gry multiplayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Candy
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 124
Rejestracja: 2010-01-19, 15:41
Kontakt:

gry multiplayer

Post autor: Candy » 2010-04-09, 13:39

Co możecie polecić z gier na SNESa?
Chodzi mi o gry, w które można pograć równocześnie w dwie osoby.

<np jakas gierka akcji, w ktora mozna grac dwoma bohaterami naraz - coś w stylu starych dobrych automatów do gier na które swego czasu traciło się sporo kasy>

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: gry multiplayer

Post autor: emde » 2010-04-09, 15:44

- Z gier typu arcade koniecznie - Super Probotector - Alien Rebels. To tak naprawdę europejska nazwa dla Contry III. Gra naprawdę świetna, dosyć trudna, ale grywalność jest niesamowita. Grę przechodziłem nie raz i z reguły w towarzystwie kolegi, tak jest najfajniej.
Dla zachęty ten filmik, o ile gry nie widziałeś: http://www.youtube.com/watch?v=KMhK-tSHopY (nie jest aż tak trudna jak to wszędzie piszą, nawet ja ją przeszedłem :) )

- Mario Kart. Ameryki tu nie odkrywam, bo każdy dobrze wie, że wyścigi gokartów w świecie Mario to świetna gra multiplayer.

- Może coś z bijatyk - na przykład Mortal Kombat, czy Street Fighter II - te gry to klasyki a ich porty na SNESa wciąż są niezłe i dobre do zabawy we dwoch.

- gry sportowe mimo wszechobecnego multi raczej bym odradzał - jak to nie raz było już powiedziane - nie przetrwały próby czasu. Ewentualnie można sobie zaserwować Super Tennis, gra jest całkiem znośna i wyrwiesz ją za śmieszne pieniądze

Gier dobrych w multi jest jeszcze naprawdę sporo, te tytuły pierwsze przyszły mi na myśl, bo ostatnio miałem z nimi styczność. Jakbym coś sobie przypomniał, dopiszę.

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: gry multiplayer

Post autor: Dred » 2010-04-09, 18:51

Hmm... Na pewno Bombermany ze wskazaniem na tego z numerem 5. :) Nie ma co, pięć osób na jednej konsoli = świetna bibka. :D

Myślę, że najciekawszą z gierek multiplayerowych jest N-Warp Daisakusen. Jest to najzwyklejsza fanowska produkcja, kilka lat temu ukończona. Nawalanka, którą o dziwo bardzo dobrze wykonano. A najlepsze jest to, że umożliwia grę aż OŚMIU osobom przy jednej konsoli! Jeszcze większa bibka. :P

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: gry multiplayer

Post autor: kawka » 2010-04-09, 20:27

Myślę emde, że jest kilka dobrych gier sportowych na SNESa. Polecam ISS Deluxe (protoplasta PES). Można grać we dwóch graczy na dwa sposoby: przeciwko sobie w trybie pojedynku lub w jednej drużynie w trybie kooperacji :smile:

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: gry multiplayer

Post autor: Axi0maT » 2010-04-10, 04:49

No to ja ze swojej strony dorzuce troche chodzonych bijatyk. Kazda z nich ma tryb co-operative dzieki czemu fun jest maksymalny... Niestety niektore z nich sa nie tylko drogie ale tez trudno dostepne.

Battletoads (2 czesci), Teenage Mutant Ninja Turtles IV: Turtles in Time, Batman Forever, Knights of the Round, Final Fight (wszystkie 3 czesci), Super Double Dragon, Capitan Commando, The King of Dragons, Magic Sword.

Niestety jeden z najlepszych beat'upow tamtych czasow - Battle Axe - to gierka od Segi wiec nie ma jej na SNESa :(

Awatar użytkownika
Candy
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 124
Rejestracja: 2010-01-19, 15:41
Kontakt:

Re: gry multiplayer

Post autor: Candy » 2010-04-10, 14:03

Dzieki - oczywiscie kojarzę większość tytułów, w niektóre niegdyś zagrywałem się na emulatorze,
stąd Mario Kart, Street Fighter 2 czy MK są już na mojej liście polowań.

No i dzieki za listę chodzonych bijatyk bo o nie przede wszystkim mi chodzilo.
Axi0maT pisze: Niestety jeden z najlepszych beat'upow tamtych czasow - Battle Axe - to gierka od Segi wiec nie ma jej na SNESa :(
Nie jestem pewien, ale tu chyba chodzi Ci o Golden Axe ^^

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: gry multiplayer

Post autor: emde » 2010-04-10, 20:04

kawka pisze:Myślę emde, że jest kilka dobrych gier sportowych na SNESa
Oczywiście, że jest. Mój błąd - dokonałem uogólnienia mając na myśli słabe sportówki od EA Sports i średniaki pokroju NBA Jam czy Super Soccer.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: gry multiplayer

Post autor: Axi0maT » 2010-04-11, 06:00

Candy pisze:Nie jestem pewien, ale tu chyba chodzi Ci o Golden Axe ^^
Tak, oczywiscie chodzi o Golden Axe... pisalem na kacu i z rozbiegu.. sam rozumiesz. Za zamieszanie przepraszam :angel:

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: gry multiplayer

Post autor: Dred » 2010-04-11, 09:21

Ja jeszcze od siebie dodam Secret of Mana. Rzecz niespotykana, aby w grze rpg występował multiplayer (nie mówię o MMO). W dodatku tak dobrze wykonany. :) Do trzech osób przy jednej konsoli, w dodatku, mogą się przyłączyć do "głównego gracza" w DOWOLNYM momencie!

Z gier nie na SNESa warto wspomnieć Micro Machines 2 Turbo na SMD. Krąży plota, że może jednocześnie grać aż osiem osób (dwie na jednym padzie)!

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: gry multiplayer

Post autor: soberpl » 2010-04-11, 09:39

Polecam Goof Troop jedna z moich ulubionych.

ODPOWIEDZ