Wii U

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Antari » 2012-06-04, 18:24

Mówię np. o porzucaniu serii typu Crash B., Jak i zapewne Uncharted. DMC, i tona innych. Last Guardian płodzi się już lata.

A co to znaczy gra na poważnie? Nie można opowiadać dowcipów czy jak? Bo nie rozumiem. Ekran musi być ciemny? Dialogi muszą być "cool"? I rozumiem, że takie gry decydują o tym, że konsola jest fajna i wygrała? A argumentu z brakiem rozbudowania to już kompletnie nie rozumiem, ale ok. Na każdej platformie znajdzie się tona crapów ale ciężko na ich podstawie oceniać system.

Na Wii zadowala mnie pula +/- 50 "dososłych" tytułów, które jako tako mam czas ukończyć. Zmierzam do tego, że Wii nie ma się czego wstydzić. Zaje*ista konsola i tyle. Jedyna alternatywa dla zlanego w jedną papkę obozu X360/PS3. Bo te konsole należy traktować jak jedno. Chcecie dorzucić do tego wora jeszcze Nintendo? Polecam przemyśleć.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Wii U

Post autor: Kurt » 2012-06-04, 18:34

Nikt nie wrzuca Wii do wora Xboxa i Ps, bo malucha do ligi audi się nie wrzuca :D

Bardziej na serio, dla mnie osobiście Wii jest świetną konsolą, tylko że czasem brakuje mi gier, które są nie na 10 min. RE, Mario itp znajdzie się mało takich gier. A na wyżej wymienione konsole znacznie, znacznie więcej.

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Wii U

Post autor: Dred » 2012-06-04, 18:45

Pffff spróbujcie sami powiedzieć coś po japońsku cfaniaki. Iwata jest wielki.
TO. Japończykom jest bardzo trudno mówić po angielsku, głównie dlatego, że ich język jest oparty w całości na sylabach (nie na głoskach). Nie mówiąc już o braku zgłoski "L". Iwata wyjątkowo dobrze radzi sobie z angielskim. Słyszałem Japońców, którzy dużo bardziej kaleczą język Szekspira, Bono może potwierdzić.

W sprawie prezentacji wypowiem się później, jestem w trakcie seansu:)

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Antari » 2012-06-04, 19:08

Dred pisze:TO. Japończykom jest bardzo trudno mówić po angielsku, głównie dlatego, że ich język jest oparty w całości na sylabach (nie na głoskach). Nie mówiąc już o braku zgłoski "L". Iwata wyjątkowo dobrze radzi sobie z angielskim. Słyszałem Japońców, którzy dużo bardziej kaleczą język Szekspira, Bono może potwierdzić.
Dokładnie. Jestem tego samego zdania. Iwata mówił bardzo czytelnie i nie było problemów ze zrozumieniem. Poza tym ważniejsze że to "o czym" mówił a nie "jak".
Kurt pisze:Bardziej na serio, dla mnie osobiście Wii jest świetną konsolą, tylko że czasem brakuje mi gier, które są nie na 10 min. RE, Mario itp znajdzie się mało takich gier. A na wyżej wymienione konsole znacznie, znacznie więcej.
No nie wiem. Na ps2 mam około 30 paru gier (które uważam za warte uwagi), natomiast na Wii będę dobijał do 30 i wcale nie mówię tutaj o jakichś tanecznych crapach na 10 minut ale o rozbudowanych pozycjach na setki godzin. Wiadomo na ps3/x360 też jest sporo super pozycji ale twierdzenie, że na Wii brakuje gier i nie ma w co grać poza pierdołami na 10 min. jest sporym uproszczeniem imho. I tyle.

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Wii U

Post autor: Dred » 2012-06-04, 19:45

Szczerze, to pozostawił na mnie mieszane uczucia ten filmik. Abstrahując już od akcentu, Iwata po prostu przynudza, gada o rzeczach nieistotnych, a co za tym idzie, nudnych. Graczowi istotne informacje są udzielane "między wierszami". Występują też nielogiczności. Po co najpierw wspominać o globalnym problemie społecznym "alone together", jeżeli potem się będzie wychwalało możliwość grania na oddzielnym ekranie przez wiele godzin?

Jedyne co tak na prawdę dało "czadu" to filmik z geekiem, starającym się pokonać zombie bossa. Choć i tak można go dwojako interpretować i wziąć błędne wnioski (ot, pierwsze z brzegu: stereotypowy konsument produktów Nintendo to nerd-schizofrenik, nie widzący życia poza graniem i zbieraniem zabawek [action figure, jak kto woli].

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Wii U

Post autor: bono » 2012-06-04, 19:59

Dred pisze:
Pffff spróbujcie sami powiedzieć coś po japońsku cfaniaki. Iwata jest wielki.
TO. Japończykom jest bardzo trudno mówić po angielsku, głównie dlatego, że ich język jest oparty w całości na sylabach (nie na głoskach). Nie mówiąc już o braku zgłoski "L". Iwata wyjątkowo dobrze radzi sobie z angielskim. Słyszałem Japońców, którzy dużo bardziej kaleczą język Szekspira, Bono może potwierdzić.

W sprawie prezentacji wypowiem się później, jestem w trakcie seansu:)
Jezyk japonski jest smiesznie latwy jesli chodzi o wymowe i kazdy z was moglby cokolwiek powiedziec po japonsku bez jakiegos wysilku. Jezyk japonski nie posiada zbitek spółgłoskowych przez co jest bardzo latwy ale z natury uczy japonczykow ze zazwyczja po samoglosce nastepuje spolgloska. Japonczykom przez to jest bardzo trudno uczyc sie jezykow obcych. Iwata jak na japonczyka mowi bardzo dobrze. Sprobujcie kiedykolwiek poprosic japonsczyka ktory nigdy sie polskiego nie uczyl zeby powiedzila slowo ''wlamywacz'' do dzis nie spotkalem osoby potrawiacej to powtorzyc :twisted:

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Hayabusa » 2012-06-04, 20:00

Filmik zdecydowanie za długi, przez co wieje nudą. Rozwiązania zastosowane przy Wii U wydają się być niezłe, w dobie pełnej mobilności, zastosowanie podobnych patentów w konsoli wydaje się być bardzo praktyczne. Znając życie, skończy się tym, że konkurencja skorzysta z idei N i będzie tak jak w przypadku obecnej generacji -patrz Kinect i Move :(

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Axi0maT » 2012-06-05, 14:23

Kurt pisze:Nikt nie wrzuca Wii do wora Xboxa i Ps, bo malucha do ligi audi się nie wrzuca :D
Biorac pod uwage ze Audi to sypiacy sie na kazdym kroku shit to faktycznie nie wrzucalbym tego do jednego wora.

Swoja droga to jesli ktos uwaza ze na Wii jest malo rozbudowanych i powaznych gier to albo jest kompletnym debilem albo po prostu nie zna gier na te konsole. Zeby nie bylo - sadze ze Kurt nalezy do tej drugiej grupy osob.

Co by niebylo offtopu to i o Wii U cos skrobne. Nie kumam o co chodzi z tymi uwagami odnosnie akcentu Iwaty. Ja rozumiem ze co niektorych to bawi, ale prosze zwrocic uwage na to ze dla anglikow polak mowiacy po angielsku jest niemniej smieszny niz japonczyk.

Odnosnie samej konsoli Wii U - zdania nie zmienilem... A wrecz jeszcze bardziej utwierdzila mnie w przekonaniu owa prezentacja, ze jednak szykuje sie katastrofa. Tylko w moim mniemaniu oczywiscie, bo Nintendo sprzeda te konsole w zawrotnych ilosciach egzemplarzy. Dobrze ze jeszcze mam duzo retrogierek na starsze konsolki Nintendo do zebrania, to nie bede sie nudzil w nadchodzacej generacji.
Hayabusa pisze:Znając życie, skończy się tym, że konkurencja skorzysta z idei N i będzie tak jak w przypadku obecnej generacji -patrz Kinect i Move :(
Wykrakales - Sony pokazalo ze PSP Vita mozna uzywac analogicznie jak pada do Wii U, a M$ zaprezentowal soft umozliwiajacy wspolprace tabletow z xboxem... Nintendo wymysla, a swiat wariuje :)

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Storms » 2012-06-05, 19:17

Hmm, hmm
BioWare officially makes its debut on the Wii U with Mass Effect 3! We are excited for the opportunity to bring Commander Shepard to the new Nintendo Wii U console. Mass Effect 3 will be coming as a launch title on the Wii U and is expected Holiday 2012. Stay tuned for updates of Mass Effect 3 on the Wii U

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Wii U

Post autor: Ukukuki » 2012-06-05, 20:01

I jak wrażenia po tym co pokazali w związku z Wii U? Jak dla mnie średnio/słabo zobaczymy czy tym razem masy kupią. Za to 3DS wypadł bardzo dobrze, pokazano parę świetnych tytułów, tylko nowa wersja konsoli z mniejszym zapotrzebowaniem na prąd by się przydała.



Kurde nie jarają mnie już nowe konsole i gry, nawet prezentacja Halo 4 mnie jakoś specjalnie nie ruszyła chociaż pewnie będzie kolejna świetna odsłona.
Famicom!

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Wii U

Post autor: Kurt » 2012-06-05, 21:16

Jeśli chodzi o Wii to wczoraj mój kolega powiedział "na Wii są gry dla 15 latków". Zaprzeczyłem, ale za wiele tytułów nie wymieniłem, czy może ktoś napisać mi gry, które nie są "machaj, poskacz", ale coś "nie na 5 min"? Ja mam trochę gier na Wii, jednak sporo tytułów to popierdółki.

Wracając do Wii U, konsola ma moc. Crysis 3 ma grafikę na poziomie hight pc i to w dodatku w 1080p.
To robi wrażenie. A sądzę, że sprzęt stać na więcej. Jednak czy graficzna przewaga względem Xboxa360 i PS3 będzie na tyle duża jak Ps3 do Ps2?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Axi0maT » 2012-06-06, 17:38

Kurt pisze:Jeśli chodzi o Wii to wczoraj mój kolega powiedział "na Wii są gry dla 15 latków".
Pewnie ze sa.. a co, na PS3 czy na xboxie 360 nie ma?
Kurt pisze:czy może ktoś napisać mi gry, które nie są "machaj, poskacz", ale coś "nie na 5 min"?
Temat walkowany tutaj:
http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?t=2015
5 stron o powaznych gierkach na Wii. Do listy moznaby dorzucic sporo wiecej - szczegolnie ze ostatnimi czasy pojawilo sie troche jRPGow.

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Hayabusa » 2012-06-06, 17:48

Axi0maT pisze:
Hayabusa pisze:Znając życie, skończy się tym, że konkurencja skorzysta z idei N i będzie tak jak w przypadku obecnej generacji -patrz Kinect i Move :(
Wykrakales - Sony pokazalo ze PSP Vita mozna uzywac analogicznie jak pada do Wii U, a M$ zaprezentowal soft umozliwiajacy wspolprace tabletow z xboxem... Nintendo wymysla, a swiat wariuje :)
Pieprzenie, nie będę specjalnie kupował tableta, żeby łaskawie umożliwił mi pracę z xboxem, bo na ciul mi takie ustrojstwo.
Co do Sony, to będzie tak, jak w przypadku gier na move'a, kilka fajnych tytułów, a poza tym gry dla casuali, co jak co ale z czasem pewnie zakupię WiiU, jeśli będzie w stanie zaoferować fajną rozrywkę, wiedząc że Nintendo będzie wydawać gry z myślą właśnie o nim.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: Axi0maT » 2012-06-07, 05:14

Chcialem rzec kilka slowek o grach na to Wii U. Tak zauwazyl tbxx (w rozmowie na gg), poki co nie ma wielu ciekawych tytulow. Mnie osobiscie najbardziej do gustu przypadl trailer ZombieU. Styl wykonania troche mi zalatuje naszym rodzimym Dead Island.
http://www.youtube.com/watch?v=pPHPd1EP_c8
a tu juz wykorzystanie kontrolera:
http://www.youtube.com/watch?v=vKXB9dhmkyw

Drugi tytul ktory najbardziej mnie urzekl to podrzucony mi przez tbxxa (nie wiem jak mnie trailer tej gry ominal!!!). Takie polaczenie GTA i Prince of Persia z tego co widze poki co. Zapowiada sie rewelacyjne:
http://www.youtube.com/watch?v=PI9DaepJ_fk
(motyw z urwana reka - super :) )

Na koniec lyzka dziegciu w postaci Batmana, ktory ma dorobiona obsluge kontrolera tak na sile, ze az zalosne to jest :
http://www.youtube.com/watch?v=iAJVfE0btnY

Reszta gier niespecjalnie mnie poruszyla.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Wii U

Post autor: tbxx » 2012-06-07, 07:45

Jak ktoś przegapił zaprezentowane na E3 gry na WiiU - Lineup Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=OIe3Qvjpqh0

ODPOWIEDZ