Pierwsze odpalenie konsoli...

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Pierwsze odpalenie konsoli...

Post autor: hat » 2010-07-31, 15:31

Trzeba sporo grzebać w stosach różnych dziwnych śmieciuszków. Zdecydowanie lepiej jechać w niedzielę. Ja tam kupiłem PS2 za 40 zł, sporo gier na DC i sprawnego GBA za 10 zł.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Pierwsze odpalenie konsoli...

Post autor: Axi0maT » 2010-07-31, 20:11

emde pisze:z doświadczenia wiem, że w takich miejscach trzeba dużo przeszukiwać i grzebać, a tak czy inaczej nie zawsze coś się znajdzie.
Podpisuje sie pod tym. Nigdy nie znalazlem nic wyeksponowanego. Zawsze jesli cos znajduje to w stosie smieci. Czesto ze starymi kasetami VHS (szczegolnie gry na Sega Mega Drive i Master System). Kartridze sa czesto z zabawkami i klockami (te szczegolnie warto przerzucac w poszukiwaniu gier na Game Boya). Natomiast te na CD trafiaja sie w muzyce. Oglnie warto przerzucic caly ten szajs zeby cos znalezc. Nie zniechecaj sie po jednym razie jesli nic nie znajdziesz. Ja czesto mam takie fale ze przez 2-3 tygodnie nie kupuje kompletnie nic aby potem wydac grubo ponad stowke na gadzety ze smietnika. Aha... wazna sprawa - musisz byc odpowiednio wczesnie. U mnie np. pojscie na gielde o 9tej rano to juz jest tylko spacer. Nie ma co szukac bo wszystko juz jest przebrane. Trzeba zawitac tam duzo predzej.

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Pierwsze odpalenie konsoli...

Post autor: emde » 2010-07-31, 21:41

Axi0maT pisze:U mnie np. pojscie na gielde o 9tej rano to juz jest tylko spacer. Nie ma co szukac bo wszystko juz jest przebrane. Trzeba zawitac tam duzo predzej.
Również potwierdzam. Na szczęście staroci pokroju NESa, SNESa i SMD to raczej nikt poza mną nie tyka, ale już takie gry na PSX to potrafią zniknąć w pierwszej godzinie otwarcia giełdy. Inna sprawa, która mnie trochę irytuje to fakt, że moja giełda odbywa się w niedzielę i często na wiele towarów jest wtedy za późno. Znajduję, dajmy na to, Tetrisa na GB, pytam o więcej, a kolo odpowiada, że miał mnóstwo, ale wszystko poszło w sobotę na giełdzie w jakimś innym mieście... Ale jak zastosujesz się do naszych rad 8) to myślę, że spokojnie masz szansę na różnego rodzaju ciekawe wykopaliska. Wielu osobom tłumaczyłem jakiego typu miejscem są takie targowiska, a oni nadal szukają schludnych stoisk gdzie sprzedawca wypakowuje tony gierek ładnie ułożonych i wycenionych od sztuki... Nie za tym należy się rozglądać...

Hitori
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 12
Rejestracja: 2010-07-06, 21:10
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Re: Pierwsze odpalenie konsoli...

Post autor: Hitori » 2010-08-01, 16:42

U mnie w czwartek zawsze są świeże dostawy w ciuchlandzie. Śmigam tam ok. 8-9 rano i patrzę, co w trawie piszczy :grin:

Ostatnio znalazłem controllery do gry Buzz! na PS2. Wcześniej pad do PS2. Jeszcze wcześniej mój snes z mario all stars za 6zł. Wcześniej Super Mario 64 :)

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Pierwsze odpalenie konsoli...

Post autor: hat » 2010-08-01, 19:26

Panowie wyżej prawdę piszą. Na giełdę w Poznaniu polecam jechać w niedziele rano najpóźniej o 9. Sporo grzebania, a niektóre przedmioty wyglądają jakby przed chwilą wyciągnięto je ze śmietnika. Dlatego ja zawsze mam ze sobą rękawiczki(tak wiem jestem dziwny :grin: ) i sporo drobniaków bo sprzedawcy nigdy nie mają wydać :grin: . Nie zawsze trafia się coś ciekawego, ale trochę cierpliwości i szczęścia a na pewno wykopiesz coś fajnego.
Obrazek

mac
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 47
Rejestracja: 2010-07-23, 20:45

Re: Pierwsze odpalenie konsoli...

Post autor: mac » 2010-08-03, 12:37

hattori pisze:Panowie wyżej prawdę piszą. Na giełdę w Poznaniu polecam jechać w niedziele rano najpóźniej o 9. Sporo grzebania, a niektóre przedmioty wyglądają jakby przed chwilą wyciągnięto je ze śmietnika. Dlatego ja zawsze mam ze sobą rękawiczki(tak wiem jestem dziwny :grin: ) i sporo drobniaków bo sprzedawcy nigdy nie mają wydać :grin: . Nie zawsze trafia się coś ciekawego, ale trochę cierpliwości i szczęścia a na pewno wykopiesz coś fajnego.
a zdradź u którego sprzedawcy, bo chyba zawsze są mniej więcej ci sami w tych samych miejscach, prowadzisz wykopaliska?

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Pierwsze odpalenie konsoli...

Post autor: hat » 2010-08-05, 11:37

Nie mam żadnego ulubionego sprzedawcy, najwięcej gratów mają na prawo od wejścia obok starych magazynów. Nie wiem co dokładnie cię interesuje, ale najlepsza rada to cierpliwie grzebać i liczyć na łut szczęścia (tak wiem powtarzam się :smile: )
Obrazek

Melo_Śmiacz
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 55
Rejestracja: 2010-11-11, 04:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pierwsze odpalenie konsoli...

Post autor: Melo_Śmiacz » 2010-11-11, 04:37

Witam.
Zaraz za Lublinem w miejscowości Elizówka jest giełda samochodowa i można znaleźć dużo ciekawego sprzętu. Ja sam znalazłem 2 orginalne zasilacze do snesa 3 pady kapelek od wizji i 5 kartów z grami po 5 zł:). Widzałem też N64, pady, sege megadrive i troche towaru typu arcade stick do NESa i do makarona.

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Pierwsze odpalenie konsoli...

Post autor: Master » 2011-01-29, 19:37

Ale napewno coś jest, bo już na jednej niby giełdzie w lublinie bylem to była zabita dechami i sie wejsc nie dało :)

Melo_Śmiacz
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 55
Rejestracja: 2010-11-11, 04:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pierwsze odpalenie konsoli...

Post autor: Melo_Śmiacz » 2011-01-30, 02:07

TwilighMaster pisze:Ale napewno coś jest, bo już na jednej niby giełdzie w lublinie bylem to była zabita dechami i sie wejsc nie dało :)
a może kolega doprecyzować gdzie ta giełda zabita dechami i co kolega miał na myśli?

Master
Redaktor
Redaktor
Posty: 790
Rejestracja: 2007-01-13, 08:55
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Pierwsze odpalenie konsoli...

Post autor: Master » 2011-01-30, 11:07

Na necie znalazlem info że jest jakas gielda komputerowa koło galerii olimp. W jakiejś szkole czy czymś, że w każdą niedziele się odbywa. No i pojechałem tam to tylko ochroniarz się głupio na mnie popatrzył i wyśmiał.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Pierwsze odpalenie konsoli...

Post autor: Baieros » 2011-01-30, 12:17

Niestety te listy są często nieaktualne targów staroci :) Część zmieniła miejsce, część jest sezonowa, a reszta mogła zostać polikwidowana. Najlepiej jeszcze szukać potwierdzenia istnienia tej giełdy później w necie.

ODPOWIEDZ