Dreamcast online

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bago Zonde
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 16
Rejestracja: 2012-03-16, 19:21
Kontakt:

Dreamcast online

Post autor: Bago Zonde » 2012-03-16, 20:37

Witam.

Nie siedzę w temacie Dreamcasta za mocno, można powiedzieć, że wracam "do gry" po latach, więc chciałem się dowiedzieć jak i jeśli da się w ogóle - to czy ktoś z Was używa Dreamcasta online? Nie bijcie za moje lamerstwo, wsiąkłem po pachy w C64 i w temacie DC w ogóle nie siedzę ;).

Więc tak, można broadbandem połączyć się, więc czy są dziś dostępne jakieś serwery, np: żeby pograć w Phantasy Star Online?

Dzięki za wyczerpujące ;) reply z góry!

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Dreamcast online

Post autor: Dred » 2012-03-16, 20:43

Sam w DC nie siedzę, ale z tego co wiem, oficjalne serwery do PSO zostały wyłączone przez Segę, ale za to istnieją jakieś customowe serwy (płatne, ofc). W Q3:A podobno jeszcze da radę zagrać za free na tych samych serwerach co lata temu.

Awatar użytkownika
Bago Zonde
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 16
Rejestracja: 2012-03-16, 19:21
Kontakt:

Re: Dreamcast online

Post autor: Bago Zonde » 2012-03-16, 20:46

Kurcze, sam bym sobie nawet chętnie postawił taki serwer, żeby np: pograć z kolegą/kolegami przez sieć :). Na pewno się da.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dreamcast online

Post autor: Ukukuki » 2012-03-16, 21:06

Jeśli chcesz pograć przez sieć na DC wbijaj tutaj http://dreamcast.onlineconsoles.com/php ... access.php

W Quake III pewnie z chętnymi nie będzie problemu co do PSO trudno powiedzieć nie siedzę w temacie. Na pierwszym klocku można jeszcze znaleźć całkiem sporo chętnych z DC jest trochę trudniej ale ważne ,że jest :wink:
Famicom!

Awatar użytkownika
Bago Zonde
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 16
Rejestracja: 2012-03-16, 19:21
Kontakt:

Re: Dreamcast online

Post autor: Bago Zonde » 2012-03-16, 21:19

To nieźle, jeżeli znajdą się userzy to warto. Mam zresztą modem więc muszę sobie broadband zdobyć.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Dreamcast online

Post autor: kolo » 2012-03-16, 23:48

Taka ciekawostka.
Gdzieś w sieci widziałem poradnik jak skonfigurować swojego PC żeby pośredniczył pomiędzy modemem w DC a siecią (fizycznie jest konieczny sprawny modem w DC, sprawny modem w kompie i komp podpięty do internetu). Przy artykule był wspomniany (darmowy) serwer do PSO sponsorowany przez stronę gdzie był ten tekst. Niestety to dzieło gdzieś mi przepadło w odmętach "internetów" i nie jestem w stanie powiedzieć więcej.
Rozwiązanie tańsze niż kosmiczny BBA (z którym zresztą nie wszystkie gry działają) czy rachunki za telefon jeśli będziemy korzystać z modemu.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Dreamcast online

Post autor: Axi0maT » 2012-03-17, 07:17

kolo - to moze byc interesujace. Pewnie gry na Gamecube poszlyby w ten sam sposob. Jechanie na klasycznym modemie to samobojstwo niestety.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dreamcast online

Post autor: Ukukuki » 2012-03-17, 09:57

Najprościej i najtaniej jest podpiąć przez PC. Na klocku tak się robi z tym ,że jest dużo prostsze. To jest jakiś poradnik ale na W98 http://dreamcast.onlineconsoles.com/php ... cwin98.php
Famicom!

Awatar użytkownika
Obsidian
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 35
Rejestracja: 2008-07-01, 11:06

Re: Dreamcast online

Post autor: Obsidian » 2012-03-18, 14:53

Bago Zonde pisze: Więc tak, można broadbandem połączyć się, więc czy są dziś dostępne jakieś serwery, np: żeby pograć w Phantasy Star Online?

Dzięki za wyczerpujące ;) reply z góry!
Tak, są dostępne darmowe serwery PSO, np: Sylverant
Oprócz tego możesz jeszcze pograć w 4x4 Evolution, Starlancer, Quake 3, Maximum Pool
Dred pisze:Sam w DC nie siedzę, ale z tego co wiem, oficjalne serwery do PSO zostały wyłączone przez Segę, ale za to istnieją jakieś customowe serwy (płatne, ofc). W Q3:A podobno jeszcze da radę zagrać za free na tych samych serwerach co lata temu.
Zgadza się, nadal istnieją serwery QIII. Ostatnio w styczniu odbył się nawet mini turniej 'Dreamcast Live Competition' - http://www.youtube.com/watch?v=85PbqLAtYls
kolo pisze:Taka ciekawostka.
Gdzieś w sieci widziałem poradnik jak skonfigurować swojego PC żeby pośredniczył pomiędzy modemem w DC a siecią (fizycznie jest konieczny sprawny modem w DC, sprawny modem w kompie i komp podpięty do internetu). Przy artykule był wspomniany (darmowy) serwer do PSO sponsorowany przez stronę gdzie był ten tekst. Niestety to dzieło gdzieś mi przepadło w odmętach "internetów" i nie jestem w stanie powiedzieć więcej.
Rozwiązanie tańsze niż kosmiczny BBA (z którym zresztą nie wszystkie gry działają) czy rachunki za telefon jeśli będziemy korzystać z modemu.
Istnieje kilka sposbów aby podłączyć DC do sieci bez uzycia BBA. Forum Dreamcast-Talk to kopalnia wiedzy w tym temacie, polecam sprawdzić poradniki od Brourke228 (z filmikami)

1. Vista / Windows 7 - http://dreamcast-talk.com/forum/viewtop ... f=3&t=2427
2. Modem 'Netopia' - http://dreamcast-talk.com/forum/viewtop ... f=3&t=3122

Poadnik dla Linuksiarzy od innego autora - http://dreamcast-talk.com/forum/viewtop ... f=3&t=1160
It's thinking Obrazek

Awatar użytkownika
Bago Zonde
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 16
Rejestracja: 2012-03-16, 19:21
Kontakt:

Re: Dreamcast online

Post autor: Bago Zonde » 2012-03-18, 16:54

Super dzięki, poczytam i podzielę się swoimi poszukiwaniami :).

Świetnie, że jeszcze ludzie grają online na DC :).

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Dreamcast online

Post autor: Baieros » 2012-03-18, 23:01

Kurde ja też się tym zainteresuje. Dzięki wielkie za te poradniki kolego, super sprawa!

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Dreamcast online

Post autor: BigBoss » 2012-03-21, 14:23

Chętnie zagrałbym sobie w Quake III!
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

ODPOWIEDZ