiaturka znowu tak bardzo zwykła.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Dreamcast

Post autor: frodo666 » 2012-02-02, 11:29

Dreamcasta kupiłem jakoś rok po premierze w PL i mam do dzisiaj w liczbie trzech egzemplarzy. Zdecydowanie moja ulubiona konsola.

Co do głośności to powiem Wam, że z DCkami to jest różnie. Jedne są głośniejsze drugie mniej. Moje dwa hałasują nieźle, natomiast trzeci chodzi już znacznie ciszej. Głośność nie jest sprawką wentylatorów konsoli tylko napędem i prowadnicami lasera. Warto je czasem przesmarować WD40, smarem, a nawet wazeliną.

Kupując używanego polecam go rozkręcić i przeczyścić profilaktycznie (łatwizna). Bolce od zasilacza przetrzeć papierem ściernym o małych ziarnach potem zakonserwować WD40.

Używane DCki też często są strasznie żółte od szlugów, kurzu itp. Polecam kąpiel w brudpurze :)

Dreamcast urzeka ilością klasycznych bijatyk 2D ich jakość grafiki jest bez zastrzeżeń, do tego arcade stick i można nie jedną nockę zarwać.

Polecam
fightery: DoA, Soul Calibur, UFC, Tech Romancer, Street Fighter Alpha 3, Marvel vs. Capcom , King of Fighters 99
platformery: Evil Twin, Rayman 2, Sonic 1 i 2, Ecco The Dolphin
horror: Residenty, Dino Crisis, Alone in The Dark
strzelanki: UT, Q3A, Half Life, MDK 2, Spawn, OutTrigger
wyścigi: Sega Rally, F335, Test Drive LeMans, MSR, Crazy Taxi
rpg: Skies of Arcadia, Grandia 2
poza tym to: SHENMUE, Jest Set Radio, Tony Hawk, Ikaruga, Under Defeat, Power Stone, Ooga Booga
Ostatnio zmieniony 2012-02-02, 12:36 przez frodo666, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zelas12
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 231
Rejestracja: 2011-02-06, 09:41
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Re: Dreamcast

Post autor: Zelas12 » 2012-02-02, 12:27

Dzieki bardzo panowie za wyczerpujące odpowiedzi :)
Mam zamiar mieć ją w kolekcji + flagowe tytuły :)
Może powymieniamy tutaj jakieś?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dreamcast

Post autor: Axi0maT » 2012-02-02, 12:38

Moznaby powiedziec ze jak bedziesz mial Soul Calibura i Shenmue to nic wiecej nie potrzebujesz bo i tak w nic innego nie bedziesz juz gral ;)

ODPOWIEDZ