Premiera nowej konsoli Microsoftu

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: frodo666 » 2013-05-21, 20:55

Prezentacja była przeznaczona dla grubych i durnych hamburgerów, którym się nie chce ruszać dupska z kanapy i będą gadać "xbox włącz mi reality show tylko czasem takie nie zbyt mądre, bo jeszcze nie zrozumiem". Z resztą i tak większość tych "super" funkcji z pewnością nie będzie u nas dostępnych. Odniosłem wrażenie, że funkcje growe nowego Xboxa były nieco marginalizowane.

Wygląd konsoli mi się w ogóle nie podoba, przypomina dekoder HD TV made in China. Nazwa jest zła. Xbox One. Co to ma znaczyć? Xbox One to był czarny kloc z zielonym logo. Już lepsze by było to Infinity.

Sprzętowo mamy zapewne dokładnie to samo co PS4. Z jednej strony się cieszę, bo AMD się wybije dzięki next-genom, a z drugiej smucę ponieważ konsole się błyskawicznie zestarzeją, bo są przecież zrobione na PCtowych podzespołach. Mając pod telewizorem sprzęt z wymyślnymi highendowymi procesorami PPC mam to uczucie, że technologia która tam drzemie jest w pewnym sensie wyjątkowa, bo nie ma jej w blaszakach, a teraz dupa - czar prysnął.

Ciekaw jestem czy M$ zrobi coś w kierunku wstecznej kompatybilności. Wiadomo, że te 8-rdzeniowe procesorki AMD są za cienkie w uszach, aby emulować Cella i Xenona, o hardwareowym odpalaniu gier z 7 generacji też nie ma mowy. Dobrze, że przynajmniej Sony umożliwi grę w chmurze w tytuły z PS3 tylko też jestem ciekaw w jaki sposób (i za ile $$$ :D ) będę miał prawa do gry w chmurze w gry, które kupiłem na płycie, ale dalej o Xboksie..

Gry na mnie nie zrobiły dużego wrażenia. Widać, że to sprzęt mocniejszy od Xboxa 360, ale z drugiej strony takie doznania wizualne na kompach mamy już od jakiegoś czasu...

Cieszy bardzo pad. W 360tce jest prawie idealny, wierzę, że ten będzie jeszcze lepszy.

Pomimo kretyńskiego, społecznościowego guzika "share" na padzie, póki co, wybieram PS4.
Obrazek

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: bono » 2013-05-21, 21:02

VHS is back :lol:

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Bodzio » 2013-05-21, 21:16

Dokładnie dekoder Polsatu lub magnetowid :) Powiem szczerze, że bardziej mi się podobała konferencja PS4 bo przynajmniej coś było widać z gier, a tu same praktycznie filmiki. Do tego nawet ich nie było za wiele bo za bardzo skupiono się na kolejnych odgrzewanych kotletach od EA. Do tego pełno dupereli które i tak w Polsce pewnie będą niedostępne (z usług) lub działać na pół gwizdka. Ogólnie trzeba poczekać na E3 na więcej szczegółów.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: frodo666 » 2013-05-21, 21:42

szczał w stopę -> http://www.computerandvideogames.com/40 ... -xbox-one/

blokada używek?
Obrazek

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: mentor93 » 2013-05-21, 22:46

Strzał w stopę, potwierdzam. Dla mnie to ostateczny argument, aby Xbox'a One nie kupować. Wkurza mnie taka postawa M$ - nie dość, że płacę za grę, to mam jeszcze płacić za łaskę grania w nią? A dziękuję bardzo.

Sama konferencja też mnie rozczarowała. Kiedy M$ ogłosił, że na nowego X'a pojawi się "mnóstwo" nowych gier, liczyłem, że naprawdę coś pokażą. Że z raz albo dwa opadnie mi szczena. A tymczasem? Nowa Forza, denny teaser gry od Remedy i zlepione w całość marne urywki gier Elektroników. Żenada, nie na to czekałem. Sony skupiło się na grach, dali nam nawet gameplay nowego Killzone'a, kilka porządnych trailerów nowych produkcji (jak choćby Deep Down, które zrobiło na mnie największe dotąd wrażenie), a M$, nawet jeśli zachował coś ciekawego na E3, samą prezentację nowej konsoli po prostu... zepsuł (żeby nie powiedzieć dobitniej i wulgarniej). Jak można przez całą godzinną konferencję gadać o TV i jakichś społecznościowych pierd*łkach?

No i sama konsola... Nawet tutejszym fanom retro nie bardzo się podoba :D Dla mnie wygląda jak dwa pudła sklecone razem taśmą. Kiepskie, po prostu kiepskie.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: ramzes64 » 2013-05-21, 23:26

Konsola wygląda jak jakiś odtwarzacz VHS - ogolnie nie wygląda bajerancko. Wii U od samego poczatku zaciekawiło mnie kształtem.... ale tu nie o tym.

gry będa na E3, a to co pokazali to FORZA ktora mnie nie grzeje wcale. Ten Quantum Break ciekawie wygląda - jak dobry film katastroficzny/akcji - także robi wrażenie - pewnie kulminacyjny moment filmu pokazali. Jeśli to gra to może być słabiej, choć ciekawy zarys. CoD - gram teraz w MW4 na Wii, w kolejne czesci nie gralem. Nie porwe sie na nową część, gdy nie ogram wcześniejszych, a zanim je ogram, to ta już będzie tak stara, że będą kolejne cztery już wydane tych ghostow przeplatane z Modern Warfare, albo black Ops i może jeszcze jakas inna.
Halo mnie rowniez nie interesuje, a serial Spielberga moglbym obejrzec - ale on bedzie na konsoli do ogladania wylacznie?

Gdyby w naszym kraju dogadali sie z IPLA, TVN player i innymi VOD to moze by to coś dało. Ale tak to sorry. U nas cyfryzacja dopiero wchodzi. Kto chce HBO i jakies VOD lub PPV gal bokserskich i MMA ma to w NC+ lub Polsacie. Amerykańce mają to w konsoli przez neta. My jesteśmy zabardzo zacofani, aby cieszyć sie tym wszystkim. U nas konsola = granie. Używacie innych usług w konsolach?

ja na Wii oglądałem sobie serial z Kirbym - czasami te ich filmiki. Na 3DS oglądałem Eurosportowe WATS UP - ale to gówno było 2minutowe. Jak był serial animowany o jaszczurce Oscar (coś tam..) to było fajne, ale 1minutowy baranek to też gówno takie, bo za krótkie. Gdyby co tydzień była jakaś animacja, film, w odcinkach jak Kirby - to bym oglądał - bo tylko to bym miał, a jest to coś "konkretnego", gdy 20min moge posiedzieć. A 1minutowa animacja to dla mnie badziew.

YouTube - podoba mi sie na konsolach, ale zaleznie od systemu różnie on działa. Czasami sobie cos odpale, ale ogolnie nie jestem na tyle wkrecony aby cos konkretnego odpalac systematycznie. A chwilowo jak wejde, to klikam byle co. Moglby w tym byc jakis potencjal, ale jeszcze nie umiem go wydobyć. Na X360 ostatnio sciagnalem Machinima (kojarzę po filmikach na YouTube)... no i w zasadzie to samo, tyko odzielna aplikacja. na ich stronie nigdy nie bylem, dla mnie to YouTube. teraz jakies VEVO z teledyskami sprawdzalem. Fajne, ale konsole odpalam do grania, a nie codziennie aby byl wlaczony jak dekoder polsatu, gdy ogladam TV. Inne uslugi jak NBA... za konkretne dostepy trzeba tez chyba placic dodatkowo dla NBA, a tak jakies ogolne info.... a przeciez i tak trzeba placic za korzystanie z tych aplikacji na X360, a do tego placic za internet. Takze tu do mnie to wogole nie przemawia.

Wracajac do Xbox One - co oni jeszcze pokazali? Narazie Urządzenie multimedialne, ktore chca postawic pod TV jako dekoder podpiety do internetu z mozliwoscia grania. Wszystko w jednym - taka jest wizja Microsoftu. Jesli na E3 nie pokażą konkretnych gier, marek, tytułów na wyłączność to będzie nieciekawie. Fani i tak kupią. Ukuki napisał chyba, że bardzo musieliby sie natrudzić aby nie kupił ich konsoli.

Ja X360 kupowałem z myślą o GTA IV - dodatki były na wyłączność, pare gier mnie intereowało. A że gram ponad to co chciałem... no ale każdy ma inny punkt widzenia. Dla mnie Nintendo na pierwszym planie - konsola do gier. Reszta to dodatki, z ktorych i tak niebede korzystal (tak jak Axi0maT). Jesli ktos uzywa tych funkcji to fajnie, ale ja raczej nie zakladam. To tak samo jak w Polsacie chcieli przytrzymac mnie przy abonamencie, na przedluzenie umowy z gratisami (dodatkowe kanaly na ileś miesięcy)... ale ja i tak niebede z tych kanałów korzystał. W telefonii komórkowej też ceny nie maleją, oferują więcej minut, smsoe, internetu... ale ja i tak tego nie wykorzystam. Ja chce mniej placic i miec to samo. Moze jestem inny - ale do mnie argumenty wiecej i wiecej nie przemawiaja, bo jestem uzytkownikiem niewykorzystującym danej mi oferty.

Także tylko gry mogą zainteresować, będa ładniejsze, może ciekawsze pomysły na rozgrywkę, ale i tak większość pary pódzie w grafike.

Nie jestem zainteresowany PS3, ani Xone na chwilę obecną. Mam WiiU na ktorym narazie nie gram - bo wystarcza mi Wii, X360 i 3DS. Gry są tanie, gry są fajne... i jestem pewnie w gronie niszowym w skali globalnej. ... bo gracze chcą NOWYCH ŁADNYCH GIER... a CASUALE będą chcieli posiadać nowy gadżet. Także mam swojego nextGENA - WiiU ... tylko teraz trzeba zacząć na nim grać.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Axi0maT » 2013-05-22, 04:50

bono pisze:VHS is back :lol:
Hahaha, lap bono plusa ode mnie za to skojarzenie :D
ramzes64 pisze:W telefonii komórkowej też ceny nie maleją, oferują więcej minut, smsoe, internetu... ale ja i tak tego nie wykorzystam. Ja chce mniej placic i miec to samo. Moze jestem inny - ale do mnie argumenty wiecej i wiecej nie przemawiaja, bo jestem uzytkownikiem niewykorzystującym danej mi oferty.
Mam dokladnie tak samo. Ostatnio nawet kilka razy juz myslalem o calkowitej rezygnacji z telefonu. Wszyscy i tak dostepni na gg, albo na fb, a ja kompa mam wlaczonego praktycznie caly czas. Ostatecznie przenioslem sie do Play - 50 pln na 3 miesiace place a i tak nie wykorzystuje tego. Taniej niestety juz nie mozna.
ramzes64 pisze: jestem pewnie w gronie niszowym w skali globalnej. ... bo gracze chcą NOWYCH ŁADNYCH GIER...
Nie jestes sam jak cos :)
mentor93 pisze: Sama konferencja też mnie rozczarowała. Kiedy M$ ogłosił, że na nowego X'a pojawi się "mnóstwo" nowych gier, liczyłem, że naprawdę coś pokażą. Że z raz albo dwa opadnie mi szczena.
Dokladnie, stos obietnic, a nic konkretnego nie pokazali. CoD ktory zrobil na mnie najlepsze wrazenie i tak bedzie multiplatformowy.

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Kurt » 2013-05-22, 10:46

Wielka porażka na całej linii. Brak możliwości odpalania gier z 360, masa gówien pokroju nfl, tv itp, to ma być konsola do gier! Do tego wymaganie stałego podłączenia do internetu i opłaty za używki

WiiU do mnie słabo przemawia, w moim odczuciu zbyt duża cena za to co oferuje

Xbox one porażka

Ps4 mówiłem kiedyś, że zapowiada się ciekawie i chyba tę konsolę wybiorę

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: hat » 2013-05-22, 12:57

Prezentacja jak prezentacja, skierowana do masowego odbiorcy i tyle. Sama konsola ani mnie ziębi ani grzeje. Faktycznie wygląda jak magnetowid, mam nawet podobny AKAI na pawlaczu :) . Jak gdzieś wyczytałem, nadal spokojnie możemy nazywać Xboxa klockiem. Zabrałbym sobie tylko pada który już z wyglądu jest dziesięć razy wygodniejszy od nowego Duala.
Jedyna co mi podniosło ciśnienie to ekskluzywny tryb Ultimate Team w Fifie 14 tylko na Xboxie. Mam nadzieję ze to się jeszcze zmieni... :x
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Ukukuki » 2013-05-22, 15:32

Blokowanie używek i konsola w ciągu 24h musi przynajmniej raz się połączyć z internetem :) Na 100% nie mają we mnie klienta. Złe zachowania trzeba dusić w zarodku, przykro mi ale w nowej generacji obok Xboxa i Xboxa 360 postawię PS4. Mam nadzieje ,że ich konsola będzie finansową katastrofą i da przykład innym producentom na następne dwie dekady jaką drogą nie należy iść.


Naprawdę nie ma ani jednego pozytywnego newsa na żadnym portalu dotyczącym tej konsoli, non stop jakieś porażkowe informacje. A najlepsze jest to ,że się pewnie sprzeda w USA jako mutlimedialny HUB do wszystkiego...
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Axi0maT » 2013-05-22, 19:43

Ukukuki pisze: Naprawdę nie ma ani jednego pozytywnego newsa na żadnym portalu dotyczącym tej konsoli, non stop jakieś porażkowe informacje.
Komentarze faktycznie w zdecydowanej wiekszosci negatywne, ale sa newsy na stronkach ktore zalatuja optymizmem... albo fanatycy je pisza, albo ktos im posmarowal za pisanie tych bzdur :)

pain_a
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 131
Rejestracja: 2013-01-31, 13:48

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: pain_a » 2013-05-22, 19:49

Ja tylko na forum xboxa zauważyłem ostrą obronę nowego Xone. Serwisy technologiczne wpierw optymistycznie odnosiły się co do konferencji, ale dziś rano dziwna rzecz się stała, większość przeszła na ciemną stronę mocy i lecą pierwsze negatywy odnośnie M$ :D

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Axi0maT » 2013-05-22, 19:52

Wyglada na to ze paradoksalnie najlepsza konsola do grania przez nastepnych 5-6 lat bedzie... Xbox 360 :)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Ukukuki » 2013-05-22, 19:56

Najgorsze jest to ,że za ileś lat jest szansa ,że nie odpalicie żadnej gry na xbox one bo serwery wyłączone albo firma upadła:P Albo odpalicie jak opłacicie specjalny abonament:P
Famicom!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Premiera nowej konsoli Microsoftu

Post autor: Axi0maT » 2013-05-22, 19:58

Zgadza sie, do tego dochodzi przerzucenie obliczen do chmury - a co sie stanie kiedy ktos serwerki w chmurze wylaczy? Juz nie pogramy? (pisalem o tym na shoucie)

ODPOWIEDZ