Snes za 6zł

ODPOWIEDZ
Hitori
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 12
Rejestracja: 2010-07-06, 21:10
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Snes za 6zł

Post autor: Hitori » 2010-07-06, 21:15

Witajcie

Jest to mój pierwszy post na tym forum choć czytam go od dość dawna :) Huh... To może zacznę od początku :)

Przygodę z konsolami zaczynałem od Atari, po pegazusa, psone, ps2, xboxa, psp, x360 i skończyłem bez niczego :) zawsze jarałem się u kumpla nesami, snesami, starymi Amigami czy GBoyami :)

Jestem również znany z tego, że śmigam często po lumpeksach i wynajduję różne "ciuchowe" perełki :D Dzisiaj przytrafiło mi się... Snes + Mario All Stars za 6zł. Panienka chyba nie wiedziała, co tam się w pudle kryło :D

Niestety konsola nie ma ani kabli, ani pada, ani nie wiem czy działa. Wygląda... zadziwiająco ładnie. Jest czysta, nie ma rys, nie ma przeżółknięć itp. Tak samo gra. W razie czego mogę podesłać fotki :)

I tu jest pytanie... opłaca mi się inwestować w kable zasilające i AV, pada itp. żeby zobaczyć czy działa? Bardzo bym chciał, żeby tak było :) Takie perełki jak Mario, Zelda czy Yi były by bardzo mile widziane u mnie w salonie :)

Jakie jest wasze zdanie koledzy i koleżanki? :)

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Snes za 6zł

Post autor: emde » 2010-07-06, 21:45

Po pierwsze to gratuluję zakupu za tak niską cenę! Jak sam namawiałem wszystkich do śmigania w poszukiwaniu gier po lumpeksach to się na mnie krzywo patrzyli - teraz mają kolejny dowód na sens tego stwierdzenia.

Czy warto inwestować? To już tylko zależy od ciebie. Według mnie - KONIECZNIE! Dla samego sprawdzenia czy konsola działa nie będzie trzeba wbrew pozorom dużych finansów. Najtańszą antenówkę wyrwiesz na allegro za grosze - powiedzmy 5-8zł (chociaż to i tak brzmi jak majątek przy kwocie, którą wydałeś na konsole z grą :)). Do samego sprawdzenia czy konsola działa nie będzie ci raczej potrzebny pad i możesz jego zakup ewentualnie odłożyć na później. Oryginalne zasilacze to wydatek mniej więcej 20zł. Można taniej, gdzieś na targu znajdziesz multizasilacze w cenie około 10zł, które podejdą do SNES'a (niestety średnio sie spisuja na dłuższą metę i zapewne jak wkręcisz się w granie to zrezygnujesz z takowego na rzecz oryginalnego zasilacza od Nintendo.

SNES to nie jest jakaś bardzo awaryjna konsola, przez mój pokój przewinęło się pewnie i z 10 sztuk i o ile pamiętam, tylko jedna okazała się niesprawna. Podobnie z grami (nie spotkałem się nigdy z niesprawnym cartem). Dlatego ryzyko, że cały twój zakup to wtopa jest minimalne.

Hitori
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 12
Rejestracja: 2010-07-06, 21:10
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Re: Snes za 6zł

Post autor: Hitori » 2010-07-06, 21:55

Heh :D Miło, że piszesz takie słowa :)

A co do tych zasilaczy... Dostanę takie na allegro czy przespacerować się do elektronicznego?

A jak podłączyć go pod TV? Jakimś kablem specjalnym dla snes`a czy jak?

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Snes za 6zł

Post autor: emde » 2010-07-06, 22:13

No generalnie do SNESa podejdą 2 typy kabli.

1. http://en.cnci.gov.cn/files/products/20 ... 342186.jpg
Taki kabelek AV gwarantuje najlepszą jakość. Dostaniesz go za około 15-20zł. Często pojawia się na allegro. Możesz szukać go też w działach Gamecube i Nintendo 64, bo to ten sam.

2. http://www.gaminggenerations.com/store/ ... _later.jpg
Antenówka to coś takiego (tu akurat z nesa, ale też pasuje). Jest bardzo tania, 5-8zł to maks. Trochę gorszy obraz i bedziesz musiał "znaleźć" konsolę przeszukując kanały w tv (często trzeba wejść w tryb instalacji w tv).

Ale wtyk antenowy taki jak ze snesa chyba jest w miarę popularny. Pewnie istnieją kable, które zastąpią oryginalną snesowska antenówkę. Może niech ktoś kto wie lepiej się w tej kwestii wypowie...

Do zasilania powinna wystarczeć nawet taka chińszczyzna:
http://allegro.pl/item1094756506_zasila ... mocja.html
Ale jak już wspomniałem, sprawdza się tylko w "okresie próbnym" i potem warto go wymienić. Na pewno znajdziesz coś takiego w swym mieście i cena wyjdzie podobna do tej z przesyłka na allegro (może trochę taniej, bo te 15zł za taką pierdołę to jest ładny rozbój). Tu już w sumie wybór należy do ciebie - świeże powietrze i szybsza realizacja (plus odwiedzenie np. jakiegos lumpeksu po drodze ;)) czy internet, kawka i allegro w domowym zaciszu... ;)

Może masz jakieś zasilacze stare w domu na 12 czy 10 volt (tyle ile tam na obudowie snesa przy wejściu na zasilanie piszą) to możesz spróbować z nimi. Jeśli zapali się power to już połowa sukcesu...

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Snes za 6zł

Post autor: DizzyX » 2010-07-06, 23:15

emde pisze:Może masz jakieś zasilacze stare w domu na 12 czy 10 volt (tyle ile tam na obudowie snesa przy wejściu na zasilanie piszą) to możesz spróbować z nimi. Jeśli zapali się power to już połowa sukcesu...
Z tym że trzeba pamiętać o odpowiedniej polaryzacji, bo dioda power może się już w ogóle nie zapalić :P

A kabel antenowy standardowy, taki jak przy starych Atarynach, Commodorach, Pegasusach, Segach... a kanał w TV zwykle popularny "36" (szukaj w zakresie UKF w strojeniu programów w telewizorze, na tej samej częstotliwości działały też Pegasusy i Segi)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Snes za 6zł

Post autor: Axi0maT » 2010-07-07, 04:49

I tu jest pytanie... opłaca mi się inwestować w kable zasilające i AV, pada itp. żeby zobaczyć czy działa? Bardzo bym chciał, żeby tak było :)
Jesli zalezy ci TYLKO na sprawdzeniu czy sprzet jest sprawny to proponuje uderzyc do kogos w okolicy kto takowy sprzet posiada i moze cie poratowac w tej sytuacji. Widze ze jestes z Lukowa - tak samo jak barman. Mysle ze z checia pomoze ci w rozwiazaniu twojego dylematu.

Kiedy juz sprzet okaze sie sprawny (a jestem pewien na 99% ze tak bedzie - w koncu to Nintendo) to pozostaje dokupic brakujace elementy i bedziesz mial super konsolke bardzo niskim kosztem.
emde pisze:Taki kabelek AV gwarantuje najlepszą jakość. Dostaniesz go za około 15-20zł. Często pojawia się na allegro. Możesz szukać go też w działach Gamecube i Nintendo 64, bo to ten sam.
Jakby co to moge wspomoc forumowicza w potrzebie takim kabelkiem za symboliczna kwote.

Hitori
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 12
Rejestracja: 2010-07-06, 21:10
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Re: Snes za 6zł

Post autor: Hitori » 2010-07-07, 07:43

Jesli zalezy ci TYLKO na sprawdzeniu czy sprzet jest sprawny to proponuje uderzyc do kogos w okolicy kto takowy sprzet posiada i moze cie poratowac w tej sytuacji. Widze ze jestes z Lukowa - tak samo jak barman. Mysle ze z checia pomoze ci w rozwiazaniu twojego dylematu.
Znam się z Barmanem :) Pożarliśmy się ze sobą jakieś 3-4 lata temu :) Nie chcę go drażnić swoją obecnością :D Wątpię, żeby był tym jakoś specjalnie ucieszony :)

Nie. To nie będzie TYLKO sprawdzenie :) Mam zamiar na niej dłuuużej pograć :) Zajarałem się YI, Zeldą i serią Mario ;] Jeśli będzie działał- zostaje u mnie ;)
Jakby co to moge wspomoc forumowicza w potrzebie takim kabelkiem za symboliczna kwote.
Spoko :) Jeśli nie znajdę takiego w sklepie z konsolami w swoim mieście dam znać :) Dzięki :)

@EDIT

Edytuję :) Kupiłem 2x Pad + oryginalny AV + oryginalny zasilacz + dostanę grę niespodziankę za 67zł całość ;)

Nie mogę doczekać się pierwszego odpalenia :D Miejmy nadzieję, że będzie wszystko okej :)

mac
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 47
Rejestracja: 2010-07-23, 20:45

Re: Snes za 6zł

Post autor: mac » 2010-07-23, 20:50

Hitori pisze: Jestem również znany z tego, że śmigam często po lumpeksach i wynajduję różne "ciuchowe" perełki :D

eeee.... w sensie... jakiego rodzaju lumpeksach?

Hitori
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 12
Rejestracja: 2010-07-06, 21:10
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Re: Snes za 6zł

Post autor: Hitori » 2010-07-24, 09:11

mac pisze:
Hitori pisze: Jestem również znany z tego, że śmigam często po lumpeksach i wynajduję różne "ciuchowe" perełki :D

eeee.... w sensie... jakiego rodzaju lumpeksach?
Tu nie ma rodzajów lumpeksów ;] Jest po prostu ;) Wchodzisz, widzisz ciuchy, buty, czapki... jeśli jest "porządnym" szmateksem to znajdziesz jakiś koszyk z elektroniką/kablami itp. Tam należy szukać ;)

Ja mam to szczęście, że moja "kierowniczka" gdy zobaczy cokolwiek przypominającego kardridż albo płytę z grą odkłada mi to pod ladę i czeka na wiernego klienta ;) Tak samo z padami, konsolami itp. :) Ale niestety rzadko się takie okazje trafiają :)

ODPOWIEDZ