Metal Gear Solid

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Metal Gear Solid

Post autor: artemis » 2009-04-28, 14:21

Jako, że nie znalazłem tematu to zakładam :smile: . Dzisiaj doszła do mnie pierwsza część gry i jako, że nie pogram sobie na razie bo jutro wyjezdzam w gory to mam pierwsze pytanie... Kupiłem gre w wersji platinium 3XA i w środku jest instrukcja do gry i odzielna do special missions... Na końcu okładki pisze, że w sprzedaży jest Special Missions 'available'

To jak w końcu z tymi Special Missions? Są one w zestawie czy trzeba sobie dokupić i jeżeli tak to czy warto :P ?

Komu podoba sie ta pozycja 8) ? Ostatnio obejrzałem trzy częśći szklanej pułapki więc mam ochote na jakąś skradankową gre akcji :smile:

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: Metal Gear Solid

Post autor: kon » 2009-04-28, 14:52

w platinum byly w zestawie.
jakos nigdy vr missions sie nie jaralem, moze dlatego, ze sam mgs mi wystarczal (czy to 1 czy 2)

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Metal Gear Solid

Post autor: hat » 2009-04-28, 20:40

artemis pisze: Komu podoba sie ta pozycja 8) ?
Mi nie :smile: chyba jedna z najbardziej przereklamowanych serii gier w historii :smile:
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid

Post autor: Axi0maT » 2009-04-29, 06:03

Zaraz wpadnie tu Snake bo to jego konik ale zanim to nastapi musze wrzucic swoje 3 grosze i podpisac sie pod tym co napisal hattori. Nie kreci mnie ta gra kompletnie. Flaki z olejem. Bezjajeczna, nudna.. itd, itd... Rozumiem ze komus moze sie podobac ale to zdecydowanie pozycja nie dla mnie :)

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid

Post autor: mrSin » 2009-04-29, 07:56

Mnie również MGS nigdy nie kręciły, zbyt przegadane, naznaczone częstokroć dziwacznymi przeciwnikami i fabuła, która mnie absolutnie nie potrafi wciągnąć. Gra nie dla mnie ale należy ja docenić. Każdy kto spędził ze Snakiem dłuższą chwilę musi docenić ogrom pracy włożony w grę.

Snake
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 387
Rejestracja: 2008-01-22, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid

Post autor: Snake » 2009-04-29, 12:19

Metal Gear Solid to pozycja o której rozpisywać się można bez końca. To jedna z tych gier, która dla innych twórców stała się źródłem niekończońcej inspiracji. Tytuł swym rozbudowaniem przyćmiewający nawet największe serie. Montaż scen na poziomie największych hitów z Hollywood, fenomenalny soundtrack oraz genialna, wielowątkowa fabuła z bardzo ważnym przekazem zapewniły jej status gry kultowej, na co oczywiście dzieło Kojimy w pełni sobie zasłużyło.
Jest to jedna z najlepszych gier w historii, a zarazem najlepsza pozycja na Szaraka. Naprawdę nie wiele jest tytułów które zapadałyby w pamięć na tak długo (w tym przypadku na zawsze) - przyczyną tego napewno jest unikatowa plejada postaci z oddziałem FOX-HOUND na czele, niesamowicie klimatyczne pojedynki, a także voice-acting na najwyższym poziomie (David Hayter, Cam Clarke, Pat Zimmerman, Jennifer Hale, Paul Eiding - te nazwiska zna chyba każdy).
Jeśli chodzi o mnie to jest to druga najlepsza gra w jaką miałem przyjemność zagrać w swojej 15 letniej "karierze" gracza (pierwszy jest Snake Eater :smile: ).
Co mogę jeszcze dodać... Metal Gear Solid to pozycja której nie można nie znać - dzieło mistrza Hideo Kojimy jest definicją tytułu doskonałego. MUST-HAVE!
A man chooses, a slave obeys.

ThisIsHardcore

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid

Post autor: Axi0maT » 2009-04-29, 12:50

Snake pisze:(David Hayter, Cam Clarke, Pat Zimmerman, Jennifer Hale, Paul Eiding - te nazwiska zna chyba każdy)
Ja tam ich akurat nie znam, ale troche o MGSie dowiedzialem sie od Ciebie Snaku. Dostrzeglem wowczas jak rozbudowana w kazdym aspekcie jest ta gra. Zazwyczaj jest tak ze np. FPS ma fajna oprawe audiowizualna, a cieniutka fabule. W innym przypadku swietny pomysl jest spartolony przez kiepskie sterowanie. W MGSie faktycznie Kojima dopial wszystko na ostatni guzik, co nie zmienia faktu ze gra sama w sobie mi sie nie podoba, chociaz podchodzilem do niej juz pare razy naciskany przez jej zwolennikow (zeby nie powiedziec fanatykow). Jak dla mnie jak jestesmy przy skradankach to moze jakby Kojima zabral sie za realizacje mrocznego Thiefa 4 to bylbym usatysfakcjonowany :)

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Metal Gear Solid

Post autor: hat » 2009-04-29, 13:19

Snake pisze: Co mogę jeszcze dodać... Metal Gear Solid to pozycja której nie można nie znać
Z tym się zgadzam ,ale niestety do mnie "magia" tego tytułu nie trafia , przegadana i przekombinowana fabuła , drewniane sterowanie ( co prawda grałem na PC na PSX pewnie jest lepiej) i generalnie całokształt mnie odrzucił . Próbowałem się zmusić do przypomnienia sobie MGS na PSP ale wytrzymałem 2 h rozgrywki i odpuściłem .
Obrazek

kon
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2009-03-10, 18:04

Re: Metal Gear Solid

Post autor: kon » 2009-04-29, 13:36

david hayter swoim glosem stworzyl najbardziej wiarygodna i najbardziej kozacka postac w historii gier.

Axiomat: jak juz masz ps2 to zakup mgs3:subsistence. rozgrywka zmienia sie troche w porownaniu do reszty mgsow, bo mozna dowolnie obracac kamera. poza tym to dalej mgs3, ktory przez survival, kamuflaze itp. jest duzo ciekawszy niz 1 i 2 razem wziete.

hattori: gra na padzie jest przyjemna i intuicyjna. tu nie masz problemow z np. oddaniem strzalu z widoku fpp wychylajac sie w lewa strone jak w substance na pc.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid

Post autor: Axi0maT » 2009-04-29, 14:48

kon pisze:Axiomat: jak juz masz ps2 to zakup mgs3:subsistence. rozgrywka zmienia sie troche w porownaniu do reszty mgsow, bo mozna dowolnie obracac kamera. poza tym to dalej mgs3, ktory przez survival, kamuflaze itp. jest duzo ciekawszy niz 1 i 2 razem wziete.
Juz to przerabialem u kolegow... I 4 czesc tez zeby nie bylo. Sorry, ale bez rezultatow. To po prostu trzeba czuc ten klimat. Gra sama w sobie moze i jest fajna ale nie dla mnie. To zpelnie jak z seria Devil May Cry ktora Snake uwielbia a mnie po prostu bierze na wymioty na jej widok. Zauwazylem ze mam takie uprzedzenie do zdecydowanej wiekszosci TYPOWO japonskich produkcji. :undecided:

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid

Post autor: ramzes64 » 2009-04-29, 15:24

Gra sama w sobie moze i jest fajna ale nie dla mnie
- podziele glos większości (z tego forum), że MGS jakos do mnienie przemawia .. przeszedłem pierwszą zęśc na PSXie - gralem z poradnikiem ;D ... gre skonczylem, byla ciekawa, ale tez nie wciagająca zebym zakochal sie w tej serii - ot jedna z wielu gier niczym szczegolym sie nie wyrozniająca - skradanie, moze bylo ciekawe w pierwszym poziomie/levelu (tu chyba nie ma leveli?), pierwsza scena, na "lotnisku dla helikoptera?" -sam poczatek, gra dziwna, bo niby troche tam jakiegos realizmu bylo (tak mi sie wydaje) a z drugiej strony, jakis robot/ninja z jednym okiem ;/ ... (albo mi sie juz wszystko miesza) - no ale jak widac z mojego opisu - szcegolnie w pamięci mi nie zapadła
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Rondel Spears
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 298
Rejestracja: 2007-01-15, 18:01
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid

Post autor: Rondel Spears » 2009-04-30, 10:29

Ja tam MGS bardzo lubię, w szczególności pierwszą i drugą część. Trzeciej nie liznąłem nawet, chociaż leży na półce ze dwa lata :) (brak czasu). Zgadzam się z opinią Snake'a, ta gra jest wielka :P.

Axiomat: Zelda to też typowo japońska gra.

Ramzes: Po co do MGSa poradnik :>? Rozumiem do jakiejś przygodowki, ale MGS nie jest aż taki trudny :).
Blah, blah, blah :/

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid

Post autor: Axi0maT » 2009-04-30, 10:40

Axiomat: Zelda to też typowo japońska gra.
Dlatego napisalem ze zdecydowana wiekszosc a nie wszystkie. Taki Resident Evil czy wlasnie Zelda calkiem niezle sobie radza w moim prywatnym rankingu gier :)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Metal Gear Solid

Post autor: ramzes64 » 2009-04-30, 14:31

Rondel Spears pisze:Ramzes: Po co do MGSa poradnik :>? Rozumiem do jakiejś przygodowki, ale MGS nie jest aż taki trudny :).
nie wiem - grałem z poradnikiem tych kilka lat temu i gre przeszedłem ;D - wystarczy mi
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
artemis
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 554
Rejestracja: 2008-07-17, 11:40

Re: Metal Gear Solid

Post autor: artemis » 2009-07-11, 09:56

Odpalilem w koncu MGS-a na PS2... Gra nie widzi mi karty pamięci :/ Nie sądze żeby była przeładowana raczej... Mogą być jakieś inne powody? A może trzeba grać na PSX-ie?

ODPOWIEDZ