Nintendo 64 do czego podłączyć :/? CRT, LCD, PROJEKTOR ?

ODPOWIEDZ
Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Nintendo 64 do czego podłączyć :/? CRT, LCD, PROJEKTOR ?

Post autor: Q@sor » 2011-07-24, 09:11

Czytałem Twój post, niemniej ze zdjęć które udostępniliście wygląda na to, że obraz na lcd nie wygląda aż tak strasznie jakie krążą o nim legendy. Pomyślałem że z tunerem TV może być podobnie :)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo 64 do czego podłączyć :/? CRT, LCD, PROJEKTOR ?

Post autor: ramzes64 » 2011-07-24, 09:17

ja gram obecnie w Zelde Ocarina of Time na TV LCD 26 i mi pasuje. z monitorem nie wiem - najlepsze są TV (bo z TV mozna latwo zrobic monitor, w druga strone zawsze sa jakieś problemy).
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Nintendo 64 do czego podłączyć :/? CRT, LCD, PROJEKTOR ?

Post autor: Baieros » 2011-07-24, 10:38

Ja nagrywam filmy przez karte TV zew na monitorze Samsunga LCD 22', da się. Kosztowało mnie to chyba 35zł. Podpinam tylko do USB instaluje sterownik i śmiga. Na małych przekątnych obraz, aż tak nie straszy.

Awatar użytkownika
tomekm
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 53
Rejestracja: 2011-07-17, 11:27
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Re: Nintendo 64 do czego podłączyć :/? CRT, LCD, PROJEKTOR ?

Post autor: tomekm » 2011-07-24, 12:59

Q@sor, będziesz potrzebował prze-konwertować obraz kompozyt na np VGA - do tego służą tzw: VGABox'y - kup taki który robi z kompozytu->VGA.
Ale te rozwiązanie jest totalnie słabe bo w VGA boxie powiedzmy za 400 zł masz bardzo słaby upscaler. I obraz będzie jak na moich zdjęciach (podobny).
porządny upscaler to XRGB-3 - ale to spory wydatek dla niektórych. Kosztuje 1030 zł + przesyłka od japońców.

tutaj masz zebrane upscalery do retrokonsol:
http://retrogaming.hazard-city.de/

tutaj można zamówić XRGB-3
http://www.amazon.co.jp/gp/switch-langu ... uage=en_JP
Pozdrawiam T.M

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Nintendo 64 do czego podłączyć :/? CRT, LCD, PROJEKTOR ?

Post autor: hat » 2011-07-24, 19:01

Baieros a tą kartę TV to jaką masz?
Obrazek

Awatar użytkownika
tomekm
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 53
Rejestracja: 2011-07-17, 11:27
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Re: Nintendo 64 do czego podłączyć :/? CRT, LCD, PROJEKTOR ?

Post autor: tomekm » 2011-07-24, 19:45

dołączam się do pytania, proszę o info jaki soft do tej karty (+ jaki system), i czy występuje mikro opóźnienie w stosunku: reakcja padem a na ekranie.
Pozdrawiam T.M

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: Nintendo 64 do czego podłączyć :/? CRT, LCD, PROJEKTOR ?

Post autor: mcfly12 » 2011-07-24, 20:06

Niech będzie że mówię nie na temat, ale ja nie rozumiem tych wszystkich kombinacji. Jeśli ktoś decyduje się na granie na konsolach z ubiegłych generacji to CRT jest KONIECZNE. To tak jakby kupić sobie jakiś klasyczny samochód i narzekać że części są drogie. Tu nie ma złotego środka i trzeba czasem coś poświęcić bo wszystkiego mieć nie można.
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Nintendo 64 do czego podłączyć :/? CRT, LCD, PROJEKTOR ?

Post autor: Q@sor » 2011-07-24, 21:41

A i owszem. Mnie w tym momencie ogranicza jedno - wielkość pokoju. W przyszłości zamierzam kupić telewizor CRT 21' z płaskim ekranem. Ale to przyszłość, niestety dość odległa.

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Nintendo 64 do czego podłączyć :/? CRT, LCD, PROJEKTOR ?

Post autor: Baieros » 2011-07-24, 21:53

Karta moja to Pinnacle pro USB2 czy jakoś tak. Soft fabryczny system windows xp. Kolega od Axiomata również ją ma i chyba nie narzeka. Co do mikro opóźnień to nic mi się nie rzuciło w oczy, ale ja lubię czarno białe filmy i skaczący ekran, to opóźnień też mogłem nie zauważyć. A tak na poważnie to grałem w sporo gier tak i nic nie zauważyłem.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo 64 do czego podłączyć :/? CRT, LCD, PROJEKTOR ?

Post autor: Axi0maT » 2011-07-25, 04:36

mcfly12 pisze:Niech będzie że mówię nie na temat, ale ja nie rozumiem tych wszystkich kombinacji. Jeśli ktoś decyduje się na granie na konsolach z ubiegłych generacji to CRT jest KONIECZNE.
To chyba takie walenie glowa w mur... Juz probowalismy z innymi wyperswadowac koledze te wszystkie chore pomysly, ale jak widac jest uparty. No trudno widac nie wierzy ludziom ktorzy przez 15 lat z tym walczyli i nic nie wskorali i zdecydowal sie na jakies polsrodki ktore przynasza efekt gorzej niz zenujacy za koszt 8 telewizorow CRT :D
Baieros pisze:Karta moja to Pinnacle pro USB2 czy jakoś tak. Soft fabryczny system windows xp. Kolega od Axiomata również ją ma i chyba nie narzeka. Co do mikro opóźnień to nic mi się nie rzuciło w oczy, ale ja lubię czarno białe filmy i skaczący ekran, to opóźnień też mogłem nie zauważyć. A tak na poważnie to grałem w sporo gier tak i nic nie zauważyłem.
Narzekal, narzekal i to potwornie, ale po zainstalowaniu odpowiedniego softu problemy w znacznej mierze ustapily. Obecnie mam ja nawet pozyczona (jest duzo lepsza niz moja do nagrywania filmikow z niektorych konsolek). Lagi nie sa widoczne golym okiem, ale grajac na niej np. w CoD MW Reflex, ktora to znam niemal na wylot to dostrzegam te opoznienia. W przypadku innych gier nie zauwazylem.

Awatar użytkownika
tomekm
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 53
Rejestracja: 2011-07-17, 11:27
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Re: Nintendo 64 do czego podłączyć :/? CRT, LCD, PROJEKTOR ?

Post autor: tomekm » 2011-07-25, 07:59

Panowie, jakiego softu używacie ? czy jakieś dodatki (filtry) do up-skalowania na fullscreen do natywnej monitora ?
Pozdrawiam T.M

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Nintendo 64 do czego podłączyć :/? CRT, LCD, PROJEKTOR ?

Post autor: Axi0maT » 2011-07-25, 09:02

DScaler jest darmowy i ma troche opcji, ale najlepszy jest ponoc WinDVR - platny niestety, ale jest demo do pobrania. Probowalem tez inne, ale praktycznie zaden nie byl chocby zadowalajacy.

ODPOWIEDZ