Okaryna i Majora możliwa na SNESie ?

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Okaryna i Majora możliwa na SNESie ?

Post autor: Damjen » 2011-08-22, 11:31

Axi0maT pisze:Rozumiem ze chyba AdamowiGilmore chodzilo o to ze zamiast na N64 Ocarynka mogla powedrowac na dogorywajacego SNESa na silniku Link to the Past... o to chodzilo?
Nie do końca. Zastanawiałem się nad tym czy byłby ktoś kto Okarynę i Majorę przekonwertowałby (teraz, fanowsko) na SNESa. Stąd moje nawiązanie w pierwszym poście do Parallel Worlds, które przecież, choć na takim samym engine co LTTP to jest zupełnie inną grą.
A po obejrzeniu filmiku na Youtube i poczytaniu w necie na temat Okaryny 2D to ciekawych informacji można się dowiedzieć - m.in. że autor projektu podobno sfingował własną śmierć :P
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Okaryna i Majora możliwa na SNESie ?

Post autor: Dred » 2011-08-22, 11:46

Parallel Worlds to po prostu hack Zeldy ALTTP, w której wymieniono większość bebechów (czyt. mapy itp).

Mi zwyczajny hack po prostu do gustu by nie przypadł. ;) Większość newsów, które obecnie są wstawiane na RHDN, to albo nowy hack Super Mario RPG (jeden mi się nawet spodobał... "Mario is Drug Addict" XD), Super Mario World, Final Fantasy VI, bądź właśnie Zeldy 3. Także hackami ja obecnie rzygam. :P

Stworzenie zupełnie nowej gry, która by wykorzystała do granic możliwości SNESa, to by było coś, co by zadowoliło mnie. ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Okaryna i Majora możliwa na SNESie ?

Post autor: Axi0maT » 2011-08-22, 12:11

Uwazam ze jak ktos ma umiejetnosci odpowiednie do zrobienia czegos takiego to lepiej stworzyc cos autorskiego. To raz..... a Dwa - tworzenie softu na NES/SNES/N64 to taka katorga ze podziwiam ludzi ktorzy jeszcze chca sie w to bawic. W momencie pojawienia sie PSXa sposoby pisania softu na konsole zmienily sie tak bardzo ze tych ktorzy cos chca jeszcze pisac na stare maszynki mozna liczyc na palcach jednej reki... Pomijam fakt ze do stworzenia wiekszej gry potrzeba zespolu ludzi, a nie jednej osoby. Konwersje Okarynki i Majory w 2D na SNESie daloby sie zrobic z technicznego punktu widzenia, pod warunkiem ze grupa kilku osob robilaby ja przez kilka lat - dlatego takiego dziela nie zobaczymy... tego jestem pewien na 99,99%.

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Okaryna i Majora możliwa na SNESie ?

Post autor: Damjen » 2011-08-22, 12:48

Axi0maT pisze:Pomijam fakt ze do stworzenia wiekszej gry potrzeba zespolu ludzi, a nie jednej osoby.
Tak, zgadzam się... za wyjątkiem sytuacji gdy masz na imię Manfred a na nazwisko Trenz :lol:

No ale to tylko taka dygresja i mały OT. :smile:
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

ODPOWIEDZ