Dreamcast

Awatar użytkownika
Zelas12
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 231
Rejestracja: 2011-02-06, 09:41
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Re: Dreamcast

Post autor: Zelas12 » 2012-02-02, 12:53

Może masz rację.Ale siedząc i grając w jakąś grę myślę sobie.... dobrze byłoby mieć Dream Casta pograłoby się w Virtual Tennis i Crazy Taxi.
Macie tak czasami?
Ja tak miałem z N64...... oj pograłoby się w M64 albo w Bonda,to były gry!
Nie to są piękne gry :)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dreamcast

Post autor: Ukukuki » 2012-02-02, 12:58

W Contra na NESa bym pograł:P chyba ze stanów sobie coś zamówie. Miałem kurde to sprzedałem:P, zawsze tak jest. Kupuj DC kupuj nie będziesz żałował :grin:
Famicom!

Awatar użytkownika
Zelas12
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 231
Rejestracja: 2011-02-06, 09:41
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Re: Dreamcast

Post autor: Zelas12 » 2012-02-02, 13:01

Kurcze napewno kupię :)
Ale są inne priorytety.....
Co do flagówek? Jakie sa jeszcze ciekawe tytuły?

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dreamcast

Post autor: Ukukuki » 2012-02-02, 14:26

SoulCalibur
Shenmue 1&2
Test Drive Le Mans
Sonic Adventure 1&2
MDK2
Power Stone 1 i 2
F355 Challenge
Unreal Tournament
Quake III Arena
StarLancer
Ready 2 Rumble Boxing
Samba de Amigo
The House of the Dead 2
Rayman 2: The Great Escape
Marvel vs. Capcom 1 & 2
Project Justice
Virtua Tennis
Sword of the Berserk: Guts' Rage
Crazy Taxi
Worms World Party
Ultimate Fighting Championship
Street Fighter Alpha 3
Jet Grind Radio

Tytuły z górnej półki przy których będziesz się dobrze bawił :smile:

Do tego masa innych gierek szczególnie bijatyki i gry wydawane po zostawieniu DC przez niebieskich :smile:
Famicom!

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Dreamcast

Post autor: hat » 2012-02-02, 14:30

Poza tym co wymienił frodo, koniecznie :Sword Of Berserk rewelacyjny slasher, dalej świetny port Soldier Of Fortune, wyśmienite jRPG Record of Lodoss War(nawet mi sie podoba w przeciwieństwie do słabej Grandii). Ze sportówek to Virtua Tennis 1 i 2 i wyśmienite NBA2K horrory to najlepsza wersja ShadowMana, D2 i moim zdaniem niedocenione Blue Stinger. To tyle tak na szybko :smile:
Co do hałaśliwości to zadbany decek fajnie mruczy przy wczytywaniu płyty a wentylator jest prawie niesłyszalny :smile: . Wady jak dla mnie brak, jeśli chodzi o bibliotekę gier to brak sensownej piłki noznej i zachodnich RPG
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Dreamcast

Post autor: kolo » 2012-02-02, 14:34

Alpha 3 i Alpha 3... 3RD STRIKE A NIE ALPHA 3! No, ulżyło mi...
Oprócz tego masa innych, na przykład Chu Chu Rocket (logiczna), Dead or Alive 2 czy Virtua Fighter 3tb.

@Hattori.
Ale Lodoss War jest bardziej zachodni niż niejeden zachodni (ot takie Diablo).
Zachodnie też są (choćby Silver).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dreamcast

Post autor: Ukukuki » 2012-02-02, 14:47

kolo pisze:Alpha 3 i Alpha 3... 3RD STRIKE A NIE ALPHA 3! No, ulżyło mi...

Nie grałem to nie wiem:P Wymieniam to co mi się podobało. Zresztą nie jestem kompetentną osobą w tym temacie bo ja nawalam bez myślenia w przyciski:P Dlatego bardzo mi się podoba Marvel vs. Capcom :grin: Coś tam powciskam i się dużo dzieje na ekranie :grin:
Famicom!

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Dreamcast

Post autor: hat » 2012-02-02, 14:47

kolo pisze: @Hattori.
Ale Lodoss War jest bardziej zachodni niż niejeden zachodni (ot takie Diablo).
Zachodnie też są (choćby Silver).
No nie przesadzajmy z tą diablowatością Lodossa, jak dla mnie nasycenie japońszczyzną jest tam do strawienia a system jest świetny :smile: . Inna sprawa że jest to jedna z trudniej dostępnych gier w PALu. Co do Silvera to już takie szukanie na siłę, gra jest bardzo przeciętna i racze trudno to polecić komukolwiek.
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Dreamcast

Post autor: kolo » 2012-02-02, 15:05

Ogólnie z RPG na DC jest taki problem że jest ich mało i nie ma sensu kierować się recenzjami w sieci. Dlaczego? Bo nawet największe gówno dostaje +3 do zajebistości dlatego ze ktoś raczył wydać to na DC, gdzie takich gier nie ma. Jedyna szansa na optymalną ocenę to port na PS2. Grandię 2 można uznać jedynie za średniaka i nędznego klona Final Fantasy. Różnica ocen PS2 a DC to jedno oczko (PS2 7, DC 8), jak dla mnie zasługuje najwyżej na 7 (z litości i sentymentu do serii).
Ogólnie nie wiadomo czy to szturchnąć kijem czy zostawić bo podniesie się taki smród że można paść.
Ale wszystko pozostałe (oprócz piłki kopanej i strategii) można brać w ciemno i będzie co najmniej dobre, zwłaszcza od Segi.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Dreamcast

Post autor: Dred » 2012-02-02, 15:14

Alpha 3 i Alpha 3... 3RD STRIKE A NIE ALPHA 3! No, ulżyło mi...
You know what they say, the third strike is what counts;)

A co do Alpha Trójki, to najlepiej mieć wersję na Saturna, która... Jest droga jak cholera:< Na Wiki są szczegóły techniczne poszczególnych wersji. Od razu powiem - ta na Szaraka jest najgorsza;)

Bardziej na temat: Makaron, kurde, jest to jedna z konsolek, które mam na swojej wishliście priorytetowych zakupów wysoko, bo na prawdę - giereczki jak najbardziej mi klimatem odpowiadają:]

Dziwi mnie bardzo, dlaczego jeszcze nie wymieniono jednej gry (choć jest Japan only, ale za to tania)... GUILTY GEAR X!!!!!!!!!!!!!!!
Ogólnie z RPG na DC jest taki problem że jest ich mało i nie ma sensu kierować się recenzjami w sieci. Dlaczego? Bo nawet największe gówno dostaje +3 do zajebistości dlatego ze ktoś raczył wydać to na DC, gdzie takich gier nie ma. Jedyna szansa na optymalną ocenę to port na PS2. Grandię 2 można uznać jedynie za średniaka i nędznego klona Final Fantasy. Różnica ocen PS2 a DC to jedno oczko (PS2 7, DC 8), jak dla mnie zasługuje najwyżej na 7 (z litości i sentymentu do serii).
Mi biblioteka jRPG na Dreamcasta nie przeszkadza. Jest na tyle duża, że można długo się rozkoszować tytułami nań wydanymi. A jest ich sporo - biorę też pod uwagę japońskie exclusive'y (a co, skrypty z GameFAQs mi nie straszne:P).

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Dreamcast

Post autor: BloodyClaw » 2012-02-02, 19:02

Słyszałem opinie (akurat nie od fanboyów Dreamcasta) że Grandia to naprawdę porządne RPG więc nie wiem skąd te negatywne opinie na jej temat.

Co do bijatyk to ja do listy dodałbym jeszcze kilka świetnych tytułów, jak Garou: Mark of the Wolves ( najlepsza część Fatal Fury - chyba nie wyszła w PALu ale ostatnio widziałem na Allegro wersję NTSC USA za 110 zeta) , Capcom vs Snk 1 & 2 oraz Last Blade 2 (walki samurajów). Oczywiście wiadomo, że krzyżak w padzie do DC, to nie jest najwygodniejszy element w kwestii sterowania postacią w bijatykach, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w arcade stick lub (co preferuję) przejściówkę na pada do PSX (obecnie ciężko dostępna - sam mam tylko jedną i to tylko na jednego pada, chętnie zakupiłbym drugą), bo dla wielu osób granie na padzie jest wygodniejsze po prostu. Z bijatykami jest jeszcze ten bajer, iż niektóre europejskie nie mają przełącznika na 60 hz i co za tym idzie, gra w PAL jest nieco wolniejsza - radziłbym na to uważać podczas zakupu.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Dreamcast

Post autor: kolo » 2012-02-02, 19:20

Nie zrozum mnie źle, ale Grandia 2 w żadnym przypadku nie jest grą oryginalną albo niezwykłą. Pod względem fabularnym jest tak przeciętna że aż zęby bolą. Odpal pierwsze lepsze japońskie RPG i zobaczysz... Dokładnie to samo. Dobrych i bardzo dobrych jRPG (wliczając w to te tylko po japońsku) są tysiące, oryginalnych pewnie coś koło setki. I Grandia 2 do niej nie należy.
Fabuła jest tak wydumana, przekombinowana, infantylna i po prostu "historia nieznana, ale jakby gdzieś zasłyszana" że aż odechciewa się grać. Gdyby jeszcze system nawalił (a ten jest na szczęście całkiem dobry) to gra nadawała by się tylko dla ludzi do 12 lat.

Co do krzyżaka.
No widzisz. Ja akurat mam dokładnie na odwrót i nie potrafię grać na krzyżaku od PSX a w przypadku DC śmigam aż iskrzy (choć ostatnio trochę za bardzo mi się wyrobił w tym co zawsze używam).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Dreamcast

Post autor: hat » 2012-02-02, 20:03

kolo pisze: Fabuła jest tak wydumana, przekombinowana, infantylna i po prostu "historia nieznana, ale jakby gdzieś zasłyszana" że aż odechciewa się grać.
Pięknie streściłeś fabułę 99% japońskich erpegów :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dreamcast

Post autor: Axi0maT » 2012-02-03, 07:12

hattori pisze:i�knie stre�ci�e� fabu�� 99% japo�skich erpeg�w :twisted:
Moje serce napawa optymizm ze nie tylko ja to zauwazylem... kolo wypowiedzial tak trafne slowa, ze juz chyba lepiej nie da sie scharakteryzowac gatunku jRPG w jednym zdaniu :D

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Dreamcast

Post autor: emet96 » 2012-02-03, 07:40

kolo pisze:Fabuła jest tak wydumana, przekombinowana, infantylna i po prostu "historia nieznana, ale jakby gdzieś zasłyszana" że aż odechciewa się grać.
Świetnie streściłeś 3/4 Jrpgów. Dlatego w nie nie gram, choć muszę się kiedyś do nich przełamać. Na razie wolę o setkę kreatywniejsze ratowanie po raz enty księżniczki Peach.
/PSX/N64/X360/

ODPOWIEDZ