HDloader na memory card.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
warmachine
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 6
Rejestracja: 2007-07-02, 19:25

HDloader na memory card.

Post autor: warmachine » 2007-07-04, 17:58

Starszy model PS2 + HDD to swietne rozwiazanie - bardzo wygodne. Loadingi skracaja sie o polowe, nie ma zonglowania plytami oraz zywotnosc konsoli wydluza sie drastycznie gdyz laser nie jest eksploatowany i wcale nie rozchodzi sie o piraty bo nawet w przypadku posiadania oryginalow jest to super sprawa. Wiem ze eksploatacje lasera mozna odpuscic sobie calkowicie za sprawa instalacji programu HDloader na karcie pamieci - wtedy nie trzeba za kazdym razem podmieniac cd z programem oraz gry instalowac z poziomu komputera. W tym miejscu mam watpliwosci i niewiedze - za odpowiedzi dziekuje.
Czy aby moc korzystac z programu HDloader zainstalowanego na karcie pamieci konieczna jest przerobiona konsola ? Tylko do odpalania oryginalow - piraty nie wchodza w gre.
Jak wyglada w praktyce korzystanie z tej wersji programu na karcie pamieci ? Obsluga itd.
Czytalem takze ze jest mozliwosc instalacji nowszej "zpatchowanej" wersji ktora obsluguje wieksze dyski i jest bardziej kompatybilna.
Nie mam zamiaru korzystac z tego rozwiazania gdyz mam same oryginaly a dla okolo 30 gier ktore bede posiadal jest to nieoplacalne ale jednoczesnie jest to dla mnie bardzo ciekawy temat i chcialbym sie dowiedziec czegos wiecej. Opcja z karta pamieci brzmi bardzo interesujaco - kto wie moze kiedys. Problem jedynie jest taki ze network adapter dostac jest obecnie bardzo ciezko zas stary model konsoli w swietnym stanie takze niebawem nie bedzie latwo kupic.

nametag1984
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 31
Rejestracja: 2007-02-01, 17:32

Re: HDloader na memory card.

Post autor: nametag1984 » 2007-07-05, 05:35

Jedyny znany mi sposob na odpalenie HDLoadera z memorki na nieprzerobionej konsoli to uzycie SwapMagic CD, nastepnie CD-R z wypalonym ULaunchElf i na koncu wchodzimy na memorke, gdzie mozemy umiescic\uruchomic HDLoadera. Jak widac proces ten wykorzystuje laser.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: HDloader na memory card.

Post autor: Axi0maT » 2007-07-05, 06:19

Nie wiem jak na PS2, ale w GameCube w celu kozystania z memory card wystarczy zamontowac odpowiedniego chipa :D
(ah ten GaCus... jak zwykle pomysleli o wszystkim :P )

Awatar użytkownika
warmachine
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 6
Rejestracja: 2007-07-02, 19:25

Re: HDloader na memory card.

Post autor: warmachine » 2007-07-08, 11:24

nametag1984 w takim razie jak proces ten odbywa sie na przerobionej konsoli i jakim chipem musi byc ona przerobiona ?

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: HDloader na memory card.

Post autor: Morden » 2007-07-08, 11:44

Odpalanie programow z karty pamieci odbywa sie przez tryb Dev.olution ktory zaimplementowano w wielu chipach [z Ripper 3.x i DMS 3 i 4 na czele - W ich przypadku mozemy odpalac nawet bezposrednio z HD poprzez tryb Dev.olution 2]. Istnieja alternatywne exploity [odpalanie programow z CD-R ktore to pozniej odpalaja cos z karty, o czym wspomnial Nametag], ale sa marnym cieniem Dev.olution.

Odnosnie PS2 + HD, konieczne jest posiadanie Net Adapter'a. O tym nikt nie wspomnial wiec wole napisac i dostac po lbie ze wypisuje rzeczy oczywiste. hehe.
Obrazek

nametag1984
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 31
Rejestracja: 2007-02-01, 17:32

Re: HDloader na memory card.

Post autor: nametag1984 » 2007-07-08, 11:59

Sa dwie mozliwosci. Chip slabej jakosci\stary lub chip lepszej jakosci badz tez podrobka takiego, jak to jest w przypadku Rippera czy Modbo760. Teoretycznie istnieje tez trzecia opcja, ale ona pozostanie w polskich warunkach raczej jedynie ciekawostka.

1)Stare chipy takie jak Ripper 1, Ripper 2, Messiah itd. wymagaja do odpalenia HDLoadera uzycia lasera. Mozna na plycie wypalic ULaunchElf i uruchamiac HDL z memorki lub bezposrednio z plyty. Nie ominie sie jednak wymogu posiadania sprawnego lasera (CD lub DVD). Jedyna roznica miedzy nieprzerobiona konsola jest taka, ze nie musisz posiadac SwapMagic.

2)Nowsze chipy i ich podrobki tj. Ripper 2 GOLD, Ripper 3.XX czy Modbo760 pozwalaja na wykorzystanie Devolution Mode 1, co oznacza uruchamianie aplikacji pisanych pod PS2 bezposrednio z memorki juz przy starcie konsoli. Niektore chipy pozwalaja rowniez na uruchamianie Elfow bezposrednio z HDD, wymagana jest obsluga Dev Mode 2. Nacisniecie odpowiedniego przycisku przy uruchamianiu PS2 pozwoli na zaladowanie sie programu bezposrednio z memorki. Laser jest przydatny jedynie w momencie wgrywania HDL na karte pamieci.

3)DMS - najlepszy istniejacy chip do PS2. Wysoka jakosc, wzor dla pozostalych i przede wszystkim wlasna wersja HDLoadera. Toxic OS pozwala na uruchamianie z dysku twardego wiekszej ilosci gier na PS2, a takze podobno gier z PSX. Ta opcja jest w Polsce trudno dostepna.

Pamietaj, ze korzystanie z 'piratow' jest zle ;)

EDIT: Chyba troche za dlugo pisalem, ubiegl mnie Morden

EDIT2: Sprawdz na tej stronie czy Twoje gry beda chodzic z dysku: http://www.ps2hd.com/list/

Awatar użytkownika
warmachine
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 6
Rejestracja: 2007-07-02, 19:25

Re: HDloader na memory card.

Post autor: warmachine » 2007-07-08, 18:10

Dziekuje Wam za odpowiedzi. Teraz juz mam wiecej w glowie na ten temat :)
ps.
Morden - wspominalem o NA:
" Problem jedynie jest taki ze network adapter dostac jest obecnie bardzo ciezko zas stary model konsoli w swietnym stanie takze niebawem nie bedzie latwo kupic. "
Jeszcze raz dzieki za odpowiedzi.

ODPOWIEDZ