Kupno psx

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: Bodzio » 2012-01-28, 22:59

Do PSXa mam i będę miał największy sentyment, pewnie przez to, że tak długo na niego czekałem i zbierałem kasy. Radzę przejrzeć te gierki bo póki co ich nikt chyba nie wspomniał, a wiele z nich to według mnie prawdziwe perełki, w które zagrywałem godzinami.

Team Buddies
Hogs of War
Darkstone
PaRappa the Rapper
Klonoa: Door to Phantomile
Colony Wars: Red Sun
Dead or Alive
Tarzan
Fear Effect
Gekido
Spider-Man (obie części)
Tekken 2
Warzone 2100
Crash Team Racing
ISS Pro Evolution Soccer 2
Medal of Honor (obie części)
Quake 2
Colin McRae Rally 2.0
Tony Hawk's Pro Skater 2
Gran Turismo
Oddworld: Abe's Exoddus
WipEout 3

A i jeszcze:
Heart of Darkness
Ape Escape
Mickey's Wild Adventure.

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: Hayabusa » 2012-01-28, 23:26

Zrobił się mały offtop ;)
Sentymentu do PSX nigdy nie miałem jako takiego, za gówniarza nie posiadałem tejże konsolki, jednak mam ogromny sentyment do gier, które gdzieś tam udało mi się zobaczyć w programach tv, pokroju Cyberia i jeszcze coś tam na Polsacie kiedyś leciało ;)
Choć wiele z tamtych gier odeszła w zapomnienie, obrazy z dzieciństwa powracają, gdy zobaczę jakiś tytuł bądź screenshota i fajnie jest pogrzebać w takich starociach. Jak już wcześniej pisałem, spora część tych gier nie przetrwała próby czasu, jednak miłośnik retrogrania doceni nowatorstwo w grach ówcześnie wydawanych na PC, czy podbijającym serca konsolomaniakom, Playstation ;)
Macie podobnie, że kojarzycie jakieś tytuły gier, w które zawsze chcieliście zagrać i gdy tylko zobaczycie dany tytuł na YT, czy Allegro, chęć zapoznania się z daną gierką powraca?

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: Spyro1993 » 2012-01-28, 23:48

Hayabusa pisze:Zrobił się mały offtop
Drogi moderatorze, który to czytasz - proponuję abyś nowy temat wydzielił lub przeniósł posty do jakiegoś istniejącego i adekwatnego.

Polecam jeszcze wszystkie części Syphon Filter (szczególnie 3 jak chodzi o multi, a 1 ze względu na singla) oraz Final Fantasy VII i VIII. Jeśli komuś podobają się wyścigi podobne do Mario Kart, to Crash Team Racing to obowiązkowa pozycja. :smile:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: Axi0maT » 2012-01-29, 12:27

Dred pisze:Wersja na Satka ma bardzo nie fajne slowdowny:< Nie wiem, jak na szaraku.
W takim razie obadam jeszcze jak sie maja sprawy z wersja szaraczkowa.
Dred pisze:Adventures of Lomax
Sredniak jak dla mnie. Pomysle jak juz kupie cala reszte, ale raczej bedzie mi szkoda na to kasy.
Dred pisze:Motor Mash (IMO, lepsze od Micro Machines :P )
Ale to widze tylko takie pseudo pojedynki sa? nie ma normalnej rozgrywki jak w Micromachines? Jesli to tylko takie versus na zasadzie kto kogo przescignie o jeden ekran to podziekuje.
Dred pisze:Pro Pinball Big Race USA
Sorry, ale przy amigowych pinballach wyglada to co najmniej zenujaco. :???:
Dred pisze:Alundra (I i II) - bardzo fajne zeldopodobne action-adventure:]
Nie, nie, nie, nie, nie ,nie... NIEEEEEEEEEEEEE
Dred pisze:Croc 2 (kurde, mieli wydać wersję na Dreamcasta, ale im nie wyszło:<)
Ale bieda. Nie dziwie sie ze tego na DC nie przeniesli. Kto by to kupil?
Ukukuki pisze:Pewnie chcesz koniecznie mieć na N64, jak coś polecam na DC cudnie to wygląda od strony audio również, no i dochodzą tekstury w dużo lepszej jakości.
Jakbys sie pofatygowal to bys kliknal w moja kolekcje i dowiedzial sie ze mam juz od bardzo dawna tego Raymana 2 na N64 :)
mcfly12 pisze:Ja bym dorzucił do tego koniecznie GEX - droga ale jak dla mnie fajna platformówka 2D
Rapid Racer
Jumping Flash
Silent Hill - najlepszy horror ever
Dino Crisis 1 i 2
Medal of Honor
Medievil
40 Winks ;)
Gexa mam na N64
Medievil jest juz na wishlist
40 Winks - tak, ogolnie to wg mnie jedna z lepszych gierek na PSXa (po prostu bardzo mi sie podoba), ale co do tego tytulu mam troche inne plany - patrz Unreleased na N64.
Medal of Honor - dorzucam na wishliste
Reszta zdecydowanie na NIE.
yrkill pisze:Nie wiem o czym w ogóle mowa. Biblioteka świetnych gier na PSXa się nie kończy, nie wiem czy bym się zmieścił w kilku tysiącach pln, jeśli chciałbym nabyć tylko przyzwoite i interesujące mnie pozycje.
Jakto o czym mowa? O tym ze moze ktos cos by mi polecil z tej "bogatej" biblioteki gier. Fakt ze na PSXa wyszlo tego mnostwo nie oznacza ze kazdemu wszystko sie spodoba. Stad moja sugestia o polecenie czegos. Zamiast rzucic mi tytuly jakichs fajnych gierek w ktore powinienem zagrac (bo przeciez o to tu chodzi) to tu offtopujesz ze swoimi przemysleniami.
yrkill pisze: A jeśli ktoś woli kupić rezydenta zła na konsolę z niegrywalnym śmieciem, którego hucznie nazywa się padem, to już mówi samo za siebie. Szczgólnie że motywacją jest "lepsza grafika". Może w takim razie poczekaj na HD Collection na currentgeny? Pewnie wkrótce wjedzie.
Na current geny beda remaki. Na N64 jest to dokladnie ta sama gra tylko w wysokiej rozdzielczosci. Rozumiem ze padzik do N64 ci sie nie podoba. Nikt cie nie zmusza przeciez do jego uzywania. Niestety jestes tak ograniczony w swoim mysleniu ze nawet nie dopusciles do siebie mysli ze moge grac na tym padzie:
http://www.retroage.net/index.php?optio ... Itemid=120
Zatkalo kakao?
yrkill pisze:Tutejsze fanbojstwo jest żenujące. Też lubię Nintendo, też mam N64, ale nie zmienia to faktu, że nie wszystko im się udało. I czasem trzeba przyznać, że konkurencja wygrała. Jak w przypadku kilku innych postów ten pewnie poleci, albo spotka się z krytyką za mocne słowa (znam i mocniejsze, mam słownik).
Kolega chyba pomylil tematy - polecam taki PSX vs N64 czy cos takiego. Tam mozesz srac swoimi dygresjami i wylewac gorzkie zale do woli.
yrkill pisze:Rozumiem i akceptuję guściki, ale zarzucać PSXowi brak gier
A czy ja zarzucam brak gier? Sam wielokrotnie przyznalem ze jest ich duzo. Niestety zaledwie garstka z nich spelnia moje oczekiwania.
Bodzio pisze:Team Buddies
Hogs of War
Darkstone
PaRappa the Rapper
Klonoa: Door to Phantomile
Colony Wars: Red Sun
Dead or Alive
Tarzan
Fear Effect
Gekido
Spider-Man (obie części)
Tekken 2
Warzone 2100
Crash Team Racing
ISS Pro Evolution Soccer 2
Medal of Honor (obie części)
Quake 2
Colin McRae Rally 2.0
Tony Hawk's Pro Skater 2
Gran Turismo
Oddworld: Abe's Exoddus
WipEout 3

A i jeszcze:
Heart of Darkness
Ape Escape
Mickey's Wild Adventure.
Heart of Darkness - juz jest na liscie. Czesc z tych gierek mam na innych platformach. Reszta NIE, albo ZDECYDOWANIE NIE (via Gran Turismo).

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Kupno psx

Post autor: emet96 » 2012-01-29, 13:03

Hayabusa pisze:Zrobił się mały offtop ;)
Sentymentu do PSX nigdy nie miałem jako takiego, za gówniarza nie posiadałem tejże konsolki, jednak mam ogromny sentyment do gier, które gdzieś tam udało mi się zobaczyć w programach tv, pokroju Cyberia i jeszcze coś tam na Polsacie kiedyś leciało ;)
Ten program na polsacie prowadził niejaki Piotr Rubik a program nazywał się Magazyn M.O (jest parę odc. na Youtube, jakby co pisz na PW.)
Hayabusa pisze:Macie podobnie, że kojarzycie jakieś tytuły gier, w które zawsze chcieliście zagrać i gdy tylko zobaczycie dany tytuł na YT, czy Allegro, chęć zapoznania się z daną gierką powraca?
Miałem tak na przykład z Spec Ops Stealth patrol, gierka Crap ale ile godzin grałem u mojego kuzyna w ten tytuł i nie mogłem przejść pierwszej misji. I o SOSP (spec ops stealth patrol) ślad na parę lat zaginął, nie mogłem znaleźć tytułu tym bardziej Gameplayu aż któregoś razu chciałem kupić gran turismo na psx na allegro patrzę z jakim spec ospem myślę sobie "zobaczę co to jest" obejrzałem gameplaye i przypomniało mi się że to była właśnie ta gierka co się w nią zagrywałem u kuzyna :)
/PSX/N64/X360/

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Kupno psx

Post autor: yrkill » 2012-01-29, 14:47

Axi0maT pisze:Niestety jestes tak ograniczony w swoim mysleniu ze nawet nie dopusciles do siebie mysli ze moge grac na tym padzie:
Niestety jestem ograniczony, bo zawsze gram tylko na oryginalnych padach od twórców konsoli. Ale wynika to głównie z tego, że czynię to na dobrych sprzętach. Wyjątkiem od reguły jest tu Amiga :)

Axi0maT pisze:Na current geny beda remaki.
Eee, skąd takie wnioski? PoPy czy nadchodzące MGSy/Silent Hille to nie są żadne rimejki. To po prostu zestaw gier z nieco podbitą grafiką i trofeami/acziwmentami upchnięty na jednej płyce.
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: Kupno psx

Post autor: mcfly12 » 2012-01-29, 14:51

Axi0maT pisze:Gexa mam na N64
Chyba nie bardzo wiesz o jakim tytule mówię. Na N64 wyszły dwie części Gex'a 2 i 3, ja mówię o części pierwszej.

http://www.youtube.com/watch?v=jWSLYwJdul0
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: Axi0maT » 2012-01-29, 14:53

Eee, skąd takie wnioski? PoPy czy nadchodzące MGSy/Silent Hille to nie są żadne rimejki. To po prostu zestaw gier z nieco podbitą grafiką i trofeami/acziwmentami upchnięty na jednej płyce.
Dobrze, w takim razie nie beda to remake'i... Tak czy siak Resident Evil 2 mam juz od dawna na N64, a pozostale czesci na GameCube, wiec nie ma sensu kupowac ich ponownie na PSXa (poza czescia pierwsza, ale i tu sie waham czy by nie lyknac wersji na Saturna - musze zobaczyc jakie sa roznice).

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: Damjen » 2012-01-29, 15:37

Motyla noga! Zupełnie zapomniałem o 40 Winks :neutral:
Leci na wishlistę!
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: BigBoss » 2012-01-29, 16:41

Resident Evil na Saturna jest lipny w porównaniu do wersji PSXowej więc nie ma co kombinować i brać na szaraka.
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Kupno psx

Post autor: emet96 » 2012-01-29, 16:47

http://www.youtube.com/watch?v=PQ-UUAa5eGA tutaj małe porównanie :). Aczkolwiek ja bym tego porównania nie brał na powaznie bo koleś co to robił napisał stosowny komentarz pod spodem filmiku :D.
/PSX/N64/X360/

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: BigBoss » 2012-01-29, 16:51

Akurat całkiem nieźle wygląda. Nie ma się jednak co posiłkować takimi filmikami z jutuba :). No i sterowanie jest wygodniejsze na PSXie, a co za tym idzie sam komfort grania. Axiomat kup tą wersję, która będzie akurat tańsza :)
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Kupno psx

Post autor: bono » 2012-01-29, 16:53

Chyba nikt nie wspomnial o Tombi 1 i 2

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Kupno psx

Post autor: Dred » 2012-01-29, 18:50

Ale to widze tylko takie pseudo pojedynki sa? nie ma normalnej rozgrywki jak w Micromachines? Jesli to tylko takie versus na zasadzie kto kogo przescignie o jeden ekran to podziekuje.
Nie, nie. To jest tylko opcjonalny multiplayer (ale można też tak grać w single). Gra ma wiele różnych trybów rozgrywki:]
Resident Evil na Saturna jest lipny w porównaniu do wersji PSXowej więc nie ma co kombinować i brać na szaraka.
Brednie, brednie, brednie. ;) O lipności to może pogadajmy przy okazji co poniektórych popularnych konwersji z Saturna na Szaraka, które okazywały się na prawdę LIPNE:]

RE na Satka jest miodzio, w niczym nie ustępuje wersji na PSXa. A jak ktoś jest zakompleksionym purystą, niech weźmie wersję na Playstation, która ma odrobinkę lepszą grafikę. No i wersja na Satka ma dodatkowy tryb, którego nie ma u konkurencji.

Gexa (pierwszą część) także wydano na SS.

Awatar użytkownika
mis_koralgol
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 37
Rejestracja: 2011-08-31, 21:53
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: mis_koralgol » 2012-01-29, 18:53

...no i warto wspomnieć o Kula World, Devil Dice, Intelligent Qube, GITS jeśli chodzi o PSX...
oldschool soldier

ODPOWIEDZ