Banjo-Kazooie

mca64
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 659
Rejestracja: 2010-02-06, 15:18

Re: Banjo-Kazooie

Post autor: mca64 » 2011-07-04, 15:10

chrno pisze:Ja nigdy nie byłem w stanie się przekonać do pierwszych dwóch części Banjo, nie wiem dla mnie jest niemrawe strasznie(bawiłem się lepiej przy Nuts & Bolts niż przy częściach z N64)i mowa o sterowaniu i o całokształcie gry. Jakoś najwidoczniej nie widzę tego co inni w tej serii widzą(jeśli mowa o samym N64 to wolę Conker'a a jeśli mam wybrać ogół to u mnie w 5-tej generacji wygrywa: Marian, Crash, Croc i Spyro - choć najwięcej przesiedziałem przy Crashu). Bo w sumie oprócz Marianka to ciupałem w kilka innych platformówek na N64(vide: Glover) i miałem podobną sytuacje jak z Banjo ;/

kiedy grales w bk na n64 i kiedy w nults & bolts?

chrno
Redaktor
Redaktor
Posty: 277
Rejestracja: 2011-07-02, 16:52
Lokalizacja: Bolków
Kontakt:

Re: Banjo-Kazooie

Post autor: chrno » 2011-07-04, 17:15

a bo ja wiem...2002? może rok 2003, tu wiesz u mnie nie polega to na kwestii grafy czy coś, gram do dziś w pozycje z lat 80-tych i 90-tych na których się wychowałem, po prostu Banjo nigdy mnie nie jarał a przy Nuts & Bolts to nawet dobrze się bawiłem bo podobał mi się cały świat stworzony z metalowych płyt i to że nie jest właśnie typową platformówką(choć czasami przesadzali że bez pojazdu daleko nie zajdziesz).

mca64
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 659
Rejestracja: 2010-02-06, 15:18

Re: Banjo-Kazooie

Post autor: mca64 » 2011-07-04, 17:55

kazdy ma swoj gust. Zauwazylem np ze gdy Axiomat mowi "gra jest super itd" to pewnie mi sie nie spodoba:P

a do ktorego levelu doszedles w BK?

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Banjo-Kazooie

Post autor: Ukukuki » 2011-07-04, 17:55

A jak się ma Nuts & Bolts do starszych części? W sumie to mi się podobała ta część na 360 i starsze też bym sobie zobaczył.
Famicom!

mca64
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 659
Rejestracja: 2010-02-06, 15:18

Re: Banjo-Kazooie

Post autor: mca64 » 2011-07-04, 18:03

mnie sie nuts & Bolts srednio podobala, nie jest zla, ale w porowaniu do pierwszej czesci srednio wypada

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Banjo-Kazooie

Post autor: BigBoss » 2011-07-04, 19:33

Ukukuki pisze:A jak się ma Nuts & Bolts do starszych części? W sumie to mi się podobała ta część na 360 i starsze też bym sobie zobaczył.
Banjo na X360 a Banjo z N64 to kompletnie różne gry. Banjo z N64 to platformówka z krwi i kości, bardzo miodna platformówka. Jeśli masz możliwość to kup sobie wersje z XBLA, myślę że nie pożałujesz.
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Banjo-Kazooie

Post autor: Axi0maT » 2011-07-04, 21:53

mca64 pisze:kazdy ma swoj gust. Zauwazylem np ze gdy Axiomat mowi "gra jest super itd" to pewnie mi sie nie spodoba:P
Zgadzam sie... sa gusta i gusciki. Ja juz tez mniej wiecej wiem kto na forum ma podobne gusta do moich i zwracam uwage jesli taka osoba rekomenduje jakas gierke. Sa rowniez osoby ktore kiedy polecaja jakis tytul to nawet nie czytam wiecej niz 2 zdania z ich postow, bo wiem ze i tak mnie to nie zainteresuje... A ta sytuacja ze moja top lista gier jest dla ciebie kompletnie niegrywalna jest tego najlepszym przykladem :)

mca64
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 659
Rejestracja: 2010-02-06, 15:18

Re: Banjo-Kazooie

Post autor: mca64 » 2011-07-05, 23:11

Axi0maT pisze:
mca64 pisze:kazdy ma swoj gust. Zauwazylem np ze gdy Axiomat mowi "gra jest super itd" to pewnie mi sie nie spodoba:P
Zgadzam sie... sa gusta i gusciki. Ja juz tez mniej wiecej wiem kto na forum ma podobne gusta do moich i zwracam uwage jesli taka osoba rekomenduje jakas gierke. Sa rowniez osoby ktore kiedy polecaja jakis tytul to nawet nie czytam wiecej niz 2 zdania z ich postow, bo wiem ze i tak mnie to nie zainteresuje... A ta sytuacja ze moja top lista gier jest dla ciebie kompletnie niegrywalna jest tego najlepszym przykladem :)
Troche mnie rozbawiles, bo dopiero co napisalem o twoich guscie a juz przeczytalem to na potwierdzenie moich slow:D
Axi0maT, 05-07-2011 16:10, , Zarejestrowany
Jak juz mowimy o preferencjach to dorzuce ze na kilku spotkaniach redakcji retroage, za najlepsza gre na split screenie kilkukrotnie uznawany byl zawsze Turok 2 :)
Troche akurat sie znam na fpsach na n64..
Moze multi w turoku 2 nie jest zly, troszke mozna pograc, ale na dluzsza multi w tej grze nie dorasta do piet grze goldeneye czy perfect dark. Swoja droga single player w turoku 2 jest niesamowity, bede pozniej probowac ukonczyc go w 100% i to bedzie ciezkie!

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Banjo-Kazooie

Post autor: Axi0maT » 2011-07-11, 18:22

mca64 pisze:Troche akurat sie znam na fpsach na n64..
Jak mam to rozumiec? Ze niby skoro uwazam inaczej niz ty to nie znam ? :P

Divies
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 26
Rejestracja: 2012-03-04, 20:22

Re: Banjo-Kazooie

Post autor: Divies » 2012-03-08, 02:36

Mega platformówka! Ukończyłem ją w 100%, dawno temu...
BigBoss pisze:Grunty's Furnace Fun to jeden z wiekszych hardkorów z jakimi się w życiu spotkałem, a grałem w setki gier :D. Wszystko byłoby okej gdyby nie te Death Square gdzie odrazu giniesz za złą odpowiedź. Nie wiem czy ukończe gre przez to.
...ale chyba nie sprawiło mi większych trudności, owe Death Square, skoro nie pamiętam abym jakoś szczególnie długo to wałkował. Może miałem fuksa? :wink:
BigBoss pisze:Od 3 godzin walcze z Gruntildą ginąc w ostatnim etapie walki, takiego hardkoru nie doznałem kończąc Devil May Cry na hardzie, Ninja Gaiden czy Residenty w godzine...
Jeśli chodzi o hardkor, to często pozory mylą, co nie? - Niekoniecznie muszą być nim śmiertelnie poważne tytuły +18, bo kolorowe, cukierkowe gierki "dla dzieci" też mogą być hardkorowe.
Przykład? - Yoshi's Story. Gra z pozoru nie trudna (a nawet dosyć łatwa), ale wymasterowanie jej (wszystkie trzydzieści melonów w każdej planszy i sekrety) graniczy z cudem i przynajmniej dla mnie (a podobnie jak BigBoss - trochę tych gier ukończyłem) jest awykonalne! :twisted:

Wracając do tematu: Mój brat kupił swoim córkom (i sobie :wink: ) PS3, ale co u nich jestem, to grają w Banjo-Kazooie na N64. Dziewczynki wyrywają sobie nawzajem pada, a bratu pozostawiają najtrudniejsze etapy. Dodam, że bratowa też jest z pokolenia gier wideo i również czynnie w tym uczestniczy.
To obrazuje jaką moc ma ten tytuł i dowodzi wyższości grywalności nad grafiką. :smile:

A ja zamiast sobie pożyczyć od nich tej gry, kupiłem własny egzemplarz (a co tam!) i będę przechodził po raz drugi.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Banjo-Kazooie

Post autor: ramzes64 » 2012-03-08, 08:19

Divies pisze:A ja zamiast sobie pożyczyć od nich tej gry, kupiłem własny egzemplarz (a co tam!) i będę przechodził po raz drugi.
kiedy zaczynasz? To może i ja odpale - bo mam plan zrobienia 100%
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Banjo-Kazooie

Post autor: Storms » 2012-03-08, 08:51

Również należę do 100% BK a może i 101% ze względu na quest SNS. Pamiętam jak męczyłem się z tokenami Mumbo na statku (te w maszynowni).
Divies pisze:Death Square
Problem z tym polem raczej leży w jego losowym pytaniu. Równie dobrze można było trafić na zadanie (pole z zegarkiem) i być w nie lepszej sytuacji.

Przypomniałem sobie jeden z moich ulubionych motywów z gry.
http://www.youtube.com/watch?v=-P6d9RVgdN4

a i to

http://www.youtube.com/watch?v=aAwBHni2 ... re=related

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Banjo-Kazooie

Post autor: Ukukuki » 2012-03-08, 08:59

Grałem tylko na klocku i to w Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts i strasznie polubiłem tych 2 dziadów:P Zrobiliście mi znowu smaka na odsłony z N64:P
Famicom!

Divies
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 26
Rejestracja: 2012-03-04, 20:22

Re: Banjo-Kazooie

Post autor: Divies » 2012-03-08, 13:26

ramzes64 pisze:kiedy zaczynasz? To może i ja odpale - bo mam plan zrobienia 100%
Najpierw się muszę uporać ze wspomnianym przeze mnie Yoshim, a to będzie niełatwe (720 melonów!), bo jestem "niezdrowo" uparty, co może skutkować chwilowym pobytem w psychiatryku. :lol: :wink:
Storms pisze:
Divies pisze:Death Square
Problem z tym polem raczej leży w jego losowym pytaniu. Równie dobrze można było trafić na zadanie (pole z zegarkiem) i być w nie lepszej sytuacji.
Nie pamiętam już dokładnie, co wtenczas wylosowałem.
Storms pisze:Przypomniałem sobie jeden z moich ulubionych motywów z gry.
http://www.youtube.com/watch?v=-P6d9RVgdN
To także mój ulubiony.
Wpadłem na pomysł, aby zapodać sobie tę melodię na dzwonek w telefonie. :grin:

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Banjo-Kazooie

Post autor: kanarekkk » 2012-03-08, 14:47

Kurde, to jedna z niewielu gier, które chwilowo zainteresowały moją kobiete :D Nawet coś tam zacząłem, ale leży od listopada :P
Obrazek

ODPOWIEDZ