Japońskie gry na PAL

ODPOWIEDZ
Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Japońskie gry na PAL

Post autor: Rafi » 2010-08-11, 07:38

Mam pytanie, które dręczy mnie od kilku dni. Czy gry NTSCJ będą działać na PALowskiej konsoli ?

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Japońskie gry na PAL

Post autor: emde » 2010-08-11, 07:39

Nie. Potrzebna będzie japońska konsola lub przejściówka.

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Japońskie gry na PAL

Post autor: Rafi » 2010-08-11, 07:58

No to szkoda. Chodziło mi o te gry: http://allegro.pl/item1182008232_chrono ... t6_jp.html

EDIT: Swoją drogą to trochę dziwne, bo kształt jest ten sam. Gry NTSC wymagają przecież Amerykańskiej konsoli, do której wchodzą te kanciaste kartridże.

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Japońskie gry na PAL

Post autor: emde » 2010-08-11, 10:07

Wiesz, samo zdobycie tańszej przejściówki to jest kwestia rzędu 40-50 złotych. Problemem w przypadku tych gier byłaby (przynajmniej dla mnie) bariera językowa. Nie wiem jak ty, ale ja niestety nie znam japońskiego...

Sam kształt cartów nie ma tu wielkiego znaczenia, blokada regionalna funkcjonuje niezależnie od tego. Jeśli bardzo zależy ci na pograniu, Chrono Triggera w NTSC-USA da się sprowadzić - co prawda za spore pieniądze, ale jest to osiągalne. Zawsze można też poszukać wszelkiego rodzaju reprodukcji i samoróbek o czym wspominał jakiś czas temu kolega Dred.

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Japońskie gry na PAL

Post autor: Dred » 2010-08-11, 10:48

Wiesz, samo zdobycie tańszej przejściówki to jest kwestia rzędu 40-50 złotych. Problemem w przypadku tych gier byłaby (przynajmniej dla mnie) bariera językowa. Nie wiem jak ty, ale ja niestety nie znam japońskiego...
Nie musi to być barierą. Można poszukać na GameFAQ jakichś FAQ/Walkthrough, które pomagają przejście gry bez znajomości języka. W przypadku Chrono Triggera znalezienie czegoś takiego będzie trudne w związku z oficjalnym wydaniem go w USA.
Nie. Potrzebna będzie japońska konsola lub przejściówka.
Albo amerykańska konsola. Wystarczy wytegować dwa klocki plastikowe i viola! Nie trzeba nawet się znać na elektronice. Parę tylko późniejszych gier z zaawansowanymi chipsetami nie będzie działać, ale one mają amerykańskie odpowiedniki.
Swoją drogą to trochę dziwne, bo kształt jest ten sam.
Wcale nie dziwne. PALowe konsole mają dużo potężniejsze od innych wersji konsol zabezpieczenia regionalne.
Jeśli bardzo zależy ci na pograniu, Chrono Triggera w NTSC-USA da się sprowadzić - co prawda za spore pieniądze, ale jest to osiągalne.
W sumie te 100-150 zeta to standardowa sumka za te lepsze jRPGi na SNESa i PSXa.
. Zawsze można też poszukać wszelkiego rodzaju reprodukcji i samoróbek o czym wspominał jakiś czas temu kolega Dred.
Hie, hie. :P gamereproductions.com -> tu można znaleźć. Kupiłem tam Dragon Questa V i jestem zadowolony. :) Już prawie całą grę przeszedłem, ale jedna rzecz nawala - chęci do ukończenia jej. :P Swoją drogą, to kultowa piątka, wielce uwielbiana w Nipponie. Warto się z nią zapoznać, jeżeli się chce wiedzieć, skąd twórcy Pokemonów czerpali inspirację. :)

A co do ceny... Koleś zaszalał. :< Powiem tylko, że kupiłem swojego Dragon Questa V i VI za łączną sumkę trzech dyszek. No i dodam, że można wyrwać kompletne wydanie DQVI w boksie ze wszelkimi papierzyskami (w tym mapa) za niewiele więcej.

Rafi
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1404
Rejestracja: 2010-06-29, 14:28
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Japońskie gry na PAL

Post autor: Rafi » 2010-08-11, 11:19

No to trudno. Dam sobie z tym spokój, ale dzięki za pomoc. Temat można zamknąć.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Japońskie gry na PAL

Post autor: Axi0maT » 2010-08-11, 11:55

Dred pisze:Nie musi to być barierą. Można poszukać na GameFAQ jakichś FAQ/Walkthrough, które pomagają przejście gry bez znajomości języka. W przypadku Chrono Triggera znalezienie czegoś takiego będzie trudne w związku z oficjalnym wydaniem go w USA.
eee... a fabula? Myslalem ze to jest najwazniejsze w tego typu grach.

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Japońskie gry na PAL

Post autor: Dred » 2010-08-11, 12:38

Grałem tak w jedną grę. Wszystkie najważniejsze wypowiedzi są tłumaczone.

Klaudek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-28, 20:16

Re: Japońskie gry na PAL

Post autor: Klaudek » 2010-08-14, 14:42

Dred pisze:Wcale nie dziwne. PALowe konsole mają dużo potężniejsze od innych wersji konsol zabezpieczenia regionalne.
Jeśli chodzi o samo odpalenie gier NTSC J wystarczy wyłamać lub przeciąć czwartą nóżkę w układzie CIC, obejdzie się wtedy bez jakichkolwiek przejściówek bo carty japońskie są takie same jak ich europejskie odpowiedniki.

Co do odpalania gier NTSC US to konsola wymaga również bardzo prostej przeróbki 50/60 Hz switch.

Chętnie pomogę zainteresowanym na PW :smile:

ODPOWIEDZ